Ochutnáno 34

Krásný den,

po delší době tu mám zase várku ochutnaných potravin. Poměrně dost bude zastoupený Lidl, ale je to spíše náhoda než nějaký úmysl. Kromě dvou sýrů je vše ostatní sladké, ale je to nasbírané za poměrně dlouhou dobu.

sušenka Triplex

Tuto sušenku jsem kupovala v takovém větším balení, kde se dá vždy jedna sušenka odtrhnout. Brala jsem je primárně pro kolegu Milana (asi v Lidlu nebo v Kauflandu) a je to taková levnější obdoba Knoppers sušenek. Tyto byly dobré, ale dost drobivé. Líbí se mi, že je to menší sušenka, nemám ráda zbytečně velké sladkosti.

tyčinka Leo Bar

Tuto tyčinku jsem koupila v automatu u nás ve škole. Byla jsem tam nějaký den odpoledne a měla jsem očividně krizi, že jsem vyrazila do automatu. Sušenka obsahuje čokoládu, oříšky, karamel. Je hodně hutná, sladká a půlka mě totálně zaplácla.

Mandle ve slaném karamelu a bílé čokoládě, Tesco

Tyto máčené mandle jsem dostala od kamarádky Terezky z narozeninám. Úplně jsem se na ě netvářila, protože mandle a všechny ořechy nemám vůbec ráda. Večer někdy před dovolenou na mě ale přišla mlsná a načala jsem je. Fakt mi hodně chutnaly. Kombinace slaného karamelu a bílé čokolády je lahodná. Klidně bych si je dala znovu.

Termix Extra

V Lidlu jsem si v akci koupila tento Termix Extra. Zaujal mě v obchodě, tak jsem mu podlehla. Je to tvarohovo metanový dezert s příchutí vanilky. Extra složka obsahuje ovocnou část, konkrétně jahodovou. Bylo to dobré, poměrně sladké. Převažovala ta termixová část, ale to mi vyhovovalo.

Camembert Light, K-classic

Na jeden recept jsem potřebovala hermelín nebo camembert, a když jsem byla na nákupu v Kauflandu, tak nejlevnější tam byl právě tento v light verzi. Já mám light verze těchto plísňových sýrů ráda, na chuti to téměř nepoznám, takže jsem s tím neměla problém. Byl tak akorát měkký, ne moc uzrálý. Dobře se mi krájel a chutnal skvěle. Klidně si ho pořídím znovu.

Čedar, Valley Spire

Tento sýr jsem podle mě kupovala v Lidlu. Čedar mám moc ráda a mám hned několik receptů, do kterých se přidávám. Byl hezky tvrdý, dobře se mi strouhal, chutnal skvěle. Dobře osolený, vyvážený. Fakt mi jel jen samotný:-D

Čokoláda Hola Amigos Crispy Banana, Ritter Sport

Už poměrně dlouho mám doma tuto banánovou čokoládu. Je to limitka, kterou jsem sehnala jedině v Lidlu. V  chuti je patrná banánová příchuť, jinak jsou tam jemné křupinky. Já mám ovocné čokolády ráda, doma mám další variantu této limitky. Kdybych ji potkala, klidně ji koupím znovu.

Nanuk Jahoda, Do pusy

Tento nanuk jsem si koupila v Café Smoo a byl parádní. Je to spíše jahodová dřeň, což mi vyhovuje. Složení je jednoduché, dominantou je ovocná složka, která není zbytečně přeslazená. Mají ještě jiné varianty, ale nikde jinde než v této kavárně jsem Do pusy nepotkala.

Nanuk Bon Gelati, Lidl

Tento nanuk je ze sady z Lidlu. Byly tam dva druhy – tyto růžové a pak oranžové. Byly poměrně levné a v krabičce jich bylo aspoň osm (musela jsem ji vyhodit, aby se mi nanuky vešly do mrazáku). Je to smetaný nanuk, na kterém je ovocná poleva. Ta nepraská jako třeba klasická čokoláda. Je to sladké, ale dobré. Nemám problém dojíst všechny ostatní, ale asi si dál budu kupovat spíše jahodovou dřeň a té podobné typy zmrzlin.

Limetkový jogurt, Lidl

Jedná se o smetanový jogurt, který měl limetkovou příchuť. Kupovala jsem ho v Lidlu v nějaké slevě, ale nic mu nebylo. Je znám ta smetanová složka, jogurt je na chuti příjemně tučný. Limetková příchuť byla výborná, svěží a lehce nasládlá. Klidně bych si ho koupila znovu.

Dneska tu není vysloveně žádný propadák, klidně bych si vše koupila znovu. Nejvíce mi chutnaly oba sýry a překvapivě ty mandle ve slaném karamelu a bílé čokoládě. Jaké máte rádi nanuky? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

14 thoughts on “Ochutnáno 34

 1. Helena

  Hani, znám jen cheddar, ten mám ráda. Čokolády Ritter Sport jsou dobré, tuhle limitku jsme doma neměli.
  Děkuji za odpověď k hotelu – ty skleněné dveře jsou trend (v Brně v hotelu byla koupelna celá z úplně průhledného skla), vzhledem k tomu, že cestuji jen s manželem a v určitých chvílích respektujeme soukromí, nevadí nám.
  Měj příjemný den. Helena

 2. Stáňa

  Hani, já jsem, pokud jde o zmrzliny, rozpolcená osobnost :D. Buď si kupuju čokoládové v čokoládové polevě (nejraději mám Extreme dark z Lidlu dalším oblíbencem je čokoládová Vienetta) nebo naopak sorbety a dřeně (nejraději mám mangový sorbet, za fajn cenu ho mívají v Lidlu pod jejich brandem). Vždycky mám sorbetové období a pak přijde období čokoládové…
  Ta sušenka Triplex bude z Kauflandu (já totiž stejný typ sušenek kupuju občas manželovi , takže vím, že v Lidlu je mají pod názvem Carré).
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   to máš teda sušenkový přehled, v tom jsem docela marná, kupuji je domů minimálně. Tuto jsem uzmula kolegovi:-D Já jsem hlavně na ovocné dřeně. Co se týče čokolády, fakt se to snažím zásadně omezovat, protože to nesvědčí mému ekzému.

 3. Lucie

  Ahoj, z tohoto neznám nic, ale dala bych si hned několik dobrot, ač tyhle potraviny běžně nejím, tak by mě nejvíc lákaly ty mandle:-)

 4. WantbefitM

  Nanuky jsou v létě nejlepší! Já teď vyzkoušela novou zmrzku v kelímku, z Kaufu, nějakou nízkokalorickou. Příchuť má arašídové máslo, ale je teda zvláštně slaná 😀 Ale za ty prachy (80kč/500ml) a kalorie to jde.

  WantBeFitM

  1. ciculka Post author

   Ahojky,
   arašídové máslo by asi nebyla příchuť pro mě, ale jinak to zní dobře. Já si nejčastěji kupuji jahodovou dřeň.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *