Přečteno: leden 2021

Krásný den,

v lednu jsem se hodně zaměřila na vánoční dárky a na knihy, které jsem si koupila v poslední době. Mám doma docela velikou hromadu restů, takže je rozhodně co číst. Dnešní článek je taková směsice všeho možného:-)

Jo Watson – S láskou tě nenávidím

Na tuto autorku jsem přišla náhodou při čtení komentářů na databázi knih a přišly mi zajímavé anotace u dvou jejích románů. Sehnala jsem je v bazaru a první z nich je tedy tento. překvapilo mě, že příběhy se odehrávají v Jihoafrické republice, to jsem nějak nečekala. Není to prostředí, které bych znala nebo si ho dovedla nějak dobře představit, ale tak proč ne, změna je život. Hlavní hrdinka Sera to nemá v životě moc jednoduché a jednou se v nějakém baru seznámí s atraktivním mužem, ze kterého se později vyklube její šéf. I když se ona brání, on ji nepokrytě svádí, ale nemusíte se bát, není to žádné sexuální obtěžování na pracovišti. Ten příběh nebyl špatný, docela často jsem se smála, byl přiměřeně žánru lechtivý. Sera byla tedy docela dost paličatá, Ben zase až moc ideální a romantický, ale jako oddechovka proč ne:-)

Jo Watson – Mám tě ráda, nemám tě ráda

Druhá kniha této autorka se odehrává také v JAR. Poppy je neúspěšná herečka z telenovely, která se převleče za svoji postavu, aby získala místo sekretářky u nemilosrdného Ryana Starka. On má problém udržet si nějakou schopnou sekretářku, takže nakonec tu podivnou osobu v paruce zaměstná. Mezi nimi se tedy vyvíjí vztah, samozřejmě to končí happyendem. Zde mi trochu vadilo to, jak to bylo přitažené za vlasy. Vůbec nechápu, proč se Poppy převlékala a vydávala pořád za tu šílenou postavu z telenovely… Tato kniha mi tedy přišla slabší.

Kate Hodges – Milované a obávané

Zde se jedná o recenzní výtisk, na který byl už na blogu samostatný článek. Já jsem měla vždy moc ráda různé mýty a legendy, opravdu jsem na nich vyrostla, táta mi je četl místo pohádek. Na tuto knihu jsem se hodně těšila a vůbec nejsem zklamaná, ba naopak! Jsou tam moc zajímavé příběhy výrazných žen, vše je doplněné o nádherné ilustrace. Mrkněte určitě do recenze.

Angela Marsons – Mrtvé vzpomínky

Novou Angelu Marsons jsem si nemohla nechat ujít, její příběhy s inspektorkou Kim Stoneovou mám moc ráda. Vše se točí kolem toho, že byly nalezeny oběti naaranžované tak, že to intenzivně připomíná minulost samotné Kim. Někdo se rozhodl pomstít tím nejkrutějším způsobem – připomíná všechny důležité okamžiky Kimin života. Příběh je hodně dobře vypracovaný, zde se dost hodí znalost předchozích románů, protože celý tým pátrá v Kimině minulosti. Už teď se těším na další příběh:-)

Sandra Brown – Střemhlavý pád

Tuto knihu jsem koupila pro mamku k narozeninám, které má na konci února. Už jsem ji stihla přečíst (nebojte, mamka to ví:-). Sandra Brown je naše oblíbená autorka, která většinu knih píše jako takové romantické thrillery. To je styl, který mi dost vyhovuje, protože já mám ráda milostnou linku i detektivní zápletku. Střemhlavý pád je příběh osamělého a drsného pilota Rye a lékařky Brynn, kteří se setkávají za zvláštních okolností. V tomto románu všichni lžou a něco tají a jednotlivé vrstvy se odhalují velmi pomalu. Moc mě to bavilo, určitě Sandru Brown doporučuji.

Sophie Farago – Svatební plán

V katalogu Knižního klubu jsem našla tuto historickou romanci od autorky, kterou jsem vůbec neznala. Na zkoušku jsem si ji objednala, říkala jsem si, že by mohla být třeba jako moje oblíbené autorky… Frederica je dcera chudého venkovského šlechtice, je moc milá a má ráda společnost. Touží po sezoně v Londýně, protože by se ráda vdala. Její rodina má ale málo peněz, a proto zaplatí pobyt jen její mladší a hezčí sestře, která o to vůbec nestojí. Freddy odjede nakonec s ní v převleku za její gardedámu. Samozřejmě o londýnské společnosti nemá žádné potuchy, takže je velmi neobratná. Kromě toho její mladší sestra je sice krásná, ale naprosto ignoruje všechny ty nuance společenské etikety, takže je z ní tak trochu vyvrhel. Mezitím se Freddy zvládne zamilovat, ale vše se komplikuje… Knihu jsem bez problémů přečetla, ale přiznám se, že mě zase nijak moc neokouzlila a nezaujala. Jestli vyjdou další díly, určitě si je maximálně půjčím z knihovny.

Maya Banks – Kouzlo nevinnosti

Tuto harlekýnku jsem v lednu prodala, a ještě než jsem ji poslala, jsem ji stihla znovu přečíst:-) Je to rychlovka, do hodiny má člověk hotovo:-) Ashley je moc hezká a milá dívka, velmi veselá, optimistická a dost naivní. Její otec pro ni chce to nejlepší a vybere jí tedy ženicha. Devon se nechá do svatby vmanipulovat, protože touží po podniku Ashleyina otce. Ash samozřejmě o ničem neví a na svatební cestě zjistí, že její ideální manžel až tak ideální není. Zvládnou nějak zachránit své manželství? Uvědomí si Devon, že Ash opravdu miluje? Samozřejmě že ano, je to harlekýnka:-D

Emma Pullar – Papírové panenky

Tuto detektivku jsem dostala od kamarádky Janči. Odehrává se v Londýně a hlavními hrdiny jsou tři spolubydlící – neúspěšný herec Mike, novinářka Kerri a divná spisovatelka Bea. Všichni tři mají veliké problémy ve své kariéře a ani jejich osobní život není zrovna ideální. Pak se ale začnou v Londýně objevovat zavraždění s papírovými panenkami, což obrátí vzhůru nohama život všem hlavním aktérům. Všichni pátrají po vrahovi a smyčka se postupně utahuje. Konec směřuje k něčemu celkem nečekanému a pro mě docela i neuvěřitelnému. Ačkoliv je zde atraktivní prostředí a celá zápletka má obstojný nápad, tak se mi ta kniha vůbec nelíbila. Všichni hlavní hrdinové byli nesympatičtí, styl psaní mi nesedl a dost mi to přišlo přitažené za vlasy. Jestli na tuto knihu narazíte třeba v knihovně, můžete ji zkusit kvůli tomu konci, ale za mě se nevyplatí do ní investovat…

Jessica Fellowesová – Mitfordské vraždy

Tuto detektivku jsem si vybrala v katalogu Knižního klubu ve výprodeji a zaujal mě její název. Nic jsem si o ní nezjišťovala a byla jsem pak docela překvapená, že se příběh odehrává v minulosti, konkrétně roku 1919. Vše se točí kolem smrti zdravotnice, jejíž vraždu se snaží vyšetřovat i mladá guvernantka Louisa a vlakový detektiv. Má to takový nádech starých časů, kniha docela hezky ukazuje poválečnou Anglii, ale ta detektivní část je docela dost chabá a nedopracovaná. Autorka zde pracuje s reálnými fakty a osobami, což je docela zvláštní. Řekla bych, že z celé knihy je nejzajímavější obálka…

Lynda Charter – Proměna

Tuto knihu jsem dostala a nějak jsem si myslela, že to bude vtipná romance. No, není. Není ani vtipná a ani romantická. Hlavní hrdinky Carmen a Julia jsou velmi odlišné, ale přesto se z nich stanou dobré kamarádky. Carmen žije v nešťastném manželství, Julie zase trápí neopětovaná láska. Jednou už pohár přeteče a Carmen se rozhodne, že svého násilnického manžela zlikviduje. Jenže někoho zabít je mnohem náročnější, než se zdálo. Postupně se jí do plánu povede zapojit i Julii a další postavy. Kolem vraždy se nabalují další dějové linie. Takovým vedlejším příběhem je Julia a její nešťastná zamilovanost, která sice končí happy endem, ale ten mi přišel tak neuvěřitelný, kýčovitý a vlastně ona sice získala muže svého srdce, ale to je takový idiot, že si nejsem jistá, jestli je to fakt výhra. Knihu jsem přečetla, ale fakt se mi nelíbila a nebavila mě.

Katy Evans – Legenda

Doma jsem měla ještě dvě knihy ze série od katy Evans, které se točí okolo zápasů v ringu. Opět se zde objevuje Remington a jeho tým, což jsou postavy, které znám z prvních třech dílů. Tentokrát je jeho vyzivatelem Maverick, syn jeho dávného nepřítele Škorpiona. Jenže Maverick je úplně jiný a kromě toho se zaplete s Reese, sestřenicí Remingtonovy manželky. Zápletka je vlastně pořád stejná jako u předchozích knih a rovnou vám řeknu, že kdybych doma ještě ty dvě knihy neměla, nečetla bych je.

Katy Evans – Racer

Racer je snad už poslední díl série (ty prostřední jsem nečetla) a přináší příběh Racera, syna Remingtona. Tentokrát se vše odehrává na závodech F1, což je aspoň příjemná změna prostředí. Racer je známý jako pouliční závodník a zde stane novým pilotem upadající stáje, kterou řídí Lanie a její rodina. Mezi nimi to pořádně jiskří, stane se z nich pár, ale mají před sebou ještě dost překážek. Jak jsem psala již už předchozí knihy, tato série mě moc nebavila. Ale možná byste na mě neměli dávat, dívala jsem se na internet a všechny knihy mají hodnocení přes 80%.

Franz Herre – George Washington

Už delší dobu mám doma tento životopis, který napsal můj oblíbený spisovatel Franz Herre (specializuje se právě na životopisy). Už podle názvu je vám asi jasné, o čem tato kniha. Velmi přívětivým způsobem představuje životní osudy GW, nijak ho zbytečně neadoruje a celkově ukazuje jeho kladné i záporné stránky. Líbí se mi chronologické uspořádání a oceňuji i obrázky, poznámkový aparát a další přílohy.

Jennifer Probst – Zkouška z lásky

Tato kniha v češtině bohužel nevyšla, mám slovenské vydání, které se jmenuje Skúška z lásky. Jedná se o pokračování série se seznamovací agenturou z Verily. Hlavní hrdina Connor je bratr Natea, který chodí s Kennedy. Coonor se na stará kolena rozhodne dodělat vysokou školu, aby se mohl ucházet o manažerský post ve stavební firmě, kde pracuje. Jenže má obrovský problém s anglickou literaturou, respektive s profesorkou Ellou, která ho nemá ráda a nechce mu nic odpustit. Jenže se z ní vyklube jeho sousedka a k tomu všemu má roztomilého syna, s kterým si Con rozumí. Tento příběh je spíše povídkou a jsem ráda, že svoji lásku najde i Connor. Bohužel musím říci, že kniha není tak vtipná a lehká jako ty předchozí. Samozřejmě jsem se trochu prala s tou slovenštinou, není pro mě moc přirozená.

Catherine Anderson – Píseň lásky

Tuto knihu jsem dostala od kolegyně, ale mám ji doma taky. Toto vydání si asi odvezu na chatu, abych tam měla nějaké zásobičky. Catherine Anderson píše velmi silné a dojemné příběhy. Hlavní hrdinka se jmenuje Annie a m pověst zaostalé dívky, která neumí mluvit. Jednoho dne ji znásilní mladík z jejich městečka a ona s ním otěhotní. On je samozřejmě hajzlík, který ihned zmizel, ale jeho bratr Alex má charakter a rozhodne se, že si Annie vezme za ženu a dítě bude jeho. Brzy zjistí, že Annie určitě není slabomyslná, ale naopak je jen hluchá. Když to objeví, vše se změní. Ta kniha je hodně dojemná, silná, Annie je hodně naivní a je tu krásně ukázané, jak může vypadat zanedbaná výchova (i když to bylo z lásky).

Nicole Byrd – Svádění sira Olivera

Další kniha od kolegyně Ivanky. Dříve jsem si tyto historické romance v Levných knihách taky kupovala, ale v Příbrami LK nejsou (moje peněženka je velmi vděčná). Zde mě hodně zaujala anotace – Julie žije na venkově velmi prostým životem, ale najednou do něj vtrhne její nevlastní bratr, londýnský šlechtic. Domluví se s jejím otcem a odveze ji do Londýna, aby si užila společenskou sezonu. Jako gardedáma slouží jedna jeho známá, u které momentálně žije i její kmotřenec, nadšený biolog sir Oliver. Oliver je velmi nesmělý, zajímá se více o vědu než o ženy. Julii přijde úžasný a společně se snaží přijít na to, kdo vyhrožuje jeho kmotře. Jedná se o takovou jednoduchou romanci, kde byly i nějaké vtipné scény, ale Julie mi přišla docela naivní a až moc současná, což mi vadilo. Dobré historické romance (jako třeba série Bridgerotonovi zpera Julie Quinn) tyto problémy nemají.

Helene Tursten – Vrah v temnotě

Jak jsem zjistila, Vrah v temnotě je devátá kniha s detektivem Irene Hussovou. Jedná se o švédskou sérii detektivek, já jsem knihu získala zase od kolegyně Ivanky. Jenom občas jsem měla pocit, že mi chybí nějaké informace z minulosti, ale případ, který Irene vyšetřuje to zase moc nezasáhlo. Vrah přepadává osamělé ženy, zabije je a zabalí je do folie. Příběh sledujeme jak z pohledu vyšetřovatelů, tak z pohledu obětí a vraha, což je docela zajímavé. Přišlo mi, že zápletka docela dobře funguje, ale teda policisté byli docela blbí, protože od půlky knihy jsem jistě věděla, kdo je vrah, a všichni čtenáři také, protože tam byly jasné důkazy. Samotný závěr mi přišel docela dost slabý.

Meghan March – Nemilosrdný král

Novinka z nakladatelství Baronet přináší divokou erotickou jízdu. Lachlan vládne celému podsvětí New Orleans a vše, po čem touží, ihned dostane. Kiera má na starosti rodinnou palírnu irské whisky a zjistí, že její bývalý manžel ji naprosto zadlužil. Jedna obrovská dlužní směna patří i Lachlanovi, který jako splátku očekává sexuální služby Kiery. Ta zpočátku odmítá, ale nakonec podlehne, protože jí nic jiného nezbývá. Zde se jedná opravdu o erotický román, každý by s tím měl tedy počítat. Na tuto knihu napíšu samostatnou recenzi:-)

Vi Keeland – Bez závazků

Nat a Hunter se poprvé setkali na svatbě svých nejlepších přátel a hned mezi nimi přeskočila jiskra. Další setkání proběhlo až po roce a zase za to mohli jejich nejlepší přátelé. Jiskra byla nyní spíše jako ničivý požár, jenže HUnter i Nat mají své důvody, proč nechtějí seriózní vztah. Přesto se na nezávazné známosti domluví, protože Hunter bude dva měsíce ve stejném městě, kde žije i Natalie. Oba dva si moc rozumí, ale mají své problémy, které postupně vylézají na světlo. I když je to vtipná sexy moderní romance, Vi Keeland se dotýká docela dost vážných témat, s kterými pracuje velmi citlivě.

Liv Morris – Zakázané noci

Tato kniha mi připomínala spíše takovou pohádkovou harlekýnku, ale proč ně. Tessa, třiadvacetiletá panna z Jihu, přijede do zběsilého New Yorku, aby si našla práci v nějakém nakladatelství. V hotelu potkává úžasného starého mládence Barcleyho Hammonda a mezi nimi hned přeskočí jiskra. Další den se nečekaně setkávají znovu a stráví spolu celý den. Jejich známost se prohlubuje a vše směřuje ke společně strávené noci, jenže najedou vyjde najevo, že Tessa přijala práci v Hammondu, kde je přísně zakázané mít vztah s nějakým kolegou. Co mají ale ti dva dělat, když po sobě tak strašně touží? Samozřejmě zde končí vše happyendem:-) Není to nic náročného na čtení, prostě taková moderní pohádka. Barcley byl veliký sympaťák, žádný arogantní blbec. Tessa byla tedy pořádná naivka, ale líbilo se mi, že má knižní blog, který pojmenovala po svém kocourovi Shakespurrovi (odkaz na Shakespearea – můj kocour se jmenuje stejně:-).

Victoria van Tiem – Láska jako z filmu

Tuto knihu jsem dostala od kamarádky k Vánocům a moc se mi líbila anotace. Samé skvělé romantické filmy, které mám ráda. Hlavní hrdinka Kensington plánuje dokonalou svatbu se svým na první pohled úžasným snoubencem, když se najednou objeví její první veliká láska Shane a chce ji zpět. K tomu všemu se jedná o nového potenciálního klienta jejich reklamní agentury, klienta, kterého firma nutně potřebuje, aby přežila. Kensington musí se Shanem spolupracovat, což se jí vůbec nelíbí. Kniha je psaná velmi čtivým a vtipným způsobem, u kterého jsem se opravdu hodně nasmála. Odkazy na jednotlivé filmy jsou fakt povedené, dokonce jsem si musela nějaké zase pustit, protože to prostě jinak nešlo. Jestli chcete nějakou svěží romantiku, u které se budete dobře bavit, tak toto je určitě pro vás ta pravá kniha:-)

Červená propiska – 100 perliček pro (ne)milovníky češtiny

Poslední z vánočních úlovků je taková libůstka, jejíž název je úplně přesný. Koncepce knihy se mi moc líbí, na každé straně máme nějakou perličku, která má vysvětlení a jsou tam uvedené i jednoznačné příklady. Vše je podané velmi nenásilnou formou, která je přístupná i nečeštinářům. Myslím si, že si v tom počte každý:-)

Když bych měla něco vyzvednout, tak nejvíce se mi líbily Milované a obávané, Mrtvé vzpomínky, Střemhlavý pád a překvapivě mě dost láká další díl Nemilosrdného krále:-) Jaká kniha zaujala z mého seznamu vás? Na co byste si chtěli přečíst samostatnou recenzi? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

PS: všechny fotky jsou z databazeknih.cz

12 thoughts on “Přečteno: leden 2021

 1. Lucie

  Ahoj, nejvíc mě zaujala kniha od A.Marsons, kterou mám už doma a čeká na přečtení, moje oblíbená autorka a její knihy hltám..To stejné by se dalo říct o knížkách Mayi Banks, takže mě zaujala i ta její. A pak Nemilosrdný král, Zakázané noci a Bez závazků.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   jsem ráda, že jsem zkusila nějaké nové autorky romantiky, čtu to ráda. Angela je skvělá, vřele ji doporučuji.

 2. Stáňa

  Jak se ode mne dá čekat, tak já bych si vybrala Střemhlavý pád, Mrtvé vzpomínky a Vrah v temnotě. Na romantiku mne moc neužije, tak snad jen Láska jako z filmu, když píšeš, že je to i vtipné :). A zaujaly mne Perličky pro (ne)milovníky češtiny, po té se možná podívám…
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   Mrtvé vzpomínky i Střemhlavý pád jsou opravdu dobré, Angelu Marsons bys měla určitě vyzkoušet:-) Perličky se mi moc líbily, až bude normální škola, určitě je chci ukázat i těm mým miláčkům:-)

 3. Eliss

  Od Sandry Brown jsem četla několik románů, celkem se mi její styl líbí. Nejvíce mě zaujal Vrah v temnotě, severské krimi mám moc ráda 🙂 Díky za tipy na čtení!

  1. ciculka Post author

   Ahoj Eliss, mám taky moc ráda severské kriminálky, zrovna na mě doma čeká nejnovější Kepler. Sandru mám doma snad i kompletní, její knihy má hodně ráda i mamka.

 4. Zuzka

  Ahoj, vybranú recenziu mám na Megan March:)
  Určite ma zaujala aj Sandra Brown tým „romantickým thrillerom“. Ja mam po mamine knihu od Sandry Brownovej s názvom Zvláštny utorok, vždy ma lákala ale akosi som sa k nej nedostala, idem ju pohľadať,nech ju mam po ruke a pustím sa do nej.
  No a určite by som si nenechala ujsť knihy od Angely Marsons.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Zuzi,
   s Meghan počítám, zkusím ji napsat a  vydat příští týden:-) Vím, o jaké knize od Sandry Brown mluvíš, je dobrá, taky ji mám doma:-) Detektivky od Angely jsou fakt dobré, všem je doporučuji.

  1. ciculka Post author

   Ahojky,
   já jsem náruživý čtenář a mám takové speciální nadání, že čtu opravdu rychle. Fakt vše, jen rychleji než ostatní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *