Přečteno: červen 2019

Krásný den,

jak jsem slibovala v článku o přečtených knihách v květnu, červen bude hodně detektivní. Své slovo jsem dodržela a mám tu opravdu převahu kriminálek:-) Doplnila jsem to nějakými romancemi, ale zločin mě teď nějak baví:-D

A na nebo čekají hvězdy – Lori Nelson Spielmanová

Na tuto knihu jste mohli číst už samostatnou recenzi. Dost mě překvapila, protože jsem čekala něco jiného, ale naštěstí to bylo překvapení milé. Mrkněte do samostatného článku:-)

Beze svědků – Lisa Jewell

Další povedená kniha ze spolupráce. Tentokrát je to klasická detektivka, zase je o ní samostatný článek na blogu. Odehrává se v Británii, což je mně milé prostředí. Více viz článek:-)

Skála – Peter May

Tuto knihu mi doporučila Stáňa z Veverkovin a jsem za to moc ráda. Příběh se odehrává na ostrově Lewis v souostroví Vnější Hebridy (to je u Skotska). Prostředí je pro mě rozhodně atraktivní, protože Skotsko je moje velká láska od dětství. Je to taková hodně ponurá detektivka, kde mě příběh dost překvapil, což je samozřejmě super:-) vřele doporučuji. Už čekám v knihovně na další díl:-)

Loutkář – Daniel Cole

Četla jsem i první díl Hadrový panák a byla jsem samozřejmě zvědavá na pokračování. Hadrový panák byl dost průměrný a toto pokračování není jiné. Ale zase se to nakonec docela rozjelo, takže druhá půlka už byla fajn. Jestli vyjde ještě nějaké pokračování, tak si ho asi v knihovně zase půjčím.

Malé sladké lži – Caz Frearová

Další skvělá detektivka, která se četla sama. Na blogu už před nějakou dobou vyšel samostatný článek, tak se můžete mrknout tam:-)

Alexander Stainforth – Alfa boss

Vyšlo i pokračování této gay romance. Navazuje přímo na první díl, který mi přišel nepřekvapivě lepší. Velkou roli tady hraje žárlivost. Co se mi ale líbilo, bylo to, že Teo tady ukazuje svoje kvality a má mnohem více sebevědomí.

Rachel Anderson – Pád lorda Draysona

Jedná se o první díl trilogie (třetí díl vyšel nedávno, ale já si ho už kupovat nechci) z Anglie 19. století. Zápletka je taková klasická. Lord Draysona převezme nové panství a chce nechat vystěhovat Lucy. Jenže se při cestě od ní zraní a ztratí paměť. Lucy mu lže a tvrdí mu, že je její sluha… Nečetlo se to špatně, ale je to hodně průměrná romance, nemám pocit, že bych ji chtěla třeba číst znovu.

Rachel Anderson – Vzestup slečny Notleyové

Druhý díl trilogie mi přišel mnohem zajímavější. Cora utekla z domova a dostala se na panství Tanglewood, které momentálně vlastní pan Ludlow. Ten je známý tím, že u něj nikdo nevydrží dlouho pracovat. Cora se rozhodně to zkusit a nechá se zaměstnat jako hospodyně. Třetí díl si kupovat nebudu a i tyto dva jsem dala rovnou k prodeji.

Někdo blízký – Cara Hunter

Nejsem si jistá, jak jsem přišla na tuto autorku, ale knihu jsem si půjčila zase v knihovně. Příběh je počátkem série s detektivem Adamem Fawleym. Příběh se odehrává v Anglii a zavádí nás na oslavu jedné rodiny, z které zmizela malá holčička Daisy. Vše je proloženo komentáři na sociálních sítích. Tento aspekt jsem v detektivce zažila poprvé a přijde mi to opravdu zajímavé. Celá kriminálka je moc dobře napsaná, jen mi trochu vadí, že konec byl trošku otevřený. Poslední stránka románu nám tedy řekne, jak vše bylo, ale i tak:-)

Chris Carter – Dvojitý kříž

Rozhodla jsem se (díky Stáňo:-), že si přečtu celého Chrise Cartera. Postupně si půjčuji jednotlivé díly z knihovny a užívám si je. Dvojitý kříž je tedy první román s detektivem Robertem Hunterem. Vše se odehrává v USA, konkrétně kalifornském Los Angeles. Román je hodně drsný, brutální, před spaním jsem ho číst moc nemohla. Ale fakt je výborný, zápletka je neskutečně povedená. Podezření jsem začala mít až v poslední třetině, takže fakt super. Rozhodně doporučuji:-)

Diana Palmer – Jako led, Papírový manžel

Dále pokračuji ve čtení knih z městečka Jacobsville, kde se odehrávají všechny tyto příběhy od Diany Palmer. Je to takové pohodové čtení, za hodinku to mám hotové a odpočinu si u toho:-)

Erin Watt – Padlý dědic, Prohnilé království

Jedná se o poslední dva díly pentalogie rodiny Royalů. První tři díly jsem měla koupené, tyto jsem si už půjčila v knihovně, protože jsem za ně nechtěla utrácet (a ty první tři prodala přes bazar).  Ve čtvrtém dílu jsou hned dva příběhy. První je o nejstarším bratrovi Gideonovi a jeho středoškolské lásce. Druhý je Eastonovi, kterého okouzlí dívka, která mu jako jediná nechce vlézt do kalhot.  Překvapivě poslední díl této pentalogie je dokončením příběhu Eastona (myslela jsem si, že poslední díl bude o dvojčatech). Erin Watt (neboli Elle Kennedy) píše velmi dobře a čtivě, vše má spád, jsou tam dramatické zvraty, přitažlivost, silná rodinná pouta. přesto si myslím, že to znovu číst nebudu.

Opět jsem dostala na standardní číslo 14 knih za měsíc:-) Rozhodně bych vám doporučila všechny ty detektivky, ty se tedy povedly a od všech autorů jsem si už začala shánět pokračování. Co jste pěkného v červnu přečetli Vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

PS: všechny fotky jsou jako vždy z www.databazeknih.cz

 

4 thoughts on “Přečteno: červen 2019

    1. ciculka Post author

      Ahoj, jdi do nich:-) Já mám léto napůl krvavé, napůl romantické:-) Výjimkou byla kniha od Michelle Obama:-)

  1. Stáňa

    Hanko, jsem ráda, že se ti knížky, na které jsem dávala kladné reference, líbily. Kromě dvou knížek, kde jsi mne zmiňovala, jsem z tvého seznamu četla ještě Loutáře. A z toho, co jsem nečetla, mne lákají Malé sladké lži a Beze svědků.
    Jinak máš můj obdiv, já v červenci četla docela dost, ale tolik toho nebylo.

    1. ciculka Post author

      Ahojky,
      máš opravdu dobré tipy, moc se těším, až mi do knihovny dorazí ty další díly z ostrova Lewis. Ty dvě detektivky jsou opravdu dobré, doporučuji je. Červen byl knižně hodně úspěšný, červenec bude taky, ale uvidíme co srpen, teď mám zase nějakou brzdu:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *