Ochutnáno 54

Krásný den,

další desítka ochutnaných potravin je zde. Tentokrát je to mix sladkého i slaného, většina je z Lidlu, Rossmannu nebo z nějakého boxu. Zase jsou tu hodně dobré věci a něco mě fakt překvapilo. Tentokrát ale úplně chybí nápoje, žádný nový jsem nezkoušela.

Milk & Chocolate, Lidl

Tyto čokoládové tyčinky jsou očividným dupem Kinder čokolády, kterou miluji. Byla jsem na ně hodně zvědavá, a když byly v akci, koupila jsem si je. Jsou podstatně levnější než originál, ale chuť úplně stejná není, i když jsou taky moc dobré. Klidně si je koupím někdy znovu.

Čokoládový puding, Alpro

V drogérii Rossmann jsem si na zkoušku koupila nějaké produkty značky Alpro. Viděli jste je už v posledním nákupním článku z Rossmannu. Jako první jsem vyzkoušela tento čokoládový puding a byl moc dobrý. Vůbec bych nepoznala, že se jedná o rostlinné produkt. Ráda si je koupím znovu.

Čokoládová bonboniéra, Moser Roth

Tuto bonboniéru mi přivezl Martin už na podzim ze služební cesty do Německa. Došlo na ni až nyní, nějaká slabší chvilka a potřebovala jsem trochu čokolády. Podělila jsem se o ni s rodiči a byla moc dobrá. Nejvíce mi chutnal ten z bílé čokolády s malinovým vnitřkem.

Dezert Limoncello, Lidl

Tento dezert jsem kupovala v italském týdnu v Lidlu, dvojice skleniček stála necelých čtyřicet korun. Dost mě mrzí, že jsem toho nekoupila více, protože to bylo fakt skvělé. Citronová část byla krásně kyselá, krém jemný, takový jako z mascarpone.

Bohemia solené

Další chipsy jsou tyto Bohemia solené, které seženete asi všude, já je kupovala v Kauflandu. Jak normálně brambůrky moc nekupuji, tak jsem jen zírala na ty ceny. Kaufland mi ale přijde celkově dost drahý na sladkosti, chipsy a džusy. Byly to klasické brambůrky, já mám značku Bohemia celkem ráda. Klidně bych je na nějakou akci pořídila znovu, ale přiznám se, že já raději zobám kousky sýru nebo nakrájená jablka.

Valentýnské máslové cukroví, Pekárna Hořovice

Hořovickou pekárnu moc dobře znám, je to kousek od nás a v Příbrami mají pobočku. Toto cukroví jsem ale sehnala v Lidlu při příležitosti Valentýna. Je velká škoda, že ho nemají častěji, bylo úplně luxusní. Byla jsem se tam po něm podívat znovu, ale už ho neměli. V krabici bylo několik druhů slepovaného cukroví, vše mělo polevu. Úplně se rozplývalo na jazyku, fakt lahoda.

Třešně v bílé čokoládě, Ener Bio

Tyto třešně jsem kupovala v Rossmannu, Ener Bio je jejich interní značka bio potravin. Já mám ráda ovoce v čokoládě nebo v jogurtu, ale tady jsem nějak šlápla vedle. Vůbec mi to nejelo a jen s nechutí jsem to postupně dojedla.

Karamelový puding, Alpro

Stejně jako ten čokoládový jsem i tento koupila za dvacku v Rossmannu. Mám karamelové příchuti moc ráda, ale musím přiznat, že ten čokoládový je lepší, takový plnější a lahodnější. Každopádně i ten karamelový byl dobrý.

Čokoládová pěna s jahodami, Lidl

Dalším dezertem z italského týdne je tato čokoládová pěna, která obsahovala i ovocnou složku. Vršek byl posypaný ještě malinkými srdíčky z bílé čokolády. Opět se to povedlo, podělila jsem se s rodiči a všem nám to chutnalo. Pěna měla skvělou konzistenci a ovocná složka to příjemně odlehčila a osvěžila.

Zeleninové chipsy, Vegee

Poslední chipsy z dnešního článku jsou tyto zeleninové. Přišly mi ve fitboxu, který jsem si omylem objednala. Moc jsem tomu nedávala, nesla jsem je do školy a podělila se o ně ve sborovně. Kolegyně Martinka byla nadšená (ona dostala většinu boxu), my ostatní byli mile překvapeni, že to nebylo tak hrozné, jak jsme čekali…

Vítězem je dneska určitě Lidl, protože jeho máslové cukroví, čoko pěna a limoncello dezert byly fakt mňamky a hned bych to koupila znovu. Překvapivě největším propadákem nejsou zeleninové chipsy, ale ty třešně v bílé čokoládě z Rossmannu. Znáte něco z dnešního přehledu? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

8 thoughts on “Ochutnáno 54

  1. Helena

    Hani, znám čokolády Moser Roth, ty kupuji v Německu. Jsou výborné. A pak občas kupuji pudinky Alpro pro Adama. Děkuji za inspiraci a přeji hezkou neděli, Helena

  2. Stáňa

    Hani, ten citronový dezert jsem měla v ruce a vrátila jsem ho zpět, že manželovi by to možná nechutnalo, a koukám, že jsem udělala chybu. A pěna mi nějak unikla, což mi mrzí – já čokopěny miluju. Zeleninové chipsy bych klidně vyzkoušela, zato čokolády typu kinder vůbec nemusím…
    Hezký den

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *