Ochutnáno 2

Krásný den, 

zase vás zdravím po několika dnech, kdy jsem trochu nestíhala psát. Pořád nemám foťák, takže vše fotím na telefon, tak se omlouvám za ty fotky. Každopádně dneska se podíváme na další várku ochutnaných dobrot (ideálně). Nedivte se prostředí, kde to fotím, často je to totiž v práci u stolu:-)

Šunková pěna

Tuto pěnu jsem našla v Bille, mají v chladícím boxu u mazacích sýrů a pomazánek. Stojí do třiceti kaček a je dobrá (na šunkovou pěnu). Já mám ráda šunkové pomazánky, ale doma se mi nikdy nepovedlo docílit konzistence, jakou bych si přála. Takže občas koupím nějakou pomazánku nebo nyní tuto pěnu. Chuťově je výborná, šunky je v ní dost a je tam cítit i to máslo, což je fajn. Mažu ji klasicky na pečivo, použila jsem i  na jednohubky a vše ok:-)

Mléčná rýže s karamelem, Riso

Byla výborná, momentálně miluji karamelovou příchuť. Dřív jsem vyhledávala především ovocné jogurty, nyní mám slabost pro tyto rýže, popřípadě i mléčné krupice. Stojí asi 15 Kč, což je tedy docela dost.

Perník se švestkovou náplní, Penam

Přiznám se, že když to jde, nekupuji potraviny od firem Andreje Babiše. Ale samozřejmě to nezvládnu dodržovat pořád a taky asi neznám všechny, každopádně Penam zrovna jeho je. Měla jsem ale velkou chuť na perníček a zrovna měli jen tento. Byl výborný, měl skvělou perníkovou chuť, nebyl tvrdý a bylo tam dost ovocné náplně.

Parmigiano Reggiano – hobliny, Lidl

Sýry naše rodina miluje a dost je kupujeme a rádi zkoušíme i nové. Tento parmazán v hoblinkách používám na těstoviny i do salátů. Hodí se více na zdobení, hoblinky jsou malé. Sýr je chutný, dost slaný, mám ho ráda.

Mazací sýr Smetanito, Želetava

Dlouho jsem milovala Veselou krávu, nyní mám období Smetanita a Apetita. Přiznám se, že nepoznám rozdíl mezi těmito dvěma značkami. Sýr je smetanový, lahodný, nejlepší s čerstvým rohlíkem.

Corn Flakes Mix v čokoládě

Kupuji to u kolegyně. Vždy do práce přinese takový katalog, já si tam vyberu různé věci, ona to objedná. Jsou to takováto velká balení, taky to stojí od 90 do 120 Kč. Já mám tyto lupínky v čokoládě a jsou luxusní. Přidávám si je do bílého jogurtu a miluji to. balení je opravdu obsáhlé. Myslím, že ty stránky, kde objednává, se jmenují poctivé cukrovinky nebo tak nějak.

Pomazánky – z vysočiny, z pražské šunky, s olmínem a švestkou

Kupovala jsem v akci v Kauflandu, jinde jsem je neviděla. Jedna tenkrát stála 25 Kč, jinak stojí ještě o deset kaček více. Mně nejvíce chutnala šunková, našim salámová. Olmín byla bída, to už znovu ne. Měla jsem pak ještě olmínovou s meruňkami a tu jsem dokonce i vyhodila.

Grana Padano, strouhaný, Lidl

Další sýr, další parmazán:-) Tentokrát je nastrouhaný na úplně jemno a je super. Miluji ho na špagety nebo třeba do vajíček. Taky si občas namažu rohlík šunkovou pěnou (nebo pomazánkou) a na vrchu to lehce posypu právě tímto sýrem:-)

Bergkäse Formaggio di Montagna

Tento sýr jsem kupovala v Pasově na adventních trzích a je skvělý. Já ho tam ochutnávala a na základě ochutnávky jsem brala jeden našim a jeden pro sebe. Je dost výrazný, třeba jako parmazán, ale výborný.  Já celkově na vánočních trzích nakupuji jídlo, lepší než nějaké lapače prachu, ne?:-)

Mazací sýr Apetito

Tady platí to samé co Smetanita. Já jsem si nějakou dobu dokonce myslela, že se jen Apetito přejmenovalo na Smetanito.  Kupuji je jen, když jsou v akci, jinak za ně chtějí klidně i 40 Kč, což mi přijde fakt přehnané.

Koláček s tvarohem a povidly

Tyto koláčky znáte z mých deníků jídla. Kupuji je buď v Lidlu nebo v Bille. V Kauflandu a v Penny jsem je neviděla, jinam se moc nedostanu, tak nevím. Stojí cca 10 Kč a jsou výborné. Fakt poctivé koláče, je tam dost té náplně a kombinace tvarohu a povidel je luxusní. Jinak ho mají třeba i u nás v pekárně.

Opočenský jogurt Broskev – meruňka

Tyto jogurty mi moc chutnají. Líbí se mi, že jsou ve skleničce, takže obal je recyklovatelný. Já si ty skleničky nechávám na zavařování, nebo v tom vozíme třeba kafe na chatu. Taková malá sklenička se vždy na něco hodí. Jinak chuťově je výborný, fakt poctivý, smetanový. Jsou dost drahé, kupuji je jen, když jsou v akci.

Ochucené mléko čokoládové, Müller Milch

Moje oblíbené. Ochucená mléka mám ráda, často je mám k sladké snídani nebo je nosím ke svačině do práce. Opět by mohla být levnější, chutnají i našim a dokonce i moje kočky by ho rády dostaly, ale mají smůlu.

Organic soda Appe & Black currant

Tuto plechovku jsem měla v Mém superboxu a je to prostě ochucená minerálka. V obchodě jsem to asi nikde neviděla, ale bylo to dobré. Já mám ochucené minerálky moc ráda, takže proč ne:-) Jinak se mi moc líbí pít z plechovky, ale běžně si to domů nekupuji kvůli odpadu.

Jahody v bílé čokoládě, Exquisit

Tuto luxusní řadu potravin mají v Kauflandu a já jsem dostala od mamky v rámci adventního kalendáře právě jahody v bílé čokoládě, které miluji. Je to taková luxusní sladkost, musela jsem se dost ovládat, abych to nesnědla na posezení:-)

Sušenky s karamelem a buráky, Bartons

Tyto sladkosti mi přivezla kamarádka z USA. Nevím, jak je to možné, ale mě to přišlo jako mentolová čokoláda s buráky, nechápu to. Nikde tam samozřejmě větrová složka není, ale přesto… Dávala jsem to ochutnat i našim a taky jim to přišlo jako větrová čokoláda:-)

Tak pro dnešek by to bylo vše, ale můžete se brzy těšit na další článek s ochutnanými dobrotami. Už teď na to sbírám fotky:-) Jak to máte se sýry Vy? Jaký je Váš oblíbený? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

2 thoughts on “Ochutnáno 2

 1. Stáňa

  Já mám sýry taky moc ráda a ráda zkouším i nové. „Parmazán“ (tedy Grana Padano) kupujeme taky nejraději v Lidlu, jen beru vždycky bloček a storuhám si ho podle potřeby. Opoočenský jogurt jsem zkoušela a moc mne nenadchl,mám raději jogurty ve skle od Madety, ale úplně nejvíc kupuju bílou Hollandii (po 0,5 kg kelímcích a minimálně va týdně padnou, spíš víc)

  1. ciculka Post author

   Ahojky,
   taky u nás doma jedou bílé jogurty, mám fakt spotřebu:-) Používám je nejen klasicky k jídlu, ale dávám je i do pomazánek, využívám je na marinádu masa, na sladké pečení i jako pleťovou masku:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *