Ochutnáno 23

Krásný den,

po nějaké době tu mám zase desítku ochutnaných dobrot. Je to tentokrát taková směsice běžných věcí, svačinek a dokonce i nějakých sladkostí.

Kapsička Banán a jablko, Kubík

Tyto kapsičky jsem nakoupila v akci do zásoby a mám je do práce na svačinu. Líbilo se mi, že nemá přidaný cukr a je 100% ovocná. Chuť jablka a banánu byla dobrá, vyvážená, zbytečně nepřeslazená. Vychlazená je opravdu výborná, na svačinu perfektní.

Choceňský smetanový jogurt Malina

Malinový jogurt jsem dostala v naší jídelně ke snídani. Malinové příchuti si moc nekupuji, ale taky mi nijak nevadí. Tento byl takový průměrný, nebyly tam kousky ovoce, ale měl příjemnou smetanovou chuť. Neměla jsem s ním žádný problém.

Přesnídávka ovocné pyré Jablko + banán

Tuto přesnídávku mám také ze školní jídelny. Nemá moc lákavý obal, tak se mi do ní nechtělo, ale byla by škoda, kdybych ji nesnědla. Chuťově byla perfektní. Příjemně sladkokyselá, cítila jsem v chuti banán i jablko.

Mazací sýr President s čedarem

Mazací sýry značky President mám moc ráda. Jsou příjemně krémové a vždy mi chutnají. V akci jsem si koupila variantu se sýrem čedar, která je trochu výraznější, ale s pečivem je fakt výborný.

Mazací sýr President se smetanou

Druhý sýr od této značky je se smetanou. Chuťově je jemnější, krémovější a řekla bych, že se o trochu lépe mazal na pečivo. Není tak výrazný, skvěle se hodí i do pomazánek. Už jsem spotřebovala dvě krabičky, opravdu mi chutná.

Tyčinka Boom Bastic

Tuto tyčinku jsem opět dostala v práci ke snídani. Vůbec ji neznám z běžných obchodů, takže jsem ji ráda vyzkoušela. Je opravdu hodně čokoládová, oříškový krém v ní je příjemný. Je to dost sladká záležitost. V čokoládě jsou i křupinky, to mám hodně ráda.

Šunka nejvyšší jakosti, Le & Co

Tuto šunku jsem koupila v akci v Lidlu. Líbilo se mi, že má 95% masa a taky cena byla příznivá. Šunka byla nakrájená na extra jemné plátky, což mi vyhovuje. Chuťově je výborná, dost slaná. Upřímně řečeno, bylo mi líto, že jsem nekoupila více balení.

Rama Buttery, Rama

Nejsem zrovna největší milovník margarínů, ale doma vždy nějaký mívám, občas se prostě hodí. Ráda si kupuji Ramu máslovou. Je trochu jemnější, nechutná špatně. Je dobře roztíratelná a používám ji i do pomazánek, kde je výtečná.

Geisha

I když oříšky nemám vůbec ráda, pro čokoládu Geisha jsem měla vždy slabost. Toto byla bonboniéra, kde bylo spoustu jednotlivě balených čokoládových bonbonů, které mají jemně oříškovou náplň. Vyhovovalo mi, že je tu hodně malých bonbonů, takže si mohu vzít třeba jeden po jídle jen tak na chuť.

Gouda, Miil

Miil je podle značka mléčných výrobků eshopu rohlik.cz, kde ráda nakupuji. Jejich sýry a jogurty mi moc chutnají a jsou cenově výhodné. Tato gouda byla nakrájená na klasické plátky. Byla chuťově vyvážená, jemná, delikátní, opravdu dobrá. Já znám klasickou holandskou goudu, kterou jsem si vždy kupovala v Nizozemí a kterou odtamtud pravidelně vozí taťka, takže mám s čím porovnávat.

Dneska zde není žádný propadák, ale nijak zásadně mě neokouzlil choceňský jogurt a čokoládová tyčinka. Určitě bych ale vyzdvihla všechny sýry a také šunku. Jak jste na tom s margaríny vy? Kupujte je? Máte nějaký oblíbený? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

8 thoughts on “Ochutnáno 23

 1. Helena

  Hani, ráda jsem se podívala. Kupuji bílý choceňský jogurt a tu šunku už dlouho. Ramu jsem doma roky neměla, dávám přednost máslu nebo „máslu“ s olivovým olejem.
  Měj pohodový pátek, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   ta šunka je fakt dobrá, dneska jsem si koupila další balní, abych měla něco do práce na svačiny.

 2. Sabina

  Ahoj Haničko, my dáváme přednost klasickému máslu, dříve tchýně kupovala Perlu, ale potom co nám dvakrát zplesnivěla jsme se na to vyprdly. Prostě po ní nesáháme, tak nač jí kupovat. Raději máslo příložitostně vyměníme za nějakou pomazánku nebo tavený sýr, ten se těší obzvláště velké oblibě.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   na Perlu nejsem vůbec zvyklá, ale myslím, že jsme ji mívali na táboře. Máslo kupuji taky, mám ho ráda.

 3. Stáňa

  Hani, znám šunku, taky ji mám ráda. Taveňáky vůbec nejím, jen občas koupím manželovi nějaký se šunkou. Choceňské jogurty už jsem dlouho neměla, smetanové kvůli obsahu tuku skoro nekupuju, dávám přednost klasickým (většinou Hollandii), ale pokud jsem nějaký měla, tak mi chutnal. Geisha moc v oblibě nemám, jak preferuji hořké čokolády, tak je na mne moc sladká.
  Pokud jde margaríny, tak používám Ramu s máslem – vyhovuje mi, že se dá mazat (a rozetřít do tenké vrsty) hned po vyndání z lednice, a ze všech margarínů, co jsem zkusila, mi přijde chuťově nejlepší
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   já mám mazací sýry poměrně ráda a používám je i do pomazánek. Ramu s máslem také kupuji pravidelně.

 4. Lucie

  Ahoj, znám máslovou Ramu, souhlasím, že do pomazánek je výborná. Jinak z margarínu spíš preferuji Floru. A zaujaly mě ty sýry, úplně jsem na ně dostala chuť:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *