Ochutnáno 56

Krásný den,

tentokrát tu mám neuvěřitelnou směsici sladkého a slaného, vše je z různých zdrojů, takže to bude zase docela pestré. Něco se povedlo, něco je tedy hodně špatné. Jsem zvědavá na to, jestli něco z toho budete znát.

Hospodské brambůrky hořčicové, Snack Day

Díky Martinovi a různým hráčským večerům jsem v posledních měsících vyzkoušela docela dost různých chipsů, které domů zrovna běžně moc často nekupuji. Tyto jsou z Lidlu a se značkou Snack Day mám celkem dobrou zkušenost, resp. s jejich napodobeninou chipsů Pom Bär. Tyto hospodské jsou klasické chipsy, ale ta hořčicová příchuť je hodně ostrá a štiplavá. Znovu bych je tedy fakt nechtěla, asi jsme je úplně ani nedojedli.

Sýrové krekry ve tvaru motýlků, Billa Premium

Na tyto krekry mě přivedla Stáňa a měla jsem doma rovnou dvě balení. Nejsou přesolené, sýr je v chuti celkem patrný, ale v balení jich zase tak moc není. Měla jsem je v práci a chutnaly všem. Klidně je koupím znovu.

Käse Kabanossi, Landback

Tyto sýrové klobásky přivezl Martin z Německa, kde byl s kamarády na horách. Načali jsme je jako takové mlsání na večer k televizi a vydržely nám několik dnů. Jsou moc dobré, příjemné kořeněné, ale ne pálivé. Není to nic moc zdravého, ale občas je fajn vystřídat moje oblíbené zobání na večer – nakrájené jablko:-)

Koláč Lemon Flavored, Lidl

Tento koláč jsem koupila v akci při americkém týdnu v Lidlu. Samozřejmě zlákala ta citronová poleva, já mám prostě pro citrony slabost. Koláč byl celkem sladký, ale bez problémů jsme ho snědli. Znovu do něj ale nepůjdu.

Jahody v čokoládě, DM Bio

Opět jsem neodolala nějakému mlsání z DM. Jedná se o lyofilizované jahody namočené do bílé čokolády a ovocného prachu. I tyto ovocné kousky nám doma hodně chutnaly a padly ihned:-D

Smíšek Duo, Pilos

Smíšek Duo je takový pacholík, co jsem si koupila v akci v Lidlu. Měl vanilkovou a čokoládovou část a chutnal dobře. Mám je všeobecně ráda, kupuji si je docela často z různých řetězců, tedy z jejich interních značek.

Máslové sušenky Hatherwood, Lidl

Tyto sušenky mám z britského týdne v Lidlu, ten mám hodně ráda. Máslové sušenky jsou moje oblíbená sladkost a tyto jsou opravdu povedené. Měla jsem je klasicky s čajem, to mi chutná asi nejvíce.

Bílá čokoláda, Moser Roth

Další dobrota od Martina z Německa. Jedná se o bílou čokoládu, která obsahuje i bourbonskou vanilku a v chuti je to opravdu cítit. Je to hodně kvalitní čokoláda, obrovský rozdíl oproti třeba bílé Milce.

Čokoláda Groovy Crunchy Brezel, Ritter

Limitky od značky Ritter mám celkem ráda, takže jsem si v Lidlu koupila i tuto Groovy. Upřímně řečeno, nějak jsem nepochopila, proč je to nějaká speciální limitka, je to úplně obyčejná čokoláda. Nějak jsem čekala více.

Čokoláda Funky Lemon, Ritter

Tato limitka byla už mnohem zajímavější. Jedná se o bílou čokoládu, která má smetanový vnitřek s citronovou příchutí. Ta kyselá chuť m přišla příjemně osvěžující, to se mi líbilo. Tato limitka byla mnohem lepší než její předchůdkyně.

Z dnešní desítky mi nejvíce chutnal Smíšek, ovoce v čokoládě a máslové sušenky z Lidlu, na ty mám vysloveně chuť i nyní. Naopak nejhorší byly hořčicové brambůrky. Znáte něco z dnešního výběru? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

14 thoughts on “Ochutnáno 56

 1. Helena

  Hani, tak něco mi je trochu povědomé z regálů obchodů, ale znám je tu čokoládu koupenou v Německu – osvědčená a výborná!
  Přeji klidné pondělí, Helena

 2. Stáňa

  Hani, tak já znám ty sýrové krekry Billa (máš pravdu, že jich v balení extra moc není, ale fakt mi chutnaly) a myslím, že v nějakém starším adventním kalendáři DM jsem měla ty jahody v bílé čokoládě.
  Hezký den

 3. Sabina Nováková

  Ahoj Haničko, neznám nic. Hořčicové brambůrky má ráda mamka od Strážnických brambůrek. Hodně mě lákají ty snacky z té Billy, ale to bych pro ně musela cíleně jet, jinak tam nenakupuju.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *