Ochutnáno 21

Krásný den,

dnešní desítka bude představovat spíše svačinky do práce nebo na doma, ale mám tu docela dost pití, to je zase změna:-) Tentokrát tu není nic slaného, ale je to spíše jen náhoda, slané věci jím samozřejmě denně, jen to třeba není novinka, kterou jsem vám ještě neukazovala…

Lentilky s bílou čokoládou

Tyto lentilky mi přišly ve čtvrtek v posledním brand boxu. Já mám lentilky všeobecně ráda a tyto mají uvnitř náplň z bílé čokolády, což mi přišlo hodně lákavé. Snědla jsem je během jednoho večera, jak jsem nemocná, honí mě mlsná. Mně ty lentilky moc chutnaly, klidně bych si je pořídila znovu.

Banánový nápoj, Alpro

Alpro se specializuje na veganské produkty a jejich rostlinná mléka jsou celkem proslulá. Já jsem ho nikdy nezkoušela, toto je moje premiéra. Ve výprodeji měli za 25 Kč sójové mléko s příchutí banánu. Mám ochucená mléka všeobecně ráda a toto se opravdu povedlo. Není přeslazené, chutná jako běžné ochucené mléko, nepoznala bych vůbec rozdíl.

Horalky Peanut Butter

I tato sušenka byla v posledním brand boxu a já jsem si ji dala jako rychlou svačinku doma. Tato příchuť obsahuje slané arašídové máslo a ta slanost byla patrná. Já to mám ráda, chutná mi kombinace sladkého a slaného, takže sušenka byla za mě dobrá.

Řecký jogurt Karamel, Milko

Tento jogurt jsem kupovala ve slevě na rohlíku, ale mají ho běžně v obchodech. Obal deklaruje 0% tuku a jogurt vyrobený pouze z mléka. Měla jsem ho v práci na svačinu a jsem z něj dost zklamaná. Má takový zdrclý charakter, ta konzistence mi přišla fakt divná. Chuť byla v pohodě, hlad veliký, takže jsem ho snědla. Karamelová složka byla víceméně promíchaná s jogurtem a nebyla moc patrná. Za mě veliké zklamání, znovu ho kupovat nebudu.

Mysli na zdraví Ovesné sušenky polomáčené s brusinkami, Emco

Tyto sušenky jsem si kupovala do práce a byly výborné. Jsou ovesné, mají v sobě kousky brusinek a nahoře je jogurtová poleva, kterou mám všeobecně ráda. Přišly mi dostatečně sladké a stačila mi jedna, abych zahnala chuť na sladké. V balení jich bylo šest a ráda si je koupím znovu. Opět jsem je ulovila na rohlíku, ale myslím, že jsou běžně dostupné.

Smetanový jogurt Jahoda, Florian

Tento jogurt jsme měli v práci k snídani. Nechala jsem si ho dopolední svačinu a přišel mi hodně průměrný. Úplně obyčejný jogurt, kde ovocná složka byla především rozmixovaná, kousky ovoce jsem našla asi jen dvakrát. Bez problémů jsem ho snědla, ale není to něco, co bych si musela nutně kupovat pravidelně.

Jogurtovo – tvarohový dezert Višeň, Fantasia

Dalšé jogurtový úlovek z rohlíku se opravdu povedl. Nemám moc ráda tvarohové dezerty v kelímku (na rozdíl od tvarohu v pečených dezertech), ale zde se to povedlo. Tvaroh s jogurtem je vyšlehaný do husté a hladké pěny, vespod je višňová část, která je lehce nakyslá, jak to mám ráda. Tento jogurt si klidně koupím znovu.

Čokoláda s kakaovými boby a solí, Das Exquisite

Tuto čokoládu mám z Rossmannu a kupovala jsem ji primárně mamce. S jejím dovolením jsem ji také ochutnala a je moc dobrá, i když je hořká (a já mám ráda mléčnou). Líbí se mi ta sůl v ní, kontrasty mezi sladkým a slaným vyhledávám docela často.

Čokoládový nápoj, Alpro

Druhým nápojem z Alpra je sójové čokoládové mléko. Opět jsem ho koupila za 25 Kč a mile mě překvapilo. Je hezky husté, čokoládové, ale ne přeslazené, takže jsem si ho užila. oceňuji i praktické papírové brčko, které se má takový vystrkovací mechanismus, díky kterému se dá prodloužit.

Limonáda Meloun, Relax

Na rohlíku jsem si objednala i nějaké nové limonády, abych zase něco vyzkoušela. První z nich je melounová od Relaxu. Je perlivá, voní sladce jako melounové produkty od Dermacolu. Překvapila mě ale mile chuť – sladká, s lehkým svěžím nádechem. Vychlazená mi chutnala.

Největším propadákem dnešního článku je určitě karamelový jogurt, naopak bych vypíchla hned několik kousků – ochucená mléka z Alpro, ovesné sušenky, lentilky, horalky i jogurt Fantasia. Znáte značku Alpro? Máte nějaké jejich oblíbence? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

12 thoughts on “Ochutnáno 21

 1. Helena

  Hani, značku Alpro znám, Adam má rád rostlinná mléka. Naposledy jsem mu ale přivezla nějaké z Německa, bohužel si nepamatujeme značku, ale podle obalu soudím, že se tady neprodává. Říkal, že je ještě lepší (a bylo výrazně levnější!)
  Líbí se mi ta čokoláda, taky mám ráda ty se solí…
  Měj příjemný den. Helena

 2. Stáňa

  Hani, zaujala mne ta čokoláda a višňový dezert. Rostlinná mléka nevyhledávám, vždycky jsem k nim přišla jen díky boxu. Ani nevím, jestli jsem přímo od Alpro nějaké měla, jestli jo, tak si to už nepamatuju.
  Hezký den

 3. Lucie

  Ahoj, znám jen jogurt Florian, pro mě taková klasika, hlavně tedy příchuť vaječný likér. Kupuji, když je v akci. Řecký jogurt od Milka jsem měla ve vanilkové příchuti a není to za mě něco, co bych si musela kupovat znovu, souhlasím, že konzistence je zvláštní.

 4. Babilenka

  Hani, zdravím. Mléka od Alpra kupuju, máme v rodině vegana. Dnes bych u Tebe ochutnala melounovou limonádu, já se tak těším až zase budou melouny… Ahoj Lenka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *