Ochutnáno 50

Krásný den,

zase jsem v telefonu nasbírala deset foteček nějakého jídla, tak se na to společně mrkneme. Je to takový mix sladkého a slaného. Dokonce jsem přidala jeden nápoj, kterým jsem se mimochodem parádně polila v práci, takže jsem byla ve škole za prasátko…

Oveska Čokoláda, Kunín

Tyto „jogurty“ jsem potkala u nás v Bille a jeden mě vyšel na dvacku. Jedná se o ovesnou kaši, připomíná mi to třeba mléčnou rýži, jen zde je ten oves. Čokoládová příchuť byla dobrá, mně se ten jogurt promíchal v batohu po cestě do práce a opravdu je třeba to zamíchat, protože ta samostatná ovesná část není nic moc. Mám doma ještě jednu příchuť, tak uvidíme, jaká bude.

Chipsy Original Snack Salt, Snack Day

Tyto chipsy jsme s Martinem kupovali v Lidlu a mělo by to být jejich interní značka. Já moc brambůrkový typ nejsem, ale Martin ano, takže zkouším leccos nového. Ty chipsy jasně připomínají slavné Pringles, které máme momentálně doma taky. Byly o poznání levnější a, upřímně řečeno, i lepší. Jsou dobře dochucené, hezky křupavé.

Hravé tyčinky z horského mléka, Liptov

V obchodě mě zaujaly i tyto sýrové tyčinky. V balení jsou dvě, ale dají se oddělit, protože jsou balené jednotlivě. Chutnají skvěle, měla jsem dvě balení, pokaždé v práci na svačině. Chuťově mi připomínají třeba Babybel. Ráda si je koupím znovu, mám ráda slané svačiny.

Metro dezert Klasik XXL

Tento sladký kousek jsem měla v adventním kalendáři, co mi dělá už asi 25 let mamka. Metro dezerty znám už spoustu let, občas si je domů kupujeme, chutnají nám, i když tedy složení je nic moc. Je to hodně sladké, ale mám ráda tu polevu na povrchu.

Duo Osvěžující nápoj s příchutí ananas a kokos, Kunín

Tento nápoj byl utrpení. Jen co jsem ho otevřela, polila jsem se. Když jsem se pak snažila napít, zase jsem se polila. Samozřejmě jsem byla v práci a z toho svetru to dolů nešlo. Ani jsem to nedopila, nevím, jestli jsem úplně neschopná nebo to balení je divné. Každopádně nápoj je hodně svěží, až mi to připomíná spíše kefír než nějaký jogurtový nápoj. Kombinace ananasu a kokosu byla jinak dobrá.

Bánovecká parenica údená, Milsy

Dalším sýrem v dnešním přehledu je klubíčko této uzené pochoutky. Sýr byl v podobě dlouhého úzkého plátku zavinutého do válečku. Uzená chuť je hodně povedená, sýr jsme si dali večer u filmu a chutnal mně i Martinovi. Ráda ho koupím znovu.

Vepřové párečky, Pikok

Toto jsou poměrně levné párky z Lidlu od jejich interní značky Pikok. Mají celkem vysoký obsah masa (85%) a přivedl mě na ně kolega Milan, který je donesl do práce na svačinku. Jsou to svlékací párky a nemám s tím problém (někdy jsem na tyto věci nešikovná). Jíme je neohřáté a jsou výtečné. Plánuji je zítra koupit znovu.

Jogurt Athentikos na jahodách, Kunín

Tento jogurt je k dostání ve všech řetězcích a stál mě přibližně dvacku. Viděla jsem na něj reklamu skoro všude, tak jsem ho konečně také vyzkoušela. Chutnal moc dobře, ale je to prostě obyčejný jahodový jogurt.

Tyčinka Run – ní ptáče Meruňka s mandlí, LeGracie

Tuto tyčinku jsem dostala v práci ke snídani. Byla to naprostá hrůza, vůbec mi nechutnala a ani jsem ji nedojedla. Strašně se lepila na zuby a nebyla vůbec dobrá. Ve složení je hodně datlí, je to taková zdravější tyčinka, ale vůbec nebyla dobrá.

Chipsy Teddy Hit Original, Snack Day

Dalšími chipsy z Lidlu jsou tyto Teddy Hit, které očividně napodobují moje oblíbené PomBär. Chutnají úplně totožně, takže já jsem byla spokojená. Stojí asi čtvrtinu toho, co originál. Ráda je pořídím znovu, fakt se povedly.

Dnešním propadákem je určitě ta děsná tyčinka LeGracie, ta byla opravdu odporná. Za ní se asi drží jogurtový nápoj, protože jsem kvůli němu byla v práci celý den za prasátko. Nejvíce mi naopak chutnaly oba sýry a musím říci, že i ty párky z Lidlu byly povedené. Co z toho jste ochutnali vy? Máte rádi chipsy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

8 thoughts on “Ochutnáno 50

 1. Stáňa

  Hani, já měla nějakou tyčinku LeGracie, ale už je to dávno, že si dojmy moc nepamatuju. A pak znám samozřejmě Metro dezert, což je klasika, která se dělá už asi 50 let 😀 (byla jsem v 15 na brigádě v pekárnách, kde se dělal, tenkrát to byla relativní novinka, a myslím, že jsem ho od té doby nejedla).
  Zaujal mne ten nápoj z Kunína – zajímavá příchuť a oba sýry. Brambůrkům a chipsů se snažím vyhýbat, protože jak je začnu zobat, tak nevím, kdy přestat 😉
  Hezký den

 2. Helena

  Hani, z tvé přehlídky znám jen Metro dezert, i když jsem netušila, že se dá ještě koupit, něměla jsem ho doma snad 20 let :o)
  Přeji pohodový den. Helena

 3. Lucie

  Ahoj, znám ty párečky z Lidlu, ale tam se přiznám, že jsem nadšená nebyla, ale já obecně moc párková nejsem, takže ten důvod může být v tom.

 4. Sabina Nováková

  Ahoj Haničko, znám chipsy, párečky a Athentikos ale ani jedno z toho mě nějak výrazně nezaujalo. Chipsy jsem dřív v pubertě milovala, ale teď si je koupím spíše občas. Nejradši mám Bohemia Chalupářský špíz a Lays Fromage.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   já jsem nikdy na chipsy moc nebyla. Dám si je s chutí, ale stačí mi tak tři kousky a dost. Docela mi vyhovují ty malé britské sáčky, ale i tam se musím s někým rozdělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *