Panna Cotta s lesním ovocem

Krásný den,

další recept, který jsem získala od kolegyně Lenky, je na italský dezert panna cottu. Jedná se vlastně o lahodný smetanový krém, který je doplnění ovocným želé. Já jsem si trochu zmenšila gramáž, protože Lenka má vše navážené pro celou třídu, s kterou to peče.

co budeme potřebovat:

 • 6 plátků želatiny
 • 1 litr čerstvé smetany ke šlehání (min. 33%)
 • 360 g cukru krupice
 • 2 vanilkové lusky
 • 5éé ml ušlehané smetany
 • jahody čerstvé nebo mražené
 • čerstvé ovoce na ozdobu
 • cukr nebo jiné sladidlo

Želatinu si dopředu namočíme do studené vody. Neušlehanou smetanu vlijte do rendlíku a přisypte cukr. Vanilkové lusky podélně rozřízněte a a nožem z nich vyškrábněte semínka. I s luskem je přidejte do rendlíku ke smetaně. Tu zahřívejte tak dlouho, dokud se cukr nerozpustí. Poté přidejte vyždímanou želatinu, nechte ji rozpustit a poté vše přeceďte přes sítko. Takto připravený základ vychlaďte ve vodní lázni a poté vmíchejte po částech ušlehanou smetanu. Vše nalijte do skleniček a nechte ztuhnout v lednici. Poté to ozdobte ovocnou omáčkou a čerstvým ovocem. Můžete přidat i snítku máty, ale já ji nemám ráda.

Panna Cotta je můj oblíbený dezert, přijde mi, že není tak sladká jako jiné moučníky. Už jste ji někdy zkoušeli doma? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on: ,

10 thoughts on “Panna Cotta s lesním ovocem

 1. BabiLenka

  Ahoj Hani zdravím Tě po delší době, nemám na blogy moc času… Dezert doma dělám taky, je fajn. Tvoje skleničky vypadají lákavě… Užij si nedělní odpoledne, Lenka

 2. Stáňa

  I já jsem už panna cottu dělala – když jsem chtěla moučník pro švagrovou, která nemůže lepek. Jinak si doma moc neděláme, ale občas si ji dám někde v restauraci.
  Tvoje skleničky vypadají moc hezky.
  Měj se fajn

 3. Lucie

  Ahoj, panna cottu si občas dám když někde jsme, mám ji ráda, pustit se do ní doma, na to bych neměla asi úplně odvahu, ale podle tvého receptu to nevypadá zas tak nerealizovatelně, třeba někdy vyzkouším:-)

 4. Sabina Nováková

  Ahoj Haničko, panna cottu mám ráda, ale doma jsem jí nedělala. Budoucí manžel si na sladké nepotrpí a jeho rodina taktéž. Takže jedině na nějakou oslavu s mou částí rodiny, tam platí kdo dřív přijde ten dřív žere a dobrý prase všechno spase 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *