Přečteno: červen 2018

Krásný den, 

červen celkem ušel v počtu přečtených knih. Měla jsem ještě hodně pracovních aktivit a chystala jsem se na cestu po Irsku, takže nebylo tolik času, ale mých klasických 13 knih jsem dala. Mám doma ještě dvě rozečtené, které dorazím v červenci, takže se o nich dozvíte příště:-)

Umění přirozeného života – Rebecca Sullivanová

Knihu jsem si koupila v Knižním klubu a jsem z ní opravdu nadšená. Má nádherné fotografie a je plná tipů na vylepšení domácnosti. Mám v plánu jich docela dost vyzkoušet, hlavně bych chtěla vyrobit nějaké domácí čističe. nejenže je to ekonomické, ale také ekologické. Já mám doma tři kočky, takže mám fakt spotřebu čistících prostředků.

Vášnivý duel – Sabrina Jeffries

Jedná se o další díl ze série Hříšní ctitelé a představuje nám příběh Nialla a Brillianny. Niall musel nuceně do exilu a jeho láska Brillianna na něj nepočkala. Po návratu do Anglie spolu musí spolupracovat a jejich nevyřešená minulost se mezi ně neustále plete. Zápletka je to celkem klasická, hlavní hrdinové milí, obzvlášť Niall je sladký. Četlo se to rychle, svižně. Řadilo bych to mezi dobrý průměr mezi historickými romancemi.

Nora Robertsová – Nezvaný host

Další kniha z pera Nory Robertsové, která původně vyšla jako harlekýnka. Tyto příběhy jsou mnohem slabší než její klasické knihy, které mám tak ráda. Zde je zase romanticko – detektivní zápletka. kdy na ostrov Orcas přijíždí detektiv Roman, který je v přestrojení. Seznamuje s majitelkou penzionu Charity a začíná u ní pracovat jako údržbář. Docela rychle jsem přišla na to, kdo je ten hlavní záporák, a celkově je kniha celkem předvídatelná.

Poppy J. Andersonová – Tajná přísada Láska

Knihu jsem dostala od našich k narozeninám, ale vybírala jsem si ji sama. Zaujala mě anotace, prostředí restaurací a jídla je mi fakt blízké (ráda jím:-), takže jsem se na to těšila. Kniha měla opravdu potenciál. Špičkový kuchař má krizi, a když se mu stane nehoda na východním pobřeží a seznámí se s Brooke, majitelkou malé venkovské restaurace, jeho život se začne zlepšovat. Recepty a pokrmy jsou v knize popsány tak sugestivně, že i já, zavilý odpůrce ryb a mořských živočichů, jsem na ta jídla měla chuť. Romantická zápletka byla slabší, znám prostě lepší romance ze současnosti.

Suzanne Enoch – Ďábelský vévoda

Na tuto knihu jsem hodně těšila, přišlo mi, že mezi Sophií a Adamem to jiskřilo už v předchozím díle. Adam pozval Sophii na Vánoce na své panství a ona přijala. Jako nemanželská dcera šlechtice musí pracovat v klubu Tantalos. Její otec ji donutil k tomu, aby přijala nabídku k sňatku od jednoho duchovního, který jí ale pohrdá. Adam se Sophií naváže nejdříve přátelství, které ale přeroste v něco jiného, hlubšího. Oba se tomu brání. On si musí vzít někoho sobě rovného, ona musí splnit otcovo přání… Kniha byla super, Sophie je opravdu milá, chytrá a srdečná. Mezi ní a Adamem fungovala chemie už od začátku, takže kniha se četla velmi rychle a dobře. Dříve mi přišla SE slabší, její knihy jsem pak úplně přestala kupovat. Nedávno jsem na ni narazila v knihovně, jednu si půjčila a zase jsem k ní našla cestu. Řekla bych, že momentálně patří k mírnému nadprůměru na poli historických romancí.

Jane Ashford – Manželství s cizincem

Tuto autorku si nekupuji, ale půjčuji v knihovně, protože její knihy jsou tak na jedno přečtení, znovu se k nim vracet nechci. Tato bohužel není výjimkou. Líbí se mi ale, že hlavní hrdinové nepatří mezi vysokou šlechtu, ale představují spíše lepší střední vrstvu. John Bexley je obyčejný úředník ministerstva, který se po dlouhé době vrátil z Číny ke své ženě, kterou opustil krátce po svatbě. Mary se musela vypořádat s vedením domácnosti bez manžela a za tu dobu se proměnila z poddajné ženušky v ráznou hospodyni. John je hodně překvapený, když se s Mary setkává, a moc se mu to nelíbí. Manželé k sobě musejí znovu hledat cestu… Myslím si, že kniha měla potenciál, ale autorka to neumí tak rozjet jako třeba Julie Quinnová, Lisa Kleypas nebo Sabrina Jeffries. Škoda.

Tracy Brogan – Něco jako láska

Motto přišlo s novou řadou Srdcovky, z které jsem si vybrala k narozeninám právě tuto knihu od pro mě neznámé autorky. I když jsem se několikrát dobře zasmála s hlavní hrdinkou Sadie, celkově mi to přišlo hodně průměrné. Sadie se rozvádí s arogantním manželem a jede ke své lehce výstřední tetě (fakt vtipná postava!!!), kde ona i její děti najdou klid a zázemí. V sousedství žije nový lékař Desmond, který je velmi pohledný a Sadie se líbí. Mezi nimi se začne rozvíjet nadějný vztah, který je ale překažen bubáky z minulosti…

Dorothy Garlock – Ze srdce

Tato kniha od DG patří mezi moje nejoblíbenější. Ona celkově píše takové jemné romance z počátku 20. století (až na pár výjimek). Hlavní hrdinka Kathleen je mladá, emancipovaná majitelka novin v malém městečku v USA v roce 1938. Seznámí se šikovným kovbojem a mezi nimi přeskočí jiskra. Kromě romantické zápletky se tu rozvíjí ještě detektivní, kdy se Kathleen se svými přáteli snaží přijít na to, co se děje v jejich malém městečku.

Fiona Valpy – Navždy po francouzsku

Další kniha z této francouzské série a moje další výpůjčka z knihovny. Půjčeno ze stejného důvodu – přečtu to jednou, nemám v plánu se k tomu vracet. Za mě je to hodně průměrná romance, moc mě nebavila. Prostředí pořádání svateb se mi normálně líbí (mám ráda svatební sérii od Nory Roberts i filmy jako Svatby podle Mary nebo Bláznivá svatba), ale tady to nebylo pořádně využité.

Helen Fieldsová – Dokonalé stopy

Moje kolegyně Martinka mě fakt překvapila, když mi dala k narozeninám knihu – detektivku. Říkala, že se o ní s někým poradila, a měla fakt dobrou ruku. Dokonalé stopy jsou skvělým příběhem, nadchlo mě to jako třeba první Bryndza. Hlavní hrdina je skotskoitalský detektiv Luc, který vyšetřuje zmizení a vraždy mladých žen na severu Skotska. Vše se četlo jedním dechem, pasáže vyšetřovatelů jsou střídány těmi vrahovými, což je fakt zajímavá kompozice. Už se moc těším na další pokračování.

Christina Lauren – Miluji tě, nenávidím tě

Neskutečně jsem se těšila na novou knihu od Christina Lauren. Víte sami dobře, že ji mám opravdu ráda, k jejím knížkám se často vracím a líbí se mi. Vtipné, lehce erotické, čtivé… Tak přesně taková není její nová kniha Miluji tě, nenávidím tě. Anotace vypadala tak slibně, dva filmoví agenti, kteří jdou proti sobě a zároveň jsou k sobě přitahováni. začalo to nadějně, scéna jejich seznámení mi přišla dobrá, ale pak to šlo do háje…

Červen nebyl špatný měsíc, na to, jak jsem byla unavená, tak jsem toho přečetla docela dost. je vidět, že jsem neměla náladu na něco vážného, vybírala jsem si hlavně oddechovou literaturu. Nyní, když to píšu, je skoro půlka července a já mám přečteno fakt spoust knih, takže v červencovém přehledu se můžete těšit na pořádnou nálož:-) Co jste v červnu přečetli Vy? Také dostáváte knihy jako dárek k narozeninám tak rádi jako já? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *