Pleťové masky Montagne Jeunesse

Krásný den,

už před delší dobou jsem si na nějakém eshopu (podezřívám makeup.cz, ale nevím to jistě:-D) jsem si koupila levné pytlíčkové masky od Montagne Jeunesse. Tuto značku byste mohli znát, spadají pod ni i masky 7th Heaven. Já jsem si vybrala tři „dvojpytlíčky“, které vždy kombinují dva různé typy masek. Všechny mají ovocné ingredience. Objem každého sáčku je 6 ml. Doba působení každé masky je 15 minut.

Čistící maska s minerály z Mrtvého moře + Peelingová maska s avokádem

Čistící maska s minerály z Mrtvého moře je klasická jílová maska, která zasychá do pevné krusty. Maska modrošedou barvu, příjemně voní a rychle zasychá. Objem 6 ml mi vyšel akorát na celý obličej v tenké vrstvě. Maska obličej trochu stahuje, ale to dělají všechny tyto masky. Na pleti je jinak příjemná, dobře se smývá a pleť je po ní hezky čistá a jemná.

Peelingová maska obsahuje avokádový olej a zrníčka z ořech, které se starají o tu obrušující část. Zde mi objem 6 ml sotva vystačil na celý obličej, klidně by mi nevadilo mít i o kapku více. Maska moc příjemně voní, cítila jsem hlavně ten avokádový olej. Exfoliační proces byl v pohodě, pleť byla po smytí hezky čistá, jemná a hebká.

Slupovací maska s pomerančovým olejem a vitaminem C + Obnovující maska s okurkou a jablkem

Obnovující maska mě překvapila tím, že klasicky zaschla jako jílové masky, čekala jsem něco krémového:-) Nijak mi to nevadí, maska byla příjemná. Moc se mi líbí parfemace, cítila jsem hlavně zelené jablko, což je dobře, okurky totiž nemám moc ráda. Na pleti maska rychle zaschla, šla dobře smýt. Pleť poté byla hezky hladká a překvapilo mě, že jsem se nemusela jít hned namazat, když to nebyla klasická krémovka.

Slupovací masky nemám všeobecně ráda a bohužel i zde se mi to jen potvrdilo. Maska velmi intenzivně voněla po pomeranči, což se mi líbilo, je to moje oblíbená vůně. Měla gelovou konzistenci a za cca dvacet minut zaschla tak, abych ji mohla sloupnout. Zde samozřejmě přichází kámen úrazu – nejde mi to pořádně sloupnout. Zbytky masky jsem nacházela snad ještě dva dny, i když jsem se jí snažila různými způsoby zlikvidovat. Na pleti jsem žádné pozitivní účinky nevysledovala, takže za mě naprosto zbytečný produkt.

Slupovací maska borůvky a černý rybíz + Čistící maska s citronem a limetkou

Slupovací maska s borůvkami a rybízem byla stejná tragédie jako ta pomerančová verze. Zde mi nesedla ani ta vůně, hodně mi to připomínalo fialový bonpar, který mi nikdy nechutnal. Každopádně by tato maska vyčistit. Po aplikaci by měla být jemná a ochráněná, hlavně díky antioxidantům, které ovoce obsahuje.

Čistící maska s citrusy se i moc líbila. Opět se jedná o jílovou masku, která kombinuje funkční jíl s extrakty z citronu a limetky. Pleť by měla být osvěžená a revitalizovaná. Maska je určená pro unavenou pleť. Zaschla rychle, umýt šla velmi dobře. Množství mi stačilo akorát na celý obličej. Trochu mi vadila vůně, která připomínala nějaký čistící prostředek na koupelnu a toaletu. Po umytí byla pleť hezky hladká a překvapivě ne vůbec vysušená, což se u jílových masek často stává.

Celkem jsem s těmito velmi levnými maskami spokojená, jen ty slupovací pro mě prostě nejsou. Znám ale hodně lidí, kteří je mají rádi a vůbec jim nedělají problémy. Znáte tuto značku? Zkoušeli jste někdy nějakou jejich masku? Máte rádi slupovací masky? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

8 thoughts on “Pleťové masky Montagne Jeunesse

 1. Stáňa

  Hani, já měla slupovací masku jen párkrát, ale v zásadě mi nevadí. Značku neznám a přiznám se, že jsem nějak nepochopila koncept těch dvojpytlíčků, který tě vlastně „donutí“ koupit i masku, o kterou moc nestojíš. Ale zas jestli jsou levné, tak to tolik nevadí – člověk aspoň vyzkouší něco nového, co by si jinak nekoupil.
  Měj se fajn

 2. Sabina

  Ahoj Haničko, masky vidím poprvé od 7th Heaven jsem kdysi zkoušela napůl s mamkou jejich čokoládovou masku a ta byla mňamozní – hezky voněla a bylo to takové krémové máslíčko. Taky chystám po dlouhé době recenze na nějaké ty masky, tak se těš.

 3. Lucie

  Ahoj, značka je mi povědomá, ale zkušenost s ní nemám. Co se týká slupovacích masek, tak některé jsou fajn a některé nejdou pořádně sloupnout, i když je na obličeji nechám ještě déle než je doporučená doba a člověk je z toho akorát otrávený.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *