Knižní přírůstky: duben 2022

Krásný den,

duben byl jako tradičně bohatý na nové knihy. Byly Dny Marianne, kde jsem si vybrala něco pro sebe, docela dost dárků pro mé blízké a dokonce i nějaké dárky pro mě samotnou (v červnu budu mít narozeniny). Samozřejmě tu nemůže chybět ani tradiční balíček z Grady, který mi vždy udělá velikou radost.

spolupráce s Gradou

V Dubnu vyšlo hned několik velmi očekávaných novinek, na které jsem se opravdu hodně těšila. Začnu detektivní sekcí, která je zastoupená severskou kriminálkou Druhá sestra z pera dvojice autorů Petera Nyströma a Petera Mohlina. Lisa Reganová se proslavila sérií s policistkou Josií Quinnovou a nejnovější díl se jmenuje Nečekané přiznání.

I sekce romantiky tu má moc zajímavé tituly. Je vám asi jasné, že Domek v Irsku od Julie Caplinové nemohla odpustit. Recenze vyjde velmi brzy a máte se na co těšit:-) Vyzkoušela jsem i novou autorku Lauren Laynovou a její román Láska naslepo.

Kanzelsberger Příbram

Zde jsem se soustředila na samé osvědčené autorky. Helen Fields píše skvělé detektivky ze současného Skotska a její Dokonalou tmu jsem si nemohla nechat ujít. Nova romance vyšla i Jude Deveraux. Jmenuje se Jak to mělo být a mapuje spletité osudy jedné rodiny od 70. let 20. století. Skandální noc z pera Elle Kennedy je taková romantická jednohubka…

Když jsme si věřili je další díl ze série The Ivy Years od Sariny Bowen. Přináší příběh bezprostřední Belly a já jsem si během čtení uvědomila, že jsem nějakým nedopatřením vynechala jeden díl, konkrétně Když jsme to tajili. Hned jsem si ho taky objednala. Je to tedy gay romance, ale nemohu dopustit, aby mi chyběl nějaký díl v sérii:-) Jako dárek k nákupu jsem obdržela Mluvnici.

Nebudu vám nic nalhávat, všechny knihy jsem stihla už i přečíst, takže brzy se o nich dozvíte více:-) Jakou knihu jste si naposledy pořídili vy? Využíváte nějaké slevové akce v knihkupectvích? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

12 thoughts on “Knižní přírůstky: duben 2022

 1. Helena

  Každý měsíc si tady musím povzdechnout – kam to holka dáváš :o)! Já nedávno porušila embargo a koupila manželovi knihu od pana Juříka – Černíny ještě neměl :o).
  Hani, užij si den i čtení! Helena

 2. Sabina

  Krásné kousky, Grada má nádherné knížky. Zase si od nich budu muset něco objednat. Teď jsem si po dlouhé době objednala dva recenzáky z Alpressu, tak až je přečtu, přijde nejspíš na řadu nějaká Grada. I když jsem tedy nejprve chtěla přečíst své knihy. :p

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   ty detektivky za to opravdu stojí, určitě je vyzkoušej. Už jsem je přečetla a líbily se mi všechny.

 3. Lucie

  Ahoj, vidím tu pár knih, které si určitě přečíst, třeba Domek v Irsku, moc se na tuhle novinku těším. Co mě zaujalo jsou knihy Sariny Bowen – neznám, budu muset napravit:-)

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   Domek v Irsku opravdu doporučuj, stojí za to. Sarinu Bowen mám moc ráda, píše podobně jako Elle Kennedy, takže také doporučuji.

 4. Sabina

  Ahoj Haničko, já naposledy přečetla 4 stránky Hartla toho 15 roků lásky, ale nestíhala bych to přečíst ani v tříměsíční lhůtě, což je v naší knihovně maximum 😀 tudíž jsem to vrátila a plánuji si pořídit vlastního. A co se týče pořízení jako takového tak naposledy to byla Caplinová – Pekárna v Brooklynu. Využívám slevový kód na Knihy Dobrovský, který platí celoročně KNIHANKOV a taky tam mám ten jejich klub.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *