Přečteno: leden 2019

Krásný den,

leden moc čtenářsky plodný nebude, měla jsem menší krizi, která se už lepší. Četla jsem hlavně oddychovou literaturu, nic náročného.

Jackie Ivie – Tajemství krásné léčitelky

Tuto knihu jsem si půjčila v knihovně a přečetla jsem jen pár stránek. Vůbec mě to nechytlo, přišlo mi to extrémně hloupé. Je to historická romance, ale prostě blbá.

Nora Roberts  – Okouzlená šamanka

Nějak omylem se mi povedlo začít číst tuto sérii od konce, tedy od třetího dílu. Opět je tu magie, což úplně nemám ráda. Každopádně se mi tento díl četl dobře a rychle. Líbil se mi hlavní hrdina Boone, který dlouho nevěřil tomu, že je jeho krásná sousedka čarodějka. Velmi mě tam bavila malá Boonova dcerka Jessie.

Nora Roberts – Pravá čarodějka

Když jsem už pochopila, že jsem přečetla třetí díl, tak jsem se vrhla na ten první. Ten je o krásné Morganě, kterou vyhledá spisovatel a scénárista Nash. On ji  dlouho nevěří, že je čarodějka, musí ho přesvědčit celkem brutálně. I tady jsou nějaké vtipné scény, ale kniha se mi líbila méně než ten třetí díl. Celkově mám pocit, že tyto knihy jsou prostě slabší než to, co vydává Alpress.

Nora Roberts – Vášeň a strach

V knize jsou dva příběhy a tady jsem měla fakt krizi. První je o optimistické a naivní herečce, která okouzlí krutého režiséra. Druhý je trochu detektivní, kdy počínající vztah zkalí vražda.

Nora Roberts – Žhavé doteky

Zase dva příběhy v jedné knize. První o dvou fotografech mě vůbec nebavil, hlavní hrdina byl tak trochu debil. Druhý byl lepší, protože hlavním hrdinou byl kuchař. To mě bavilo, jídlo knihu asi vždy vylepší. Sice můj vrchol italské kuchyně jsou špagety s párkem a kečupem (tedy pro ostatní vařím lepší věci, ale já to nejím, já mám párek a kečup:-), ale ráda čtu o všech těch jejich delikatesách.

Catherine Benettová – Nechci lásku nebeskou

Na tuto knihu jsem se těšila, protože anotace i komentáře na netu slibovaly příjemné a vtipné čtení. Byla jsem ale hodně zklamaná. Moc jsem se nesmála, hlavní hrdinka mě nebavila, ani její rodina. Hlavní hrdina moc hrdina nebyl, fakt bída… Moc jsem nechápala jejich jednání. Určitě nic dalšího od této autorky  neplánuji a knihu jsem dala do prodeje.

Anastázie Harris – Alžběta II. – Pracující žena

Poslední kniha od ježíška, která se týká královny Alžběty. Tato se mi líbila, dobře se četla, měla logické uspořádaní a bylo tam zase mnoho zajímavých informací a fotografií. Byla zaměřená spíše na její každodenní činnost než na vztahy (jako byla třeba Můj manžel a já).

J. R. Ward – Králové bourbonu

Jedná se o první díl trilogie, který jsem měla doma z knihovny už hodně dlouho. Nějak jsem se nemohla přemluvit do čtení takového macka. Nakonec mi to nedalo a knihu jsem přečetla za dva dny. Šlo to úplně samo. Samozřejmě jsem si už objednala další dva díly (jak v knihkupectví, tak v knihovně, potřebuji vědět, jak je to dál:-D. Není to romance, spíše takový společenský román, který se odehrává v Kentucky a mapuje život místní smetánky. Vše se točí kolem alkoholu a dost mě to baví.

Marjorie Hillisová – Žít sama a užít si to

O této knize jsem vám psala nedávno samostatnou recenzi, tak se můžete mrknout na článek. Každopádně se mi dost líbila, pobavila jsem se a myslím, že rady jsou hodně praktické a užitečné.

P. J. S. Robertsová – Pamětní album k diamantovému výročí vlády

Kniha je plná fotek a jejich popisků, takže se četla rychle. To ale nic nemění na to, že je hodně zajímavá a já si čtení užila:-)

Valerie Bowmanová – Dáma v modrém

Jedná se o třetí díl série a tento mě překvapivě dost bavil. Sice mi vadilo, že se opět používá jméno Banbury, protože tady autorka vykrádá Wildea, ale příběh byl vtipný. Líbila se mi hlavní hrdinka, která ráda čte (sympatická vlastnost:-). Bavilo mě to, knihu jsem si užila.

Tak nakonec je to 11 kousků, to není zase tak špatné, jak jsem si myslela, že bude. Povedené byly publikace o Alžbětě II. a určitě bych Vám doporučila Krále bourbonu, to se opravdu povedlo a jen doufám, že i další díly budou stejně dobré. Co jste v lednu četli Vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

PS: opět jsou všechny fotky z www.databazeknih.cz

4 thoughts on “Přečteno: leden 2019

 1. Stáňa

  Z tvého lednového čtenářského článku jsem nečetla nic. Já na romantické příběhy a příběhy, kde je magie moc nejsem, tak ani není divu. Ale pokud narazím někde na Krále bourbonu, tak do toho bych se možná pustila.
  Já na začátku ledna zhltla jednoho Cartera a pak už jsem vlastně četla jen ty Nejlepší britské krimipovídky, co jsem o nich teď dávala článek na blog. Takže 11 knížek je v mých očích docela čtenářská nálož 🙂

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   vím, že romance moc nevyhledáváš, a slibuji, že únorové přečteno ti dá mnohem více inspirace, protože jedu momentálně v detektivkách:-) Taky jsem už sehnala druhý díl Králů bourbonu, takže bude řeč i o tom:-) Už se mi zase vrací chuť číst, dneska je sobota devátého a mám za sebou pět knih, ale 4 z nich jsou pořádní tlouštíci:-) Na toho Cartera se plánuji podívat v knihovně, až tam půjdu, líbí se mi tvoje recenze:-)

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   docela ano:-) Dostala jsem k Vánocům celkem dost jejích knížek, takže jsem se do nich pustila. Zbývá mi tu už jen jedna, paradoxně je to druhý díl z té trilogie:-) Alžběta byla výborná, moc doporučuji, fakt jsem si to čtení užila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *