Plátýnkové masky Balea

Krásný den,

dneska se podíváme na zoubek plátýnkovým maskám značky Balea. Všechny jsem je samozřejmě koupila v DM drogérii a jedná se především o limitky, které jsou ale pořád dostupné. Mám tu Copacabanu, kaktusovou, melounovou a hydratační masku.

Plátýnková maska Copacabana

Upřímně řečeno, nezačnu zrovna pozitivně. Jako první jsem sáhla po nové limitce Copacabana, která by měla vonět jako slavný bum bum krém. Obsahuje mandlový olej a kokosovou vodu. Tady tedy bylo vše špatně. Maska má velmi silné a docela tuhé plátýnko, které mi bylo na obličeji docela malé. Jsem zvyklá na ty korejské masky, které jsou úplně jiné. Vůně byla sladká, celkem se mi i líbila. Poprvé se mi ale stalo, že mi maska na pleti vadila – strašně mě pálil obličej, vůbec jsem to nemohla vydržet. Docela mě to překvapilo, protože jsem ho neměla nijak podrážděný. Musela jsem si sundat, pleť pak byla celá nepříjemně začervenalá a přecitlivělá (přitom před aplikací byla v pořádku). Za mě tedy tato limitka opravdu ne.

Hydratační plátýnková maska Aqua

Druhý pokus jsem učinila s maskou, která je jako jediná ve stálém sortimentu DM drogérie a já jsem ji dříve už několikrát měla. Byla to jedna z mých prvních plátýnkových masek, jenže od té doby se moje národy docela navýšily. Tato maska obsahuje výtažky z mořských řas, měla by osvěžovat a hydratovat. Maska má mnohem příjemnější plátýnko, svěže voní a na pleti mě nijak nedráždila. určitě pleť osvěžila, ale žádných extra hydratačních výsledků jsem si nevšimla. Pleť poté docela lepila.

Melounová plátýnková maska

Tato maska obsahuje výtažky z melounu a je určená pro každý typ pleti. Měla by osvěžovat a hydratovat. Nějak jsem si myslela, že to bude hydrogelová maska, ale jedná se o klasické plátýnko. Bylo dost velké na můj obličej, o něco jemnější než Copacabana maska, ale žádná sláva. Maska dost voněla po melounu, je to taková přehnaně sladká vůně. Mohu souhlasit s tím, že byla celkem osvěžující, ale to je asi každá plátýnková maska, protože jsou prostě mokré. Hydratační efekt byl marný, opět mi zůstala jen ulepená pleť.

Plátýnková maska Kaktus

Tato maska je také určená pro všechny typy pleti, obsahuje výtažky z kaktusu a kyseliny hyaluronové. Měla určitě nejpříjemnější plátýnko, i když tak jemné jako korejské masky tedy není. Moc příjemně voněla, byla hodně mokrá, tekutina z obalu pořád teče. I po ní byla pleť docel ulepená, ale asi po hodině to bylo už v pořádku. Ze všech masek je určitě nejlepší, tu bych si asi jako jedinou koupila znovu, už jen kvůli té příjemné vůni.

Celkově mám z masek dost rozpačitý pocit. Dříve jsem si je kupovala, ale dneska jsou moje požadavky někde úplně jinde. Balea masky nejsou už tak levné, jako bývaly, takže se to podle mě vůbec nevyplatí. Za stejnou cenu koupím korejské masky, nebo ty z Avonu a Oriflame. Jak jste na tom vy s těmito maskami? Stačí vám Balea, nebo už také potřebujete něco lepšího? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on: , ,

10 thoughts on “Plátýnkové masky Balea

 1. Lucie

  Ahoj, moje dojmy z Balea masek jsou stejné, jako z jejich krémům na ruce, už jsem jich zkoušela víc a prostě všechny mi vesměs přišly dost průměrné. Jak píšeš, za obdobnou cenu se dají sehnat i třeba ty korejské, které jsou kvalitou úplně někde jinde (aspoň ty které jsem dosud zkoušela).

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   přesně. Dříve, když plátýnkové masky byly relativně nové a nedostupné zboží, jsem s těmi z Baley byla spokojená. Dneska Balea podražila, kvalita zůstala ale pořád stejná. Ostatní značky se více inspirovaly těmi korejskými a jsou za stejné peníze mnohem lepší než Balea. Docela mě to mrzí, protože mnoho produktů z DM mám ráda. Viděla jsem nějaké novinkové hydrogelové masky Balea a ty bych taky ráda zkusila. S těmi jsem měla vždy dobrou zkušenost.

 2. Helena

  Haničko, tak koukám, že jsem zase o ni nepřišla :o) Mám doma asi dvě (myslím Avon), ještě jsem je nezkoušela.
  Přeji hezký večer, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   ty z Avonu mám docela dost prozkoušené. Měla jsem masky Anew, z řady Avon Care, Nutra Effects a Planet Spa a byla jsem ze všech nadšená, jako fakt hodně. Myslím, že s nimi budeš také spokojená:-) Měj se krásně!

 3. Stáňa

  Já jsem kdysi měla tu masku Aqua a byla jsem s ní docela spokojená. Ale moje zkušensoti s maskami jsou minimální, takže nemám moc s čím srovnávat 😉

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já si masku Aqua také vybavuji, určitě jsem ji měla někdy v začátcích blogu. Taky jsem byla spokojená, ale bylo to tím, že jsem neměla vyzkoušené jiné produkty. A tedy taky byla moje pleť o dost mladší, že?:-)

 4. Sabina Nováková

  Ahoj,
  mě Balea masky dost dráždí počínaje aqua maskou, kterou zmiňuješ, konče i těmi maskami co si natíráš na obličej. Kamarádka s Copacabanou měla taky podobný problém. Já už si kupuju v drogerce jiné značky – docela jsem si oblíbila Niveu (dá se vychytat v akci za 35 Kč) a jinak občas vezmu i Garnier.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   mám stejné poznatky. Tu Niveu jsem taky měla a byla jsem spokojená. Garnier jsem už dlouho neměla a nebyla jsem z něj tak odvařená jako z jiných.

 5. Leona

  Masky od Baley jsem teda zatím nepoužila, ale musím se přiznat, že jsem se po nich už několikrát dívala a dost mě to láká i po přečtení této recenze. Jediné, co vlastně doporučuješ, je ten kaktus a zrovna ten bych já nepoužila, právě kvůli té vůni. Vyhledávám spíše něco neutrálního, takže mě zaujala Aqua 🙂 Jinak ale vyhledávám spíš přírodní kosmetiku, ale i do DM často zavítám 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *