Ochutnáno 19

Krásný den,

v dnešní desítce budou převažovat sladké věci, což je docela překvapivé, protože si je programově zase moc nekupuji. Mám tu ale několik fakt povedených kousků, tak pojďme na to:-)

Krůtí Cordon Bleu, Culinea, Lidl

Tuto předsmaženou hotovku jsme s mamkou koupily v Lidlu a myslely jsme si, že to bude fajn rychlovka na dlouhé dny, kdy se nám nechce vařit. Já mám všeobecně Cordon Bleu moc ráda, ale toto bylo tak strašně moc umělé, to byla hrůza. Měla jsem to jen jednou, mamka taky, ale paradoxně to moc chutnalo taťkovi, takže ten to dojedl. Cenově to bylo tedy docela výhodné – hodně kousků za celkem málo peněz.

Niva, K-Jarmark

Tuto nivu jsem kupovala v Kauflandu, K-Jarmark je jejich interní značka. Tato niva byla v celém obchodě cenově nejvýhodnější, myslím, že mě vyšla na 23,90 Kč. Byla dobře krémová, tak akorát výrazná a moc mi chutnala.

Jahodové křupavé müsli, K-Classic

Další záležitost z Kauflandu je momentálně můj snídaňový společník. Müsli mě samozřejmě nalákalo na jahody, kterých je zde ale poměrně málo. Jsou sice velmi chutné, lyofilizované. Samotné müsli je poměrně normální, průměrně sladké. Nejsem si jistá, jestli si ho koupím znovu.

Moravský bochník, Sýrařův výběr, Madeta

Skvělý sýr, do kterého jsem se úplně zamilovala. Má opravdu extra tenké plátky, je delikátně jemný, až takový lehce smetanový. Je docela drahý, ale už jsem si koupila dvě další balení a snědla je:-D

Bílý jogurt, Pilos, Lidl

Tento bílý jogurt je od interní značky Lidlu, kterou mám celkem ráda. Je opravdu krémový, poměrně tučný, ale chutná samozřejmě dobře. Já ho jím samotný nebo právě s müsli. Dřív jsem si do něj dávala třeba i lžičku domácí marmelády, ale fakt mi chutná i jen tak.

Dobrá ovesná kaše Čokoláda, Bonavita

Tuto instantní kaši jsem měla v práci k snídani. Osobně si myslím, že tyto instantní kaše nejsou nějak extrémně zdravé, ale rozhodně jsou celkem syté. Kaše je poměrně sladká, čokoládová chuť je dostatečně patrná. Já ji v práci bez problémů sním, ale sama bych si ji nekoupila.

Sušenka Carré, Sondey

Tyto sušenky vůbec neznám, dostala jsem ji v práci od kolegy Milana. Myslím si, že je to brand Lidlu, ale jistá si tím nejsem. Sušenka mi hodně připomíná Manner. Je tedy plná čokolády, oříšků, krému, chutná dobře. I když je poměrně malá, je hodně sytá a taková poctivá.

Čokoláda, Exclusive Chocolate

Tuto čokoládu jsem od někoho dostala a musím bohužel říci, že mi moc nechutnala. Samotná čokoláda byla dobrá, ale vadily mi tam ty veliké kusy ořechů. Kromě toho tam byly ještě nějaké červené kousky sušeného ovoce a zlatý poprašek, o kterém jsem si myslela, že je to karamel, ale asi není. Já ořechy fakt nemám ráda, nejsou zde výjimky. Čokoládu dojedl taťka, kterému samozřejmě chutnala.

Korbáčiky, K-Classic

Další sýr, který jsem ulovila v Kauflandu. Korbáčiky či korbáčky mám moc ráda a občas si je koupím jako takové slané mlsání. Tyto nebyly uzené (ty mi taky chutnají), měly příjemnou smetanovou chuť, byly jemné, v balení jich bylo dost, takže jsem pak byla dost sytá. Měla jsem je v práci na svačinu a myslím si, že si je brzy koupím znovu.

Křehké plátky v čokoládě, Bisquit, Speys

Tuto sušenku jsem dostala v jídelně k snídani. Jedná se o dva tenké kukuřičné plátky zalité hořkou čokoládou. Přišlo mi to celkem sladké, to jsem nečekala. Chuťově mě to moc neokouzlilo, sama si to určitě kupovat nebudu.

Vítězem dnešního článku jsou určitě všechny tři sýry, nejvíce mi chutnal určitě Moravský bochník. Naopak hrozné mi přišly krůtí řízky, křehké plátky a čokoláda. Co nejvíce v poslední době chutnalo vám? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

10 thoughts on “Ochutnáno 19

 1. Helena

  Tak dnes u tebe vidím věci, které možná znám podle obalů, ale doma jsem neměla opravdu žádný. I když ten jogurt asi ano.
  A co mi chutnalo – včera jsem otevřela čokoládu, dárek, z nějaké malé čokoládovny. Obal si musím vyfotit, je skutečně výborná.
  Hani, měj pohodovou neděli, Helena

 2. Lucie

  Ahoj, znám jen bílý jogurt z Lidlu, taková klasika, dneska jsem ho měla k snídaní s domácí granolou. Ale úplně jsme dostala chuť na korbáčiky, ty už jsme dlouho neměla. A Moravský bochník jsem neměla nikdy, ten musím ochutnat.

  1. ciculka Post author

   Ahojky,
   ten bílý jogurt na mě doma taky čeká, myslím si, že si ho dám zítra s müsli. Moravský bochník určitě vyzkoušej, je výborný.

 3. Stáňa

  Hani, myslím, že jsem měla ten Sýrařův výběr, jen si nejsem jistá, jestli to byl zrovna Moravský bochník, a taky mi chutnal. Ta sušenka Carré je orpavdu z Lidlu, prodávají se balené po deseti, občas je kupuju pro manžela. Mně připomínají spíš Hanuty než Manner. Nějakou podobnou čokoládu jsem načínala teď o víkendu, jen tam nebyly ořechy, ale jen červené lyofizované ovoce a cukrová srdíčka. Taky mne to nějak neoslovilo. U mne tyhle čokolády, co mi moc nejedou, končí jako doplněk ovesné kaše, tam je obvykle dorazím (na manžela se spoléhat nemůžu, ten hořké nejí vůbec).
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   moravský bochník mě opravdu nadchl, zrovna jsem si na rohlíku objednala dvě další balení (jsem na neschopence, tak se mi rohlík hodí). Já hořkou čokoládu taky nejím, mám ráda mléčnou.

 4. Babilenka

  Ahoj Hani, tak já znám jen sýr Nivu. Kupuju ho přímo v podnikové prodejně ve vesnici Dolní Přím, odkud je i ten Tvůj, jen za podstatně nižší cenu. Stavuju se tam jen proto, že tudy projíždíme cestou na chalupu. Měj se hezky, Lenka.
  http://www.babilenka.cz

 5. Sabina

  Ahoj Haničko, mně přijdou všechny nivy úplně stejný 😀 Mám teď v práci Mixit müsli z té jejich klasické levnější řady a je to hnusný, že to vůbec nemůžu dojíst. Svatý müsli z Kauflandu oproti tomu, to bylo nebe a dudy. Z tvého výběru mě zaujaly korbáčky a ta fejková manner sušenka s oříšky. Mňam!

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   musím se přiznat, že MIxit mi přijde jako trochu předražená sranda. Vypadá to hezky, je okolo super pohádka, ale pořád je to jen müsli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *