Ovocný pohár s tvarohovým krémem – recept

Krásný den,

dnešní recept bude taková rychlovka, kterou zvládnete za pár minut a není na ni třeba velké množství surovin. Já jsem tento dezert chystala k slavnostní večeři rodičů a jejich známých. hlavní chod byl velmi sytý, tak jsem chtěla něco lehčího a v Bille jsem sehnala pěkné ovoce.

co budeme potřebovat:

 • různé druhy ovoce
 • tvaroh
 • cukr
 • šlehačku
 • máslové sušenky
 • kakaové sušenky

Postup je úplně snadný. Smetanu vyšleháme do šlehačky a smícháme s tvarohem. Krém můžeme trochu osladit, já jsem dala asi dvě lžíce cukru, to bohatě stačí. Sušenky jsem si rozdrtila na drobenku. Dávám je vždy do dvou sáčků a rozmlátím to paličkou na maso:-D

Vysoké sklenice jsem si vymyla, všechno ovoce opláchla a jahody jsem nakrájela na tenké plátky. Nyní jsem už začala vrstvit. Dospod jsem nasypala tmavou sušenkovou drť, na to ovoce, krém, světlou sušenkovou drť a opět ovoce. Nakonec jsem to zakápla ještě karamelovým toppingem, který jsem doma také našla.

Je to rychlovka, ale mělo to velký úspěch. Dezert všem chutnal, byl opravdu svěží a nepřeslazený. Krásně v tom vynikla přirozená chuť ovoce. Máte rádi ovocné poháry? Děláte je doma často? Jaká je vaše oblíbená kombinace ovoce? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on: ,

8 thoughts on “Ovocný pohár s tvarohovým krémem – recept

 1. Helena

  Hani, takový dezert by mi chutnal. Poháry vypadají moc pěkně. Podobné dělám dost často. je to rychlovka, pokud to není pro návštěvu, spotřebují se tak i rozdělané sušenky, půl misky borůvek a podobně…
  Přeji příjemný den. Helena

 2. Stáňa

  Podobné poháry jsem dělala, když se mi nepovedlo zarolovat roládu a celý plát se mi potrhal. Místo sušenek jsem právě použila rozdrobené piškotové těsto 🙂 . A líbí se mi tvé sklo na poháry.
  Hezký den

 3. WantbefitM

  Zítra přijde na návštěvu taťka s přítelkyní a zrovna přesně tento dezert mám v plánu dělat 🙂 Taťka si přál něco ze zakysané smetany a navíc je to rychlovka 🙂 Buď vytáhnu borůvky z mrazáku nebo vytvořím zkaramelizovaná jablka 🙂 A lotusky nesmí chybět 😀

  WantBeFitM

 4. Lucie

  Ahoj, ovocný pohár, aspoň tedy ten doma dělaný, jsem už dlouho neměla. Tenhle vypadá jednoduše a hezky, ráda vyzkouším:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *