Ochutnáno 46

Krásný den,

díky školním svačinám se mi zase poměrně rychle nashromáždilo deset fotek, takže se můžeme mrknout na to, co mi jak chutnalo a co bych vám mohla doporučit. Dneska převažují zásadně mléčné výrobky a sladké chutě, naopak chybí nějaký pořádný nápoj.

Jihočeský jogurt Nature Broskev

Tento jogurt jsem dostala v jídelně k snídani. V obchodě jsem ho neviděla, ale to je asi dáno tím, že si kupuji hlavně ty bílé. Broskvová příchuť je v pohodě, docela sladká, ale dobrá. Jogurt byl poměrně hustý, na dně byla ovocná složka. Neměla jsem s ním problém, snědla jsem ho ke svačině. Asi pro něj nutně nepoběžím do obchodu, ale když se mi zase dostane do rukou, nebudu s ním mít problém.

Halloween Yoghurt with fire balls, Lidl

Tento jogurt mi padl do oka v Lidlu, kde byl ve speciální sekci s produkty s tematikou halloweenu. Já mám tyto kuličkové jogurty dost ráda a musím říci, že ani tento mě nezklamal. Samotný jogurt byl smetanový a měl výbornou chuť. Kuličky byly lehce pikantní, takže to byl příjemný kontrast s tím samotným jogurtem.

Rondelé Noix de Dordogne, President

Jedná se o krémový sýr s kousky ořechů. Sýr má příjemnou krémovou chuť, ořechy jsou jemně namleté, ale dostatečně patrné. Vše se dobře maže. Použili jsme ho klasicky na pečivo, k tomu dobrou šunku a další tvrdé sýry.

Halloween Yoghurt with sherbet balls, Lidl

Druhým jogurtem z této speciální edice je ten se šumivými kuličkami. I zde byl smetanový jogurt, kuličky byly hezky křupavé, obalen v takové sladší polevě, která opravdu v puse jemně šuměla, což se mi tedy dost líbilo.

Marcipan Cherry Thaler, Billa Premium

V Bille se objevila stojan s takovými luxusnějšími pochutinami a mezi nimi byly i tyto třešňové dukátky. Jedná se o čokoládové bonbony, které jsou plněné marcipánem a třešňovou „marmeládou“. Mně to tedy chutná hodně, i když jeden dukátek je dost sladký.

Jogurtové smoothie Jahoda & jablko, Pilos Pure

V Lidlu se objevila tato malá jogurtová smoothie se sympatickou cenou 10,90 Kč. Pořídila jsem si hned tři varianty a je to chyba, měla jsem jich vzít více. Ve složení je jen jogurt a ovoce a na chuti je to znát. Není to přeslazené, dobře se to pije a jako svačinka je to skvělé.

Kuřecí Caesar bageta, Fresh Crocodille

Tuto bagetu jsem kupovala u nás v automatu, když jsem neměla žádnou pořádnou svačinu. Byla to chyba, nezvládla jsem to ani dojíst, jak mi to nechutnalo. Bageta obsahuje pečené kuřecí maso, nějaký dressing a parmazán. Fakt to nebylo dobré a musím myslet na to, že si tyto bagety už nesmím kupovat. Naši žáci to milují, ale já nechápu proč.

Ovocná přesnídávka Jablko, Andros

Tyto přesnídávky jsme zase dostávali v jídelně k snídani. Jablečná varianta byla velmi dobrá. Příjemně nakyslá, svěží chuť. Kapsička byla hodně malá, stihla jsem ji sníst i za tu pětiminutovou přestávku, co mezi hodinami máme.

Sfogliatine Glassate, Lidl

Další kousek je z Lidu z jejich italského týdne. Jedná se o křehké pečivo z listového těsta polité kakaovou polevou. Na obalu je tedy napsáno, že to obsahuje kakaový krém, ale fakt jsou tam jen ty cákance na povrchu. Tyčinky jsou celkem dobré, ale hodně se drobí.

Mini marcipánové máslové štóly, Favorina

Favorina je podle mě interní značka Lidlu. Moje mamka miluje marcipánové štóly a pravidelně jí je kupuji na Vánoce. Tyto mini mě v Lidlu zaujaly, sama jsem je pak doma vyzkoušela. Jsou hezky měkké, opravdu je tam patrný ten marcipán. Doma mají velký úspěch.

Propadákem dnešního článku je určitě ta bageta, to je fakt neštěstí. Nejvíce mi chutnalo asi jogurtové smoothie, ty halloweenské jogurty z Lidlu, mini štóly a ty dukátky. Máte rádi marcipán? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

14 thoughts on “Ochutnáno 46

  1. Stáňa

    Hani, měla jsem ta jogurtové smoothie z Lidlu a taky mi chutnaly – některé příchutě víc, jiné míň, ale dobré jsou všechny. Marcipán nijak v oblibě nemám, tak myslím, že miništoly by pro mne nebyly (před Vánoci sice štolu peču, ale bez něj)

  2. Helena

    Hani, doma jsem neměla žádný z vyfocených kousků. Marcipán v nepatrném množství můžu, ale musí ho být opravdu jen kousíček :o)
    Měj příjemný den. Helena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *