Ochutnáno 62

Krásný den,

trochu jsem zanedbávala ochutnané dobroty a hned mám telefon plný fotek. Tentokrát je to hodně pestrá směsice, mám tu i nějaké pečivo, nápoje, různé mlsání. Zase jsem nakupovala v nejrůznějších obchodech, tak jsem zvědavá, jestli budete vše znát.

Apple Cakes, Patisserie

Tyto koláčky jsem kupovala v Actionu a měla jsem je v práci na svačinu. V balení jich je snad šest a jsou docela sladké. Náplně je v ní hodně, jsou i pěkně měkké a byly měkké i po delší době od otevření. Znovu bych si je nekoupila, je to na mě už hodně sladké.

Celozrnný toastový chléb, Ölz

Tento toastový chléb koupíte ve většině řetězců, já ho mám vždy z Billy, kterou máme hned u domu. Je pěkně měkký, nemá žádná velká semínka, což nesnáším. Dávám ho vždy do toastovače, pak je krásně křupavý. Já jsem nikdy nebyla fanoušek celozrnného pečiva, ale tento chléb mi fakt chutná.

Mleté vločky, Dobré z ovsa, Bonavita

Jedná se o celozrnné vločky, které jsou už krásně namleté. Hodí se skvěle na pečení a na výrobu různých svačin. Namleté jsou fakt jemně, byla jsem s nimi spokojená.

Jahody sušené mrazem, Emco

Tyto jahody jsem sehnala v Lidlu, ale mají je třeba v sekci zdravé výživy v drogériích (Rossmann, DM drogérie). Já mám lyofilizované ovoce ráda, měla jsem od stejné značky i maliny a taky byly dobré. Zde jsou krásně velké plátky. Hodí se to do jogurtu, do nějaké kaše nebo třeba na palačinky.

Zmrzlina Stracciatella, Prima

Jedná se o smetanovou zmrzlinu s kousky čokolády a toppingem v příchuti černá třešeň. Kupovala jsem ji v Bille, měli jsme ji na chatě, když za námi přijela rodina z Hradce. Vůbec jsem to nečekala, ale byla fakt výtečná.

Karamelový puding High Protein, Milbona

Jedná se o produkt interní značky Lidlu. Řada High Protein má i samostatný regál a má v nabídce poměrně dost zajímavých mléčných produktů. Postupně se je snažím vyzkoušet. Tento puding mi chutnal, jen bych mohla mít menší balení.

Meruňková marmeláda se sníženým obsahem cukru, Maribel

Opět jsem nakupovala v Lidlu a zaujalo mě, že marmeláda má snížený obsah cukru. Je opravdu kyselejší, má hustou konzistenci, dobře se roztírá a podle mě chutná skvěle. Martinovi vysloveně jela, snědl ji téměř celou na dva zátahy:-D

Celozrnný toastový chléb, Tastino

Když jsem nesehnala ten chléb značky Ölz, tak jsem v Lidlu sehnala tento od jejich značky Tastino. Byla jsem s ním taky spokojená. Je krásně měkký, nedrolí se a nemá ošklivé patky. Je tedy levnější než ten předchozí a řekla bych, že je kvalitní alternativou.

Limonáda Melograno & Arancia, San Pellegrino

V Bille měli nečekaně nějaké italské značky. Já mám moc ráda tuto značku, hlavně mi chutná jejich citronová limonáda, která je fakt pěkně kyselá. Tato nebyla špatná, není už tak ostrá, ale pořád se díky pomeranči zdá lehce štiplavá a nakyslá. Horší je dostupnost těchto plechovek a taky cena, jelikož jsou fakt drahé.

Camembert Light, Kaufland

Tento sýr jsem kupovala v Kauflandu a je od jejich interního brandu K-classic. Já mám tu značku celkem ráda, kupuji tam právě ty mléčné výrobky. Sýr byl asi za třicet korun a gramáž je 120 gramů. Má měkkou kůrku, není až tak moc uleželý a smradlavý, za což jsem tedy ráda. S chlebem byl za mě skvělý.

Dnes tu nemám žádný propadák, ale nejvíce mě zaujala limonáda, marmeláda a ty chleby. Znáte něco z výše uvedeného? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

6 thoughts on “Ochutnáno 62

 1. Helena

  Hani, z tvé přehlídky znám jen jahody sušené mrazem.
  A minulý týden jsem si dělala svou meruňkovou marmeládu :o)
  Měj hezký horký den. Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   nevím, jestli budeme letos zavařovat, uvidíme, jestli dostaneme nějaké ovoce, popřípadě jestli ho někde výhodně koupíme.

 2. Stáňa

  Hani, já jsem měla vločky Bonavita a přišly mi taky fajn. A pak jsme měli toustový chleba obou značek, ale myslím, že světlý, protože ho preferuje manžel, tak kupuju většinou ten. A vlastně jsem měla i proteinový pudink Milbona, ale čokoládový (já karamel moc nemusím). Na marmeládu jsem v Lidlu koukala, asi ji taky zkusím (my na meruňkovou nemáme zdroje a přitom je to moje nejoblíbenější)
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   já jsem si taky vždy kupovala světlý chléb, ale zjistila jsem, že mi chutná i ten celozrnný. Marmeláda z Lidlu je skvělá, tak neuděláš chybu.

 3. Lucie

  Ahoj, nedávno jsem si kupovala v Lidlu tu marmošku, chuťově ok, sice má snížený obsah cukru, ale dle výživových hodnot je tam toho cukru pořád dost, aspoň na můj vkus, je sezona ovoce, broskve, meruňky, atd, tam je pouze cukr přírodní, tak volím tohle:-) Pak znám light camembert, celkem fajn. Proteinový pudink (menší balení za mě rozhodně ne:-D) a mleté ovesné vločky kupuji opakovaně.

  1. ciculka Post author

   Ahojky,
   my doma jíme nejvíce domácí marmelády, které zavařujeme sami. Jinak čerstvému ovoci se nic nevyrovná, to máš pravdu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *