Ochutnáno 60

Krásný den,

v poslední době se snažím trochu lépe stravovat, a tak ochutnávám i hodně nových potravin, které jsem do té doby neměla. Díky tomu budou asi články ze sekce Ochutnáno o něco častější a doufám, že i pestřejší.

Kuskus, Ener Bio

Tento kuskus jsem kupovala v Rossmannu a je od jejich privátní značky Ener Bio. Martin o kuskusu hovořil často, je to jeho oblíbená příloha. Já jsem s ním neměla zkušenosti, tak jsem jeden na zkoušku koupila. Příprava je snadná, zalévá se pouze horkou vodou. Chuťově to bylo v pohodě, jen je docela drobivý, takže bych k němu možná volila nějaké maso s omáčkou nebo šťávou. Já jsem si ho ještě trochu posypala parmazánem, to dělám i s rýží.

Strawberry Protein, Ladylab

Doma jsem neměla žádný protein a chtěla jsem ho zařadit do jídelníčku, protože mám docela problém nahnat dost bílkovin a vlákniny. Zaujal mě eshop Ladylab, kde jsem si objednala hned tři proteiny, které postupně testuji. Tento jahodový jsem měla jako první a je fakt povedený. Dávala jsem si ho do nízkotučného jogurtu i jsem si ho smíchala pouze s vodou a chutnal mi. Líbí se mi i balení, kde je uzavíratelný sáček a dávkovač.

Čokoláda Chillout, Ritter

Myslím si, že se jedná o nějakou speciální edici, která bývá občas v Lidlu. Měla jsem ji dom už delší dobu, bylo třeba ji konečně dojíst. Mám ráda mléčné čokolády, kde je uprostřed nějaká dobrá náplň. Favoritem jsou u mě v tomto případě Milky (jahodová a jogurtová) a Kinder čokoláda. Tato Ritter byla v pohodě, ale ta mléčná náplň byla docel nevýrazná, takže příště si ji určitě nekoupím.

Risotto 4 Formaggi, Lidl

Toto rizoto jsem kupovala v italském týdnu v Lidlu. Chtěla jsem ho už minule, ale nikde jsem ho nesehnala. Jedná se tedy o rizoto, kde by měly být čtyři druhy sýrů. Příprava je snadná, nakonec se do rýže zamíchá parmazán a máslo. Mně rizoto moc chutnalo, jen z jednoho balení jsme se sotva najedli tři lidi. Měli by mít větší porce, na mě moc nezbylo a mamka měla vysloveně smůlu.

Salám Moravia, Lidl

V Lidlu jsem pořídila i tento suchý salám. Vzhledem mi připomínal poličan, který mám ráda. Chtěla jsem ho na chlebíčky, nakonec jsme ho měli na nějaké obložené talíře. Chuťově mě úplně nezaujal, přijde mi ne tak dobře výrazný jako poličan nebo herkules. Znovu ho už určitě nekoupím.

Přesnídávka Apple, Andros

Tuto jablečnou přesnídávku jsme zase dostali ve škole v rámci nějaké snídaně nebo oběda (já chodím jen na snídaně, obědy nestíhám, ale občas je beru domů). Přesnídávky mám moc ráda, na ty naše pětiminutové přestávky je to dobrá volba. Ttao jablečná byla povedená, přišla mi nepřeslazená.

Řecký bílý jogurt, Pilos

V rámci úpravy jídelníčku jsem přešla i na nízkotučné jogurty, které mají hodně bílkovin. Byl mi doporučen tento nízkotučný jogurt řeckého typu z Lidlu od jejich interní značky Pilos. J8 mám bílé jogurty ráda, tento má až takovou tvarohovou strukturu a chutná mi. Přidávám si do něj čekankový sirup a občas nějaké čerstvé ovoce.

Maliny sušené mrazem, Emco

Dalším tipem na zdravou svačinkou jsou tyto lyofilizované maliny od značky Emco. Já jsem je kupovala v Lidlu, ale seženete je i v jiných supermarketech. Maliny mají vysoký obsah vitamínu C, jedná se o celé kousky a do toho jogurtu si je přidávám také velmi ráda.

Tiramisu ala Fragola, Lidl

Z italského týdne tu mám ještě jahodové tiramisu. To klasické kávové si nikdy nedávám, jelikož nesnáším kávu a nemám ji ráda ani jako příchuť v nějakých dezertech. Toto jahodové tiramisu mě zaujalo a koupila jsem ho domů jako dezert po obědě. Bylo chutné, celkem sladké, ale doma mělo velký úspěch.

Čokoládový puding High Protein, Milbona

Lidlovská značka Milbona má poměrně pestrý výběr produktů s vysokým obsahem proteinu. Mě zaujalo toto velké balení čokoládového pudingu. Je ho opravdu dost, takže jsme z toho měli pěknou misku já i Martin. Přidala jsem do toho i pár těch lyofilizovaných malin a byla to skvělá svačina. Plánuji si ho koupit znovu. Je nepřeslazený a v chuti je pěkně patrná ta čokoláda.

Tentokrát tu nemám žádného jasného favorita, ale nejslabší byl salám Moravia a čokoláda Ritter. Ostatní věci mi chutnaly a ráda si je koupím znovu. Máte tip na nějaké jídlo plné bílkovin nebo vlákniny? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

14 thoughts on “Ochutnáno 60

 1. Helena

  Hani, z tvé přehlídky mám moc ráda ty mrazem sušené maliny a kuskus. Ten je u nás musí být stále, často dělám obědové saláty.
  Měj pohodový den. Helena

 2. Stáňa

  Hani, znám maliny a řecký jogurt. Kuskus doma taky děláme, ale většinou ho kupuju v Albertu, takže jinou značku. Hodně ho dělám s kuřecím masem, sušenými rajčaty a zeleninou, co je zrovna doma (mám myslím někde na blogu recept). Až půjdu do Rossmanna, tak zkusím i ten jejich.
  Na bílkoviny jsou kromě masa dobré sýry (z těch nízkotučných doporučuji cottage od Madety a syrečky, pokud se vyrovnáš s jejich vůní) a tvaroh (já si o občas míchám s kakaem a kapkou čekankového sirupu, jako svačina je dobrý Ovofit, který je ochucený, ale neobsahuje přidaný cukr)

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   já si dávám do toho odtučněného jogurtu taky čekankový sirup. Jinak syrečky pro mě fakt nejsou:-)

 3. Lucie

  Ahoj, znám produkty z Lidlu, řecký jogurt, maliny a proteinový pudink. Plné bílkovin jsou proteinové produkty, eventuálně nápoje v prášku, skyr, ryby, šunka. Chce to hodně číst výživové údaje a než něco v obchodě hodíš do vozíku, tak si to projít. V každém případě doporučuji pestrou stravu, doplňovat bílkoviny z různých zdrojů. Vláknina, to jsou zase ovesné vločky, zelenina. Zkus třeba domácí musli. já už z obchodu ani nekupuji. Ovesné vločky, med a pak všechno, co máš ráda, různé druhy ořechů, rozinky, sušené ovoce, chia semínka.. Ráno pak hodit jen do tvarohu/jogurtu nebo skyru, abys doplnila bílkoviny a vyvážená snídaně je na světě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *