Ochutnáno 41

Krásný den,

další ochutnáno je tu poměrně rychle. V Lidlu měli týden alpské kuchyně a zrovna mi tam do oka padlo docela dost věcí, takže dneska budou převažovat značky z tohoto supermarketu. Mám tu i pár kousků z Billy a jednu mňamku z naší školní jídelny.

Buřtíky uzené, Alpen Fest

Jedná se spíše o takové menší libové párečky, vůbec tam nejsou takové ty velké kusy tuku jako v klasických buřtech. Za to jsem třeba já moc ráda. Jsou opravdu malinké. Těšila jsem se na tu uzenou chuť, ale musím říci, že jsem ji vůbec nezaznamenala. Chuťově ale byly moc dobré, nevylučuji, že si je někdy v budoucnu ještě pořídím.

Smoked Mini Salami, Alpen Fest

Do oka mi padly i tyto mini salámky. Balení bylo dvojité, na fotce už vidíte jen jednu půlku. My jsme ho doma snědli u hraní deskovek, je to skvělá pochutina na zobání. Salámky byly dobře kořeněné, ale ne ostré. Moc mi chutnaly a hned bych si je dala znovu.

Protein Tvarohová svačinka Vanilka, Pilos

V Lidlu jsem poprvé objevila tyto kapsičky. Zaujal mě ten protein. Vanilková příchuť byla příjemná, taková klasika, co neurazí a ani úplně nenadchne. Ten protein zde byl docela cítit, ale snědla jsem ji bez problémů během dvou přestávek v práci.

Protein Tvarohová svačinka Slaný karamel, Pilos

Na příchuť slaného karamelu jsem se těšila asi nejvíce, je to moje oblíbená varianta u sladkých jídel. Musím ale přiznat, že ze všech byla nejslabší. Zde byla náplň docela tuhá, takže šla nejhůře ven. Chuťově to nebylo nic exkluzivního.

Přesnídávka Jablka a banány, Charles & Alice

Tuto přesnídávku jsme dostali v jídelně k snídani. Značka je pro mě naprosto neznámá, ale přesnídávky mám všeobecně ráda, takže jsem ji s chutí snědla. Řekla bych, že v chutí převládala jablka, banány tomu dodávaly spíše jen takovou jemnou sladkost. Měla dobrou konzistenci a byla hezky osvěžující.

Muesli Borůvka, Fitella

Dalším sáčkovým müsli, které jsem sehnala v Bille za 19,90 Kč, je toto borůvkové. I to obsahuje chia semínka, má být křupavé a pečené. Bylo poměrně dost navoněné po chemických borůvkách a překvapivě bylo hodně kyselé. Ze všech tří druhů za mě bylo nejslabší.

Protein Tvarohová svačinka Kakao, Pilos

Jako poslední jsem si koupila kakaovou variantu a ta je rozhodně vítězem ze všech tří příchutí, které jsem vyzkoušela. Chuťově byla nejvíce vyvážená a i nejzajímavější. Připomínala mi klasický termix, který já mám ráda. Nebyla zbytečně hutná, ale přitom to byla skvělá svačinka. Kolegyně měla v ten samý den lískový oříšek a taky ho chválila.

Mini preclíky v mléčné čokoládě, Alpen Fest

Dalším kouskem od značky Alpen Fest z Lidlu jsou tyto mini preclíky. kombinace sladkého a slaného je moje oblíbená, takže jsem si je samozřejmě nemohla nechat ujít. Preclíky jsou jemně slané a mléčná čokoláda na nich je skvělá. Je to neuvěřitelně žravé, zítra jedu zase do Lidlu, tak se po nich ještě mrknu…

Muesli Tropical, Fitella

Poslední müsli v sáčku je toto s tropickým ovocem, kde ve složení najdete papáju, banán a ananas. Opět jsou součástí i chia semínka, kterých je ale tak akorát. Nečekala jsem to, ale tato kombinace se mi líbila nejvíce. Müsli obsahuje poměrně velké kousky sušeného ovoce, které mu dodává příjemnou sladkost. Už mám doma další balení:-)

Tyrolské klobásky sušené vzduchem, Alpen Fest

Posledním kouskem je zase uzeninové mlsání z Lidlu. Tyto dlouhé salámky jsem si vždy kupovala od jiné značky v Bille a měla jsem je moc ráda. Poprvé jsem je vyzkoušela i v Lidlu a rozhodně nejsem zklamaná. Jsou pěkně tenké, chuťově vyvážené – dobré koření, ale ne pálivé. Budu je chtít určitě znovu.

Dneska tu není žádný vyslovený propadák, ale nejslabší byl slaný karamel a borůvkové müsli. Vše ostatní bych si hned koupila znovu:-) Znáte nějaký kousek z dnešního článku? Měli jste nějakou alpskou specialitu? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

10 thoughts on “Ochutnáno 41

 1. Stáňa

  Hani, měla jsem tu čokoládovou proteinovou svačinku a taky mi chutnala. Ostatní příchutě mne nezaujaly, takže ty jsem nekoupila. Tvrdé salámy a klobásky v podstatě nejím a slané preclíky v čokoládě mne taky nelákají. Zato musli bych ráda vyzkoušela.
  Hezký den

 2. Sabina Nováková

  Ahoj Haničko, neměla jsem nic z tebou vyzkoušeného. Ty speciální týdny já takřka vždy všude prošvihnu, ale vypadá to skvěle. Já mám jako neřest měsíce karamelové preclíky od Mixitu, co jsem dostala od mé macešky a pak Sonnetor čaj Dobrá nálada.

 3. Lucie

  Ahoj, občas si kupuji ty proteinové tvarohové svačinky z Lidlu, třeba jen tak do kabelky, když mě někde přepadne hlad a dobrý. Jen si tedy musím dávat pozor na tu variantu slaný karamel, tu jsem ještě nezkoušela, přitom slaný karamel je příchuť, co by mě lákala, mám pro ni slabost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *