Přečteno: červen 2021

Krásný den,

v červnu jsem se hodně rozjela a fakt jsem četla jednu knihu za druhou. Snažila jsem se načítat především večer, abych netrávila tolik času u počítače a televize. Ten počítač mi dával v poslední době hodně zabrat v práci, takže jsem taky chtěla koukat na něco jiného:-) Mám tu takovou moji typickou směsici beletrie. Na některé knihy zde už byla recenze, takže vás na ni přímo odkážu a dám tam proklik.

Vi Keeland a Penelope Ward – Můj nejmilejší suvenýr

Přiznám se, že mě anotace tohoto příběhu moc nezaujala. Hazel opustil snoubenec, a tak se sama vydala na svatební cestu. Ta nějak nevyšla, ale v jednom hotelu se seznámila s Mattem a společně předstírali, že jsou sourozenci, aby získali poslední volný pokoj. Nové přátelství oba okouzlilo, a proto se spolu vydali na menší dobrodružnou cestu po USA. Slíbili se, že se za nějakou dobu sejdou v jednom hotelu. Hazel se vrátila zpět domů, kde ji nečekaně naháněl její ex. Dokonce ji seznámil se svým nejstarším a nejlepším přítelem, z kterého se nečekaně vyklubal právě Mattem. Oba dva to k sobě táhne, jenže je tu mezi nimi ten ex/nejlepší přítel. Kromě toho oba žijí na jiném konci USA. Jak jsem již psala na začátku, anotace mě moc nebrala, ale nakonec se z toho vyklubal docela pěkný příběh, který měl šmrnc, typický pro tyto dvě autorky. Určitě je to pohodové čtení na léto někam na dovolenou.

Paulina Maiová – Štěstí má barvu levandule

O této příjemné romanci, která se odehrává v Provence jsem vám psala už samostatnou recenzi zde.

Sandie Jones – Nevlastní sestra

Druhý psychologický thriller této autorky byl celkem dobrý, na celou recenzi se můžete mrknout zde.

Robert Bryndza – Ne tak úplně soukromé emaily Coco Princhardové

Prvotina Roberta, která byla konečně přeložená do češtiny, je románem pro ženy, který je psaný pouze v emailech. První část knihy byla fakt vtipná a hodně povedená, druhá půlka mi přišla slabší. Recenze je zde.

Janelle Brown – Krásné věci

Hodně povedený román o podvodnících a síle sociálních sítí. Tento thriller se mi dost líbil, na recenzi se můžete podívat sem.

Václav Kaplický – Kladivo na čarodějnice

Tuto českou klasiku určitě všichni znáte, ale kdyby náhodou ne, tak je to historický román o čarodějnických procesech. Příběh vykonstruovaného obvinění nevinné ženy a snaha o zničení poctivého duchovního je opravdu silný. S ohledem na dobu vzniku ho můžeme chápat i jako obžalobu totalitní doby (vykonstruované procesy atd.). Jestli knihu nečetli, určitě to napravte. Film je taktéž velmi povedený.

Ava Miles – Francouzská hostina

Druhá kniha této americké autorky nás zavádí opět do menšího univerzitního městečka Dare Valley. Příběh se celkem nepřekvapivě točí především kolem Jill (sestra hrdinky předchozího románu Země Nory Roberstové) a její dávné středoškolské lásky Briana. Ti dva se znovu setkávají a mezi nimi panuje výbušná atmosféra. Jill se nakonec rozhodne, že Brianovi vše odpustí, ale cesta ke společnému životu se jim pořád nějak komplikuje. Zatímco první kniha byla fakt skvělá a hodně jsem si ji užila, Francouzská hostina za mě byla dost průměrná. Nijak mě neurazila, postavy mi byly také celkem sympatické, ale znám prostě lepší příběhy. Těším se každopádně na třetí díl.

Angela Marsons – Dětské duše

Novinka z pera Angely Marsons mě chytla hned na prvním řádku a nečekaně jsem ji přečetla na jeden zátah za odpoledne. Tým kolem Kim Stonové vyšetřuje sérii vražd lidí, kteří spolu na první pohled nesouvisí. Nakonec se jim podaří objevit pojítko v podobě speciálních akcí pro velmi nadané děti. Kromě toho jeden člen týmu musí čelit jednomu případu z minulosti, který se nejspíše odehrál jinak, než bylo uvedeno. Zase skvělý strhující příběh, výborná zápletka, vtipné dialogy, napětí… Za tento měsíc jedna z nejlepších knih.

Mona Kasten – Zachraň mě

Mona si pro nás připravila novou sérii, která se tentokrát odehrává na elitní střední škole Maxton Hall v Anglii. Ruby pochází ze skromných poměrů, její rodina drží hodně při sobě a navzájem se podporují. Ruby získala na MH stipendium a je plně odhodlaná ho využít a získat nejlepší možné vzdělání, aby se dostala na vysněnou univerzitu. James pochází z extrémně bohaté rodiny, má sestru dvojče (doufám, že bude v budoucnu i její příběh) a jeho minulost je dost temná (drogy, alkohol, nejrůznější frajeřiny). Shodou okolností spolu musí tito dva naprosto odlišní lidé spolupracovat. Nový román MK se mi líbí, četl se hodně dobře. Není zde zbytečně moc sexu, důraz je kladen především na příběh a na jednotlivé postavy a jejich osud. Konec je docela nečekaný, takže se těším na další díl.

Bo Svernström – Kdo je bez hříchu

O této severské detektivce jsem vám psala samostatnou recenzi. Za mě byla fakt hodně povedená, je to docela nevšední příběh, takže se určitě mrkněte i na samostatnou recenzi.

J. T. Geissinger – Hořím pro tebe

Vyzkoušela jsem i novou autorku, která píše moderní sexy romance. Hořím pro tebe se odehrává v současném New Orleans, kde žije i Bianca, majitelka vyhlášené restaurace (pozitivně vidím to, že to není blonďatá běloška, ale krásná míšenka, což se do tohoto prostředí perfektně hodí). Její menu je celé postavené na luxusním bourbonu, který vyrábí rodina Jacksona Bodreauxe, kterému se říká netvor. Nečekaně se navzájem potřebují – on její kulinářské služby a ona jeho peníze na léčení pro maminku. Situace se ale nakonec změní a ti dva uzavřou dohodu o sňatku z rozumu. Postupně mezi nimi vzniká vztah a nachází v sobě zalíbení… I když se Jacksonovi říká netvor, je to vlastně velmi hodný a laskavý muž, který potají pomáhá ostatním a sám se potýká s temnou minulostí. Moc jsem si od nové autorky neslibovala, ale fakt se mi ten příběh líbil. Kromě toho je kniha doplněná o recepty, které jsou v příběhu zmíněny. Říkala jsem si tedy, že bych mohla o prázdninách vyzkoušet nějaká kreolská jídla:-)

T. L. Swanová – Jednou za život

Další novou autorkou je T. L. Swanová, která napsala taky moderní sexy romanci. V letadle v první třídě se seznámí Jim a Emily. Ona je lehce přiopilá, ona je na začátku hodně sebevědomý (až arogantní). Přesto to mezi nimi jiskří, stráví spolu noc, ale pak je po všem. O rok později získává Emily konečně vysněnou práci v Miles Media. Jaké je její překvapení, když zjistí, že jedním z jejích šéfů je ctihodný Jameson Miles, tedy její Jim. Mezi nimi to pořád jiskří, jenže jsou kolegové a taky si Jim tenkrát neřekl o číslo na Emily. Je vám asi jasné, jak se bude příběh vyvíjet, ale musím pochválit autorku za fakt hodně povedené vtipné scény. Kempování je opravdový vrchol, to jsem se smála nahlas:-) Přiznám se bez mučení, že se těším na další díl:-)

Whitney G. – Trhni si, Ethane

Rachel a Ethan se znají od dětství. Byli sousedy a hned se stali nepřáteli. Přesto spolu pořád udržují korespondenční vztah a navzájem na sebe dávají pozor. Dneska jsou už oba dospělí a studují na vysoké škole. Jenže Rachel se omylem podařilo strávit první tři roky vysokoškolského studia ve speciálním programu na studijní plavbě. Poslední rok to ale chce změnit, a proto se vrátila do města a začala klasicky chodit na vysokou. K tomu všemu je dokonce spolubydlící Ethana… Tady budu dost kritická. Celý příběh mi přijde extrémně přitažený za vlasy. Celé studium na lodi mi přijde jako nesmysl, i ta fiktivní vysoká (Salt Beach?), chování všech je hodně nepravděpodobné. Sice jsem román bez problémů přečetla, ale nic pozitivního ve mně nezanechal.

Meghan March – Království hříchu

Na třetí díl této erotické série jsem se těšila, protože ten první byl fakt povedený. Druhý si mě získal díky irské pasáži, ale ten třetí, který přímo navazuje na předchozí část, je pro mě velikým zklamáním. Přijde mi, že se úplně vytratila ta jiskra z příběhu, chemie mezi postavami a čtenářem už vůbec nefunguje. Je tu závěrečná intrika, která působí hodně slabě, a pak už jen sex.

Laura Griffinová – Na život a na smrt

Na tuto knihu plánuji samostatnou recenzi, ale rovnou vám řeknu, že tento thriller s kapkou romantiky je hodně povedený. Autorka píše podobným stylem jako třeba Linda Howard, a to já mám ráda.

Kim Jones – Chlap snů

Nakonec tu mám další novou autorku, u které jsem hodně váhala, jestli objednávat nebo ne. Nakladatelství Red mi zatím moc nesedlo, ale nakonec jsem si říkala, že to na léto zkusím. Penelope je poněkud trhlá rádoby spisovatelka, která se rozhodla, že šíleným způsobem pomstí bývalému příteli své nejlepší kamarádky. Díky tomu se nečekaně seznámí s milionářem Jakem, který si objednal luxusní eskortní společnici na oslavu dědečkova odchodu do důchodu.

Tři (s)prostá pravidla – Nikki Sloane

První kniha od této autorky je regulérní erotický román, kde je toho opravdu hodně. Hlavní hrdinka průšvih v práci vyřeší tím, že se na jednu noc prodá do speciálního klubu, kde si s ní zákazník může dělat, co chce. Jaké je její překvapení, když tím zákazníkem je její arogantní šéf, který si ji tam záměrně vyhledal… Je to vlastně docela dost otřepaná romance šéf/zaměstnankyně, ale je tu fakt hodně erotiky. Scény s nejlepší kamarádkou na mě byly už moc, lesbické hrátky fakt nějak nevyhledávám. Docela mile mě ale překvapilo, že tu není klasický popelkovský motiv, protože on není milionář (na tu noc v klubu vybral spoření). Na tento typ knihy fakt musíte mít náladu, ale na poli erotických románů to ještě docela ušlo.

Myslím si, že skóre 17 knih je fakt slušné. I když tu mám hodně romancí, nejvíce se mi líbily detektivky. Konkrétně musím vyzdvihnout Dětské duše, Kdo je bez hříchu a Na život a na smrt. Největším zklamáním je pro mě určitě Království hříchu a Trhni si, Ethane. Samozřejmě nechci zapomenout ani na Kaplického, ale je to jediná kniha, kterou jsem četla už předtím.

Znáte Kladivo na čarodějnice? Četli jste knihy od Angely Marsons? Jaká kniha vás zaujala z mého přehledu nejvíce? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

PS: všechny fotky jsou z databazeknih.cz.

10 thoughts on “Přečteno: červen 2021

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   to máš pravdu, v červnu to šlo opravdu dobře. Jsem za to ráda, květen byl hodně utrápený. V červenci se mi čte taky dobře, mám zatím přečtených pět knih 🙂

 1. Stáňa

  Hani, já bych určitě z tvých knih sáhla po nějaké detektivce – asi nejvíc mne lákají Dětské duše. Z jiných žánrů bych sáhla asi jen po Bryndzovi a Štěstí má barvu levandule, erotické romance nevyhledávám a moc mne nezaujala žádná ani podle popisu.
  Hezký víkend

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni, Angelu Marsons určitě vyzkoušej, jen to tedy čti od prvního dílu, je to lepší. Z těch romancí nebyla žádná nějak skvělá, to se raději vracím k ověřené klasice (např. staré knihy Christiny Lauren nebo Melanie Moreland).

 2. Lucie

  Ahoj, přečetla jsi toho opravdu dost, u mě jsou za měsíc maximum tak dvě knížky. Docela dost mě jich teď u tebe zaujalo, ani jsem nevěděla, že Mona Kasten má novou edici, tu …znovu jsem četla kromě posledního dílu, který mi na přečtení ještě čeká, celou. A pak Dětské duše, Angela Marsons nikdy nezklame.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já čtu opravdu hodně rychle, takže beletrie mi mizí běžně pod rukama. Mimoto v letních měsících hůře spím, tak mám paradoxně více času na čtení. Nová série Mony Kasten vypadá zajímavě. Angela Marsons byla opravdu skvělá, ale ona nikdy nezklame.

 3. Sabina

  Ahoj Haničko, já tento měsíc po dlouhé době přečetla alespoň jednu knížku, jenže teď nějak nemůžu najít další co bych si chtěla pořídit a do knihovny se skrz pracovní dobu prostě nedostanu.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   ráda ti něco doporučím, jen neznám tvůj vkus:-) Jinak se také chystám do knihovny. Mám tu seznam různých detektivek, které mě zaujaly na různých jiných blozích a v recenzích na internetu. Je to tedy tak trochu nošení dříví do lesa, mám doma opravdu důkladné zásoby, ale i tak se do knihovny těším:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *