Přečteno: březen 2024

Krásný den,

březen je čtenářsky celkem úspěšný, protože jsem první týden byla na dovolené v Ománu, kde jsem hodně četla. Na druhou stranu tu mám hodně fakt průměrných romancí, u některých jsem se vysloveně trápila, než jsem je dočetla.

Betty Neelsová – Osudová výšina

Tuto harlekýnku jsem nečetla už hodně let, ale našla jsem ji ve čtečce a měla jsem chuť na nějakou hodně jemnou, až skoro platonickou romanci. Beatrice žije na anglickém venkově se svojí rodinou a pomáhá tatínkovi v jeho veterinární ordinaci. Jednou se seznámí se šarmantním lékařem Oliverem, kterého okouzlila na první pohled. Jenže pak má otec infarkt a jako náhradník přichází do ordinace Colin. Ten je velmi ambiciózní a je odhodlaný oženit se s Beatrice, aby získal úspěšnou a prosperující praxi jejího otce. Aby mu unikla, předstírá Beatrice zásnuby s Oliverem, který je velmi hodný a trpělivý. Je to takové nenásilné, poněkud staromódní, ale po těch všech sexy romancích jsem potřebovala něco jiného (a detektivku mi zrovna četla mamka).

Betty Neelsová – Polibek pod jmelím

Polibek pod jmelím je další jemná romance od britské autorky. Odehrává se především v Londýně a pak celkem tradičně v Holandsku (to jsou oblíbené destinace autorky). Emmy je mladá dívka, která pracuje jako telefonistka v nemocnici a stará se i o hovory nizozemského lékaře Ruerda ter Mennolta. Ten má sice okouzlující snoubenku Anneliese, ale ona je neuvěřitelně zahleděná do sebe a chce si ho vzít hlavně kvůli jeho společenskému postavení. Emmy se mu nějak vplíží do myšlenek a postupně začne pomáhat i její rodině a zamiluje se do ní. Betty Neelsová píše své romance hodně podobně, ale mně to nevadí, vím, na čem jsem a co od ní mohu čekat.

L. J. Shen – Lovec

Kniha Lovec volně navazuje na předchozí romanci Sparrow a další knihy autorky, ale není nutné je mít přečtené. Hunter je hejsek a playboy, který naprosto marní svůj potenciál, takže ho jeho bohatý otec postaví před ultimátum – šest měsíců střízlivosti a celibátu se spolubydlící a dohledem Sailor Brennanovou. Ta to přijme kvůli tomu, že získá podporu svého olympijského snu. Ti dva se zrovna nemilují, Sailor je hodně uzavřená a Hunter ji rád provokuje, ale nakonec se z nich stanou přátelé a později i něco více. Hunter je na začátku takový floutek, ale je vtipný a chytrý. Bavilo mě jeho popichování a příběh se vyvíjel zajímavě. Hodně se těším na pokračování s Hunterovým bratrem Cillianem.

Melanie Moreland – Vytočenej na Maxx

Toto je moje oblíbená romance, kterou jsem vám zde ukazovala už mnohokrát. Charly to nemá v životě lehké a je nucena přijmout práci pomocnice v domácnosti a asistentky v autoservisu u bručouna Maxxe, který je tak trochu starosvětský. Mezi nimi to jiskří, ale Maxx se bojí po předchozích zkušenostech závazků. Jenže Charly je úplně jiná, milá, skromná a veselá. Toto je fakt skvělá romance, není součástí žádné série a stojí za přečtení.

Meghan Quinn – Zas tak moc si souzeni nejsme

Zas tak moc si souzeni nejsme je druhým dílem série Zas tak moc ho nežeru a je docela dobré mít to přečtené, protože jinak by vám unikalo hodně záležitostí. Už prvním dílem jsem se docela prokousávala, ale ten druhý mě fakt nebavil. JP je svůdník a má pověst bezstarostného flákače, ale práce ho baví. Taky má slabost pro svoji nastávající švagrovou Kelsey. Té dlouho nedochází, že se jí dvoří. Ti dva se celkem vtipně špičkují, ale ta kniha by měla mít poloviční rozsah. Celkem 504 stran je fakt úlet, stačilo by tak dvě stě. Kniha má potenciál, vlastně mi zápletka přijde mnohem uvěřitelnější než u prvního dílu, ale který editor dovolil autorce tolik zbytečných stran?

Melanie Harlow – Nezkrotná

Říkala jsem si, že první díl série z Cloverleighské farmy nebyl špatný, tak dám šanci i tomu druhému, ale to teda bylo dílo. Oliver a Chloe spolu vyrůstali a jejich rodiče jsou už roky nejlepšími přáteli. Oliver pravidelně Chloe k něčemu vyprovokoval a pak to skončilo obrovským průšvihem, např. zlomeninou. V dospělosti to mezi nimi několikrát zajiskřilo, ale protože se Oliver zachoval jako totální, ale opravdu totální blb, tak to nevyšlo. Nyní se opět setkávají a Chloe musí s Oliverem spolupracovat, aby získala vysněný projekt. On má své důvody, proč do toho jde (pozor spoiler: debil prošustroval během několika let v Evropě milionové dědictví a nyní nemá peníze). Olivera jsem si fakt neoblíbila a Chloe byla hrozně hloupá a naivní. Tento díl mě hodně nebavil a nad tím třetím budu dost váhat.

Sabrina Jeffries – Hrabě pro Elizu

Sabrina Jeffries píše historické romance a především její první dvě série byly skvělé a já se k nim pořád ráda vracím. Hrabě pro Elizu je druhý díl jiné série a tedy nic moc…Eliza je vdova po vojákovi a musí se živit sama. Se sestrami má úspěšnou agenturu na společenské akce. Jejích služeb využije Foxstead, který potřebuje sehnat ženicha své schovance. On pro ni měl vždy slabost, ale zároveň hodně kryl hříchy jejího manžela, takže má před ní i mnohá tajemství. Ti dva kolem sebe krouží a snaží se zjistit, co ten druhý chce. Vše komplikují tajnosti mnoha postav. Přiznám se, že i když byli hlavní hrdinové milí, nějak moc mě to nebavilo.

Sandra Brown – Hříchy minulosti

Kniha Hříchy minulosti obsahuje dva příběhy a jeden byl blbější než druhý. Oba jsou plné klišé a černobílého vnímání světa. Černá ovce rodiny ukazuje rodinu amerického reverenda, který má dva syny. Hala, úplně naivního a pobožného rádoby misionáře, a Cage, drsného motorkáře a černou ovci rodiny. Také od dětství vychovávají sirotka Jenny, která je zamilovaná do Hala, ale jejich vztah je čistě platonický. Hal chce dostat do USA nějaké uprchlíky ze střední Ameriky, sice vůbec netuší, co by pak v USA dělali, ale bůh to přeci vyřeší. Samozřejmě ho při té misi zabijí a Jenny zůstane sama a sblíží se s Cagem

Beth Moran – Taková, jaká jsi

Tuto knihu jsem si koupila v akci v Knižním klubu a dost jsem nad její koupí váhala. Recenze byly spíše pozitivní, ale zase že by to byl takový výkřik, se mi taky nezdálo. Nakonec jsem moc mile překvapená. Příběh se odehrává v malém anglickém městečku, kam se odstěhovala hlavní hrdinka Ollie. Té je třicet let, má zajímavou práci, ale žije celý život s matkou, která ji odmítá vypustit z domu. Nechce jí dovolit ani rande nebo nějakou dovolenou, vždy záhadně onemocní apod. Ollie už to nevydrží, odstěhuje se a ani matce neřekne novou adresu, protože prostě potřebují obě odstup. Na novém místě se seznámí s nevšední dívkou Joan a její maminkou Leanne. Snaží se jim pomoci a zároveň se snaží najít nový smysl života a vrací se k pubertálnímu seznamu přání. K tomu všemu je tu ještě sympatický Sam… Kniha se mi moc líbila, má zajímavé postavy, ty vedlejší jsou fakt povedené a hodně vtipné. Zároveň je to takové příjemné pohlazení po duši, trochu mi to připomíná Julii Caplin.

Lisa Regan – Závod s časem

Na tuto knihu vyjde brzy recenze, počkejte si:-)

Isabella Maldonado – Zabij, nebo zemři

Na tuto knihu vyjde brzy recenze, počkejte si:-)

Stacey Kennedy – Získej mě

Na tuto knihu vyjde brzy recenze, počkejte si:-)

Skóre dvanácti knih je už zase trochu lepší. Mám téměř dočtenou jednu knihu v telefonu a jednu ve čtečce, tak to málem bylo i o něco více. Doufám, že duben bude mít minimálně stejné číslo. Nejhorší byla asi ta Sandra Brown, nejvíce mě bavily novinky, na které recenze teprve vyjde, a mile mě překvapila i Beth Moran. Jak se v březnu dařilo číst vám? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

8 thoughts on “Přečteno: březen 2024

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   detektivky byly vlastně až na konci a na ně se recenze teprve chystají, tak snad příští týden…

 1. Stáňa

  Hani, tvé skóre přečtených knih bývá vždycky vyšší než to moje :). Já za březen přečetla tuším 6 titulů, což je na mne spíš víc. Jen jsem díky tomu pozadu s recenzemi – ještě mi tu tři knížky, o kterých jsem nepsala, leží… Tu jednu jsem tedy dočetla až včera, ale zbytek je právě z března.
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   mně přišly v březnu čtyři recenzní výtisky, všechny jsem už přečetla, ale na recenze se teprve chystám. V neděli bych měla mít volno, tak se na to vrhnu.

 2. Lucie

  Ahoj, ze všech titulů mi něco říká jen Lisa Reganová, kterou mám nově domě, jinak žádný. Celkově jde u mě čtení už hodně do pozadí.

 3. Sabina Nováková

  Ahoj Haničko, já v září přečetla thriller Smrtící terapie a pak jsem se brutálně zasekla na Pauline Mai a doteď jí nemám dočtenou, ráda bych se jí prokousala tenhle víkend, ale Štěstí hřeje jako slunce mě vážně nebaví, to je taková NUDA!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *