Plátýnkové masky z The Body Shop – recenze

Krásný den,

asi jste si všimli, že v posledních měsících mě hodně zaujala značka The Body Shop a celkem zkoumám jejich produkty. Zjistila jsem, že mají i plátýnkové masky a i přes jejich poměrně vysokou cenu (149 Kč za kus bez slevy) jsem je chtěla vyzkoušet. Byla akce 40% na vše, tak jsem si tři varianty vybrala. Mám tu masku s protěží, s aloe vera a s vitamínem C.

Plátýnková maska Edelweiss

Edelweiss je německy protěž, což je velmi účinná bylinka. Maska má trošku silnější plátýnko, než mám ráda a toto jediné mi tak trochu nesedlo (u ostatních variant je stejné, ale sedělo lépe). Maska obsahuje výtažky z protěže, kyselinu z plesnivce alpského a peptidy. Slibuje svěží look už za 15 minut, hydrataci, rozjasnění a oživení pleti. Maska má na čtvrtém místě alkohol a to jsem tedy hodně cítila v prvních minutách. Samozřejmě i to bylo dost nepříjemné. Pak jsem si nějak zvykla a šlo to. Po sundání byla pleť hezky vyživená, hladká, ale dost mi vadil ten alkoholový zápach.

Plátýnková maska Aloe

Jedná se o zklidňující pátýnkovou masku, která obsahuje aloe vera z mexického Campeche. To je pěstováno na komunitní fair trade farmě a je sbíráno ručně. Maska slibuje hydrataci, výživu a zpevnění pleti a její celkové zklidnění. Plátýnko by mělo být z biologicky odbouratelného materiálu. Maska má jemnou a nevtíravou parfemaci, kde je cítit právě aloe vera. Měla skvělé zklidňující účinky. Po sudnání byla pleť hezky hydratovaná, hladká, jemná, vypadala opravdu dobře.

Plátýnková maska s vitamínem C

Posledním produktem dnešního článku je rozjasňující maska s vitamínem C. Tato maska je obohacena o vitamín C, který je bohatý na camu camu z peruánského amazonského pralesa. I zde máme mít hydrataci, zdravější vzhled pleti a její probuzení. Maska je opravdu osvěžující, voní celkem intenzivně po pomeranči. Na pleti je příjemná, bála jsem se zase alkoholu, protože vitamín C je často konzervován právě alkoholem, ale bylo to v pohodě. Po sundání byl na pleti trochu takový film, ale nebylo to špatné.

Tyto masky mi nijak neublížily, ale znovu bych si pořídila jen tu s aloe vera, která byla fakt skvělá. Jsou poměrně drahé a, upřímně řečeno, myslím si, že za tu cenu se nevyplatí. Dnes seženete v obchodem a na internetu stejně kvalitní masky na třetinu ceny. Co musím ale vyzdvihnout je biologicky odbouratelný materiál a fair trade zdroje surovin.

Vadí vám alkohol ve složení? Je pro vás důležité ekologický a morální pozadí kosmetiky? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on: ,

8 thoughts on “Plátýnkové masky z The Body Shop – recenze

 1. Stáňa

  Hani, přiznám se, že  skoro 150 Kč je asi víc, než jsem ochotná za masku dát. Jinak se přiznám, že vlastně při nákupech kosmetiky na ekologickou stopu moc nekoukám, což je asi chyba.

 2. Lucie

  Ahoj, na můj vkus jsou dost drahé a myslím, že se i za poloviční nebo třetinovou cenu dají sehnat masky, které by na tom kvalitou nebyly o moc hůř.

 3. Helena

  Hani, no levné zrovna nejsou a myslím, že si daleko víc pochválila i lacinější.
  Děkuji za tvé hodnocení a přeji hezký večer, Helena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *