Paletka 1993 od Urban Decay – recenze

Krásný den,

ve výprodeji značky Urban Decay v Sephoře jsem si pořídila (resp. mi milá Erika koupila a pak poslala) i malé paletky, které jsou vždy inspirované nějakou dekádou dvacátého století. Jak již název 1993 napovídá, zde se jedná o devadesátá léta, což je období mého dětství.

Paletka je malá, ale kompaktní. Obal je z pevného papíru a má magnetické zavírání. Uvnitř je praktické zrcátko a šest stínů i se svými názvy. Barevná skladba paletky 1993 se mi líbila asi nejvíce ze všech variant. Samozřejmě mě nejvíce zaujala ta olivově zelená barva, to je moje.

Ze šesti stínů jsou dva matné a čtyři mají takový jemný shimmer a perleť. Ty matné jsou perfektní, nádherně pigmentované, snadno se s nimi pracuje a mají i velmi slušnou výdrž. Zklamáním jsou pro mě paradoxně ty třpytivé a nejhorší je pro mě právě odstín Grunge, který se tváří zeleně, ale při aplikaci štětcem na víčko dostanu jen tmavě šedou barvu a pod okem mám opadaných pár zelených třpytek. To mě fakt naštvalo. Ta stříbrná Beep Me funguje tak trochu jako duochrom, což je zajímavé.

Líbí se mi kompaktnost paletky, dá se s ní vytvořit několik snadných líčení, ale v dnešní době mají drogérie už srovnatelnou nabídku. Kdybych nevěděla, že se jedná o Urban Decay, klidně bych věřila tomu, že pracuji třeba s Catrice nebo Rimmelem.

Jak vás zaujala tato malá paletka? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

12 thoughts on “Paletka 1993 od Urban Decay – recenze

 1. Stáňa

  Hani, balení je moc pěkné, barvy se mi taky docela líbí, Já značku Urban Decay vůbec neznám, ale soudím, že je to v kosmetice něco ikonického 😀 a vypadá to, že tomu ta přidaná hodnota ikonické značky chyběla. Já se přiznám, že vystačím s paletkami z drogérie.
  Hezký nadcházející víkend

 2. Lucie

  Ahoj, barvy celkem hezké, ale i vzhledem k tomu, co o ní píšeš na mě působí nemastně-neslaně. Rozhodně to není něco, co bych musela mít.

 3. Sabina

  Ahoj Haničko, mně tu přijde úplně hrozně hloupá skladba barev, celkově paletku beru jako soubor s kterým by se mělo dát pracovat samostatně a vytvořit celé líčení. Kdežto tady vidím jednotlivé barvy k nímž pak potřebuji ještě stíny z úplně jiné paletky na dotvoření. Nedivím se, že tu Urban Decay skončilo asi už to bylo za pět dvanáct jak se říká. Když jim s kvalitou na paty šlapou paletky za kilo, tak už tu pro ně není trh.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   mně se skladba barev líbí, to mě určitě zaujalo, ale vadí mi, že ta zelená není zelená. Drogérie dělá v poslední době mnohem zajímavější věci…

 4. MonalisaBeautyERiANNA

  Milá Hani, dva ze čtyř je celkem překvapení, i pro mne. Škoda, Jinak paletka vypadá dobře, ale celkově mi přijde, že stíny UD a třeba i Too Faced šly s kvalitou hodně dolů, nebo jsme se příliš namlsaly?? Ale jinak barevné složení je moc povedené, krásně se ti hodí k očím.
  Prima neděli přeji.
  Blog MonalisaBeautyEriAnna

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já jsem dříve stíny od UD neměla, tak nemohu soudit. Too Faced mi pořád sedí, ale doma mám jen dvě paletky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *