Květen 2023

Krásný den,

květen je pro mě vždy měsíc maturit a velkého pracovního vypětí. Ne jinak je tomu i letos, kdy jsem členem maturitní komise hned u čtyř tříd. Moji miláčkové to zvládli bez problémů, to jsem měla radost:-D

Prvního května byl státní svátek, měla jsem samozřejmě volno a totálně blbou náladu, takže jsem si to úplně neužila. Připravila jsem ale dobrý oběd – kuřecí kousky se sýrovou omáčkou a bramborem.

Hromada selfie z práce. Nevím, co mě to napadlo, ale mám jich tu překvapivě poměrně dost:-D

Je už hezky, takže jsem si užila pohled na Zámeček, který je naproti budovy naší pošty. Odtamtud je to jen kousek do restaurace Plzeňka, kde jsem byla na obědě. Měli retro týden, takže jsem měla smažený sýr, hranolky a tatarku. Hranolek jsem snědla asi čtvrtinu, ta porce byla veliká.

Lakovací okénko – vínová Enui, zastřená vínová Alterra, vínová Avon

Další víkend jsme vyrazily s Oli na naši tradiční večeři. Byly jsme v naší oblíbené restauraci Modrá kočka, kde jsem měla samozřejmě kuřecí kapsu plněnou parmskou šunkou, sýrem. K tomu byla smetanová omáčka a hranolky. Je to úplně úžasné jídlo, dávám si ho zde vždy.

S mamkou jsme jely na nějaké větší nákupy. Já jsem na zkoušela novou paletku od Nyxu a líčení se mi moc líbilo. Po cestě domů jsme se stavily na točené zmrzlině u nás na Rynečku. Ta byla luxusní!

V týdnu jsem byla v Obi, potřebujeme vybrat dlažbu na chatu. Toto jsou moji favoriti. Taky mi přišel Avon, takže mě čekalo velké třídění…

O víkendu jsem byla v Atollu na obědě a snědla jsem celou pizzu La Crema. Většinou zvládnu tak půlku, takže jsem se cítila hrozně přejedeně. Rozhodla jsem se, že se domů projdu, což nebyl nejchytřejší nápad. Šíleně jsem zmokla, zničila si nové boty…

Další týden už vypukly maturity. To bylo náročné. V průběhu prvního týdne mě čekalo ještě poslední představení v rámci Klubu mladého diváka. Byli jsme na Baladě pro banditu, kterou má naše divadlo nastudovanou fakt famózně. Tentokrát přišli všichni a mělo to velký úspěch. Zpívala jsem si pak ještě celý večer. Já mám vždy neuvěřitelný pocit, když mi moji žáci, které by třeba před rokem nenapadlo jít dobrovolně do divadla, říkají, jak je to baví a že se těší na příští rok na další hry…

O víkendu jsem hlavně odpočívala, četla jsem si, pekla jsem buchtu, uklízela. Prostě ty běžné činnosti, které vás asi nijak nepřekvapí. Z maturit tu mám hromadu selfie. Nosila jsem šaty každý den, to je nejvíce pohodlné oblečení, když je horko.

Ve čtvrtek jsem šla nečekaně na koncert. V Příbrami byl 54. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka, což je úžasná akce. Já jsem dostala lístek od kolegyně, která nemohla. Byla jsem na Amerian Univeristy Chamber Singers, kteří tu jsou na evropském turné. Koncert byl v kostele svatého Jakuba a bylo to kouzelné. Místo á úžasnou atmosféru, líbily se mi písně a jejich aranžmá.

V pátek nám konečně skončily maturity. Měla jsem toho docela dost. Hned po nich jsem vyrazila ke kadeřnici, kde jsem zase shodou okolností přes dva měsíce nebyla. Chodím do nového salonu k paní Terce a jsem tam spokojená. Doma jsem potom v šest večer umřela na gauči, aby mě v sedm přinutil kamarád odjet do sousedního města na svatbu, resp. svatební oslavu. Když jsem byla před měsícem na svatbě kamaráda Štístka, seznámila jsem se tam s jeho bývalým kolegou a jeho snoubenkou a oni mě pozvali (a další přátele). Já jsem jim to slíbila, ale myslela jsem to spíše jako vtip. V pátek po mně byla už sháňka, kde jsem. Shodou dalších náhod vyšlo najevo, že můj kamarád Míra je bratranec nevěsty (na to jsme s Mírou přišli ve středu před svatbou). Myslela jsem si, že tam budu chvilku, ale domů jsem se vrátila někdy po druhé ráno…

V sobotu ráno mě samozřejmě bolela hlava, protože jsem byla v pátek na té svatbě, málo jsem pila (alkohol za to nemůže, jsem abstinent). Nějak jsem to nakonec přežila a večer vyrazila s Oli na večeři. Pro změnu jsme byly v Majáku a kromě nás tam nikdo nebyl. Obě jsme si daly panenku plněnou šunkou a nivou, k tomu byla sýrová omáčka. Hranolky jsme měly na půl a stejně ještě zbyly. Nemohla chybět ani tatarka. Nakonec jsme měly tak velké oči, že jsme se rozhodly i pro dezert. Oli měla zabijáckou porci horkých malin se zmrzlinou a šlehačkou, já si samozřejmě vybrala palačinku. Porce v této restauraci jsou opravdu veliké a ceny velmi slušné. Vypila jsem k tomu tři džusy a i s dýškem jsem platila pět set, což mi přijde jako slušná cena.

Poslední květnová neděle byla hodně pohodová. Ráno jsem musela hladit Frankieho na bříšku, vyprala jsem, uklidila, četla jsem si, pracovala na blogu a věnovala se sama sobě.

Květen byl hodně vyčerpávající, ale to je asi vždy… Jsem moc rád, že byl prostor i pro nějakou kulturu, to mi vždy udělá dobře. Tentokrát jsem vás opravdu zahltila množstvím selfie, slibuji, že příště to bude lepší:-) Na červen mám naplánované nějaké oslavy – já mám narozeniny, Oli, strejda dokonce šedesátiny… Taky vyrazíme na koncert Chinaski, kteří budou u nás v Příbrami. Kdy jste někam za kulturou vyrazili vy? Jak vzpomínáte na vaši maturitu? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

14 thoughts on “Květen 2023

 1. Helena

  Hani, pro učitelku je květen fakt náročný měsíc. Ráda čtu, že všechno dopadlo a zvládla si dost kultury – koncert a hlavně Balada pro banditu, to bych si dala líbit.
  Maturita – ta moje byla myslím v pohodě, „užila“ jsme si i pár těch z druhé strany katedry.
  Kultura – zatím nevyprchal dojem a zážitek z koncertu Rogera Waterse minulou středu. Fantastické.
  Měj krásný červen. Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   kdyby ses někdy dostala na příbramskou Baladu pro banditu, budeš určitě nadšená. Děti byly hodně spokojené, hned se zvedly a tleskaly ve stoje. Moje kolegyně Dáša na tom byla poprvé a byla úplně dojatá a taky stála. Já jsem moc ráda, že ty oje miláčky to divadlo baví a že tam chodí dobrovolně. Ten tvůj koncert musel být taky skvělý!

 2. Sabina

  Ahoj Haničko, to jsi měla náročný měsíc hlavně pracovně. Já se za květen nakonec nezastavila, ale spíš právě v tom kulturním a zážitkovém slova smyslu. Koukám, že jsi jela nějakou vínovou nehtovou vlnu 😀 během května. Ta dlažba vlevo vypadá lépe než ta druhá. Moje shrnutí už najdeš taky na blogu 🙂

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   taky jsem na ty nehty koukala:-D Použije obě dlažby, zrovna na to dělají. Jsme fakt hodně zvědavá, jak to bude na chatě vypadat. To jí dodá další stupeň pohodlí:-)

 3. Stáňa

  Hani, já jsem lenoch a díky tomu kulturní barbar (to kdy jsem byla naposledy za kulturou si ani nepamatuju – asi na jaře na výstavě u nás na tvrzi).
  Tys toho stihla za květen hodně. A na selfíčkách ti to sluší 🙂

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   díky moc! Já mám kulturu ráda. Ty jsi ale zase stihla hodně výletů, tam jsem já fakt pozadu…

 4. Lucie

  Ahoj, jestli se za kulturu počítá kino, tak minulý týden. Jinak už dlouho ne. Ty selfie jsou hezký, slší ti to na nich. Dlouho nebyl žádný outfit post, neplánuješ nějaké?

  1. ciculka Post author

   Ahojky,
   díky moc! Já vím, že dlouho nebyl. Musím někoho přesvědčit na focení, možná to vyjde o víkendu.

 5. WantbefitM

  Na těch selfies ti to moc sluší! Zejména na těch maturitních 🙂 Jsem ráda, že to všem dopadlo dobře. A takových dobrot co sis dala během měsíce. Já měla naposledy naprosto luxusní burger v Litomyšli, kam jsme si dojely s mamkou na kolech 🙂

  WantBeFitM

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *