Ochutnáno 58

Krásný den,

po delší době tu mám zase další desítku ochutnaných potravin. Většinu jsem si koupila sama, ale něco mám z naší školní jídelny. Převažují sladké chutě, ale to je hlavně tím, že slané mlsání si moc nekupuji.

White Chocolate & Berry Cheesecake, Deluxe

Tento sladký koláč jsem kupovala v Lidlu a jedná se o zamražený polotvar. Byl dobrý, příprava snadná, ale překvapilo mě, jak malý je. Je to tak na jeden dezert po nedělním obědě. Chutnal všem, nebylzbytečně přeslazený.

Sýr Gmundner Berg Premium

Tento sýr mi přivezl z Rakouska Martin, když tam byl na horách. Jedná se o hodně aromatický sýr, což mi tedy vadilo. Odnesli si ho naši, jim to chutnalo, nemají s tím problém.

Slané krekry Crackers Sea Salt, Lidl

Tyto slané krekry jsem kupovala v britském týdnu v Lidlu a myslela jsem si, že budou jako třeba Tuc krekry. Jsem z nich trochu zklamaná, přijdou mi takové mdlé a ještě tu zbytek mám a nutím se do nich…

Proteinová tyčinka pistácie s karamelem, Sportness

Tyto tyčinky patří do brandu drogérie DM, kde jsem je tedy sehnala i já. Jedna stojí cca 26 Kč, takže nejsou zrovna levné. Zaujala mě kombinace bílé čokolády, pistácie a karamelu. Tyčinka je poměrně sladká, ale rozhodně chutná.

Marzipan Schokoeier, DM Bio

Dalším kouskem z drogérie DM jsou tato marcipánová vajíčka v barevné polevě. Jsou obalená ještě v čokoládě. Je to hodně sladké, vydrželo nám to doma poměrně dlouho. Marcipán bych mohla mít klidně měkčí. Znovu bych si je asi nekoupila.

Bio ochucené tvarohy, Milbona

Jedná se o velkou sadu malých ovocných tvarohů. Bylo zde dost příchutí – jahoda, malina, banán, meruňka. Jednotlivé kelímky jsou hodně malé, tak se to hodí na rychlou svačinku nebo třeba na lívance. Mně to chutnalo, ale vyhovovalo by mi nějaké menší balení (rozuměj méně kusů).

The Double Crunch Peanuts, Nic Noc´s

Jedná se o obalované arašídy. Byly v takovém až trochu pikantním těstíčku. Já nemám arašídy stejně jako ostatní ořechy moc ráda, ale toto jsme vyzkoušela. Nebylo to špatné, to koření mi chutnalo, i když jsem po tom dost pila. Sama bych si to nekoupila, myslím, že to přivezl Martin.

Plněný croissant s ananasovou náplní, Aqiberia

Tento croissant jsem dostala u nás v jídelně v rámci snídaně nebo oběda. Zaujala mě rozhodně ananasová náplň, to se zase moc často nevidí. Vakuované pečivo kupuji spíše na cesty, ale tady to jsem měla ve škole na svačinu. Croissant chutnal dobře a té nádivky tam bylo dost.

Plněný croissant s kakaovým krémem, Aqiberia

Druhým croissantem této značky (mimochodem, do této doby jsem ji vůbec neznala) je ten s kakaovým krémem. Má taky velmi dobrou chuť a dostatečné množství krému, ale klidně přiznám, že ta ovocná náplň u mě vede.

Caramel Shortcakes, Lidl

Posledním úlovkem z britského týdne je toto balení, kde jsou čtyři poměrně velké a syté sušenky. Ty mají vrchní karamelovou vrstvu, zbytek je takové suššího charakteru. Jsou poměrně dost sladké a jedna vás solidně zaplácne.

Dneska tu mám hodně průměrných kousků. Asi mi nejvíce chutnal ten ananasový croissant a proteinová tyčinka. Nejhorší pro mě byl ten sýr, ten mi nesedl. Kupujete vakuované pečivo? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

6 thoughts on “Ochutnáno 58

  1. Helena

    Hani, neochutnala jsem ani jeden z uvedených kousků, asi bych si pochutnala právě na tom sýru.
    Vakuované pečivu nekupuji, dost peču a když ne, máme tu pár dobrých pekáren…
    Přeji příjemný den. Helena

  2. Stáňa

    Hani, já bych si vybrala stejně jako Helenka ten sýr. Mně ty „voňavé“ nevadí. Balené croissanty kupuju občas manželovi, když ho honí mlsná večer (což je skoro denně) a doma nic není :). Já croissanty nijak nevyhledávám ani čerstvé, to si spíš koupím povidlový šáteček 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *