Paletka Dream to Shine z Avonu – recenze

Krásný den,

Avon je moje oblíbená značka, věnuji se mu už přes dvacet let. Úplně si vybavuji, jak jsem jela na svoji první schůzku, kde jsem podepsala papíry na Avon Lady. Mám jejich kosmetiku hodně ráda a většina jejich dekorativky je i fakt dobrá. Kdybych jim měla něco vytknout, jsou to právě oční stíny, které bývají většinou docela průměrné. Když na Vánoce vyšli s novou paletkou Dream to Shine, barevně se mi hodně líbila, ale dost jsem nad ní váhala. Nakonec jsem ji dostala jako dárek v rámci systému objednávek, takže jsem ji i pořádně otestovala a dneska vám přináším výsledek.

Paletka má klasickou papírovou krabičku, kde najdete složení a takové ty povinné věci. Samotná paletka má pevný papírový obal, uvnitř je celkem 12 stínů bez pojmenování, není zde aplikátor a ani zrcátko. J8 bych třeba ocenila zrcátko, protože jsem zvyklá se v něm malovat. Samozřejmě jsem si vypomohla jiným, není to žádná tragédie.

Na první pohled se mi paletka skvěle hodí na zimu, protože je zde hodně studených sytých odstínů, typických právě pro studené zimní typy. Barvy často připomínají drahokamy, takže to ve mně evokuje plesové líčení. Složení barev je dobré, jen bych jako vždy chtěla jeden matný světlý stín, co mohu dávat přes celé víčko.

Jsou zde matné i třpytivé odstíny, přičemž ty třpytivé jsou někdy takové jemnější, řekla bych, že spíše saténové. Matné n první pohled působí ne tak intenzivně, ale nakonec jsem s nimi byla při líčení spokojená. Ta středně tmavá hnědá se dobře hodí do ohybu oka a zároveň se s ní dá pěkně ztmavit zlaté líčení (viz vrchní řada stínů).

Co je ale parádní jsou ty třpytivé tóny. I když třeba nejsou tak máslové jako v mojí oblíbené paletce Aventurine od Revolutionu, jsou hodně intenzivní, zbytečně mi neopadávají pod oči a dobře se mi s nimi pracuje. Snadno se do sebe ztrácejí a mají skvělou výdrž. Tentokrát zde mám i jedno líčení, které jako vždy neumím vyfotit:-D

Máte rádi dekorativní kosmetiku z Avonu? Jaké jsou vaše oblíbené oční stíny? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

8 thoughts on “Paletka Dream to Shine z Avonu – recenze

 1. Stáňa

  Hani, marně přemýšlím, jestli jsem něco z dekorativky od Avonu vůbec měla. Ale ono já mám dekorativky malou spotřebu (a zrovna paletky mi vydrží hodně dlouho), takže nejspíš neměla. Jinak paletka nevypadá špatně, i když ta červená už by na mne asi byla moc výrazná…
  Měj se fajn

 2. Lucie

  Ahoj, u mě Avon celkově upadá, docela dost věcí mi nesedí, občas si něco objednám, ale už toho v té objednávce zdaleka nejsou taková kvanta jako dřív. Oční stíny jsem od nich snad ještě ani neměla, kromě takových těch kvatro paletek, ale to už jsou taky roky. Takhle na pohled vypadá paletka moc pěkně.

  1. ciculka Post author

   Ahojky,
   já si tam kupuji spíše tělovou a pleťovou péči, u dekorativky u mě vedou hlavně linky a laky na nehty. Teď jsem zrovna dělala objednávku jako hrom, takže bude samostatný článek.

 3. Helena

  Hani, tvé nalíčené oči vypadají opravdu skvěle. Paletku jsem viděla, na mě moc hýří barvami, já přece jen sahám po nude odstínech.
  Z Avonu mám ráda řasenky, make-up a pudr, stíny občas taky…
  Měj příjemný den. Helena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *