Ochutnáno 42

Krásný den,

dlouho tu nebyl článek s jídlem. Mám telefon plný fotek různých svačinek, tak se na to vrhneme. Když se dívám na ty fotky, tak skoro vše je focené v práci a sehnala jsem je všude možně. tentokrát chybí nějaký nápoj, tak snad příště:-)

Young Gouda, Milbona

Tento sýr jsem si kupovala v Lidlu. Jedná se o moji oblíbenou goudu. Byl už nakrájený na plátky, které byly celkem silné. Sýr měl příjemně vyzrálou chuť, jeden plátek jsem vždy ještě překrojila, protože jak byly silné, tak byly i syté. Klidně bych si ho koupila znovu.

Banány v čokoládě, Lidl

Tyto banány v čokoládě jsem koupila v nějakém speciálním týdnu v Lidlu, kdy měli více druh ovoce v čokoládě. Překvapilo mě, že se nejednalo o lyofilizované ovoce, ale banány měly konzistenci tužšího želé. Čokoláda byla mléčná. Na zobání to nebylo špatné, ale zároveň se nejedná o něco, pro co bych si musela hned běžet znovu.

Croissant Vanilla – Strawberry, Brick

Značku Brick vůbec neznám, ale croissant sehnala v Bille, kde jsem si vybírala něco rychlého na svačinu na druhý den do práce. Croissant má dvojitou náplň z vanilkového krému a jahodové marmelády. Nebylo to špatné, za mě je třeba srovnatelný se značkou Seven Days, ale asi u toho nemůžete čekat nějaký zázrak.

Bonbony Vodní meloun, Amanie

Jedná se o dražé bonbony, které vypadají, že jsou na stejné bázi jako tic tac. Sehnala jsem je v Lidlu u kasy a krabička stála cca. 9 Kč. Přijdou mi docela dost sladké, jsou navoněné a oproti ochucenému tic tacu nepřinášejí žádný pocit svěžesti. Bez problémů jsem je snědla, ale čekala jsem od nich něco jiného.

Pareničky, Liptov

Omlouvám se dopředu za fotku, ale nic lepšího nemám. V obchodě mi do oka padly tyto uzené pareničky. Sehnala jsem je v Bille nebo v Lidlu, ale viděla jsem je i ve vícero supermarketech. Byly poměrně drahé (určitě přes 40 Kč). Chuťově jsou skvělé, uzení udělalo svoje, takže to má šmak. Kdyby byly někde v nějaké akci, klidně si je koupím znovu.

Hafer Bites, Sportness

Tyto ovesné kousky jsou od interní značky DM drogérie a mají mít čokoládovou příchuť. Obal deklaruje veganský výrobek, žádné gluteny a vysoký obsah vlákniny. Chuťově to byl spíše takový průměr. Snědli jsme to v práci s kolegy, ale nemám pocit, že by to někoho nějak více nadchlo.

Tyčinka Eiweiss, Wellmix Balance

Tuto tyčinku jsem sehnala v Rossmannu, ale přiznám se, že si nejsem jistá, jestli je to jejich interní značka, nebo jestli se jedná o nějakou široce dostupnou záležitost. Tyčinka obsahuje bílou čokoládu nějaké křupinky a kousky sušenky. Mile mě to překvapilo, protože chuťové to bylo opravdu povedené. Příště se mrknu na další.

Tyčinka Eiweiss Vanilla Crisp, Wellmix

Druhou tyčinkou od této značky byla vanilková s křupinkami a čokoládovou polevou. I zde jsem byla mile překvapená, protože byla opravdu lahodná. Tyto tyčinky jsou mnohem chutnější než ty od Sportness z DM, ale zároveň i byly levnější. Určitě zase nějaké koupím.

Šunka Moravia, Náš kraj

Tuto šunku jsem koupila v Lidlu, opět se jedná o jejich značku. Má vysoký obsah masa (96%), a proto mě zaujala. Nekupuji si šunky pod 90%. Má poměrně silné plátky, které jsou tedy obrovské. To mi úplně nevyhovuje, mám ráda, když jsou plátky jemné a tenké. Chutná jinak dobře.

Candied Strawberries, For you

Další úlovek z Lidlu představují tyto kandované jahody. Jsou namočené do hořké a pak bílé čokolády a posypané jahodovým práškem. Vypadá to fakt dobře, ale přiznám se, že i na mě to už bylo hodně sladké. Dala jsem si jednu a to bylo cukru na dlouho. Ale zase jako milá pozornost, proč ne…

Dneska tu není žádný propadák, co bych vyloženě nedovedla sníst, ale znovu si asi nekoupím tu šunku, dražé bonbony a ovesné kousky. Naopak mi chutnaly oba sýry a tyčinky z Rossmannu. Znáte značku Wellmix? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

10 thoughts on “Ochutnáno 42

 1. Stáňa

  Hani, Wellmix je podle mne brand Rossmanna – nikde jinde jsem jejich tyčinky neviděla. Já už je teď dlouho neměla (víc jsem si na výlety oblíbila ořechové tyčinky nebo ty raw), ale dřív jsem si je občas kupovala. Jen já sahala po těch s tmavou čokoládou.
  Z tvého přehledu bych určitě nejraději sáhla po těch pareničkách a po goudě.
  Hezký den

 2. Helena

  Hani, znám sýry, těch se u nás v ledničce najde vždycky celkem slušný výběr.
  Děkuji za tvá hodnocení a přeji hezký den. Helena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *