Obecní dům – kavárna, výstava a koncert

Krásný den, 

docela dost mě mrzí, že jsem nestihla tento článek napsat dříve, abyste i vy stihli ještě výstavu Zdeňka Buriana, na které jsem na jaře byla. Koupila jsem mamce k narozeninám lístky na koncert Wolfganga Amadea Mozarta  a Vivaldiho v Obecním domě. Sehnala jsem je na slevomatu za cca 400 Kč a seděli jsme hned vepředu, což je prostě super nákup. Původně jsem je měla jen pro rodiče, ale nakonec jsem si jeden koupila i sobě.

Udělali jsme si z toho s našima příjemný výlet do Prahy. Dojeli jsme autem na Smíchov, kde jsme ho nechali na jednom parkovišti. Kousek od něj je cukrárna Hájek & Hájková, kde jsme si dali svačinku.  Dost jsem se do cukrárny těšila, podle mě je hodně vyhlášená, ale byla jsem dost zklamaná. přišlo mi to hodně průměrné. Měli jsme chlebíčky i zákusky a řeknu vám, že znám lepší podniky v Praze.

Pak jsme metrem dojeli do centra, kde jsme tedy nejdříve tátovi koupili kompletně nový oblek včetně bot v Marks & Spencer v Palladiu (měl ho na předávání cen v Brně). Poté jsme už jen přešli do Obecního domu, kde jsme po dlouhém váhání vybrali Kavárnu Obecní dům (mají tam několik podniků a všechny se nám podle popisu a nabídky líbily:-) Dali jsme si výtečné jídlo a skvělé zákusky. Vše je tu tedy za pořádné ceny, ale já jsem tu byla poprvé a brala jsem to jako zážitek.

Já jsem nikdy ještě nebyla na prohlídce Obecního domu, ale už jsem byla jednou vevnitř na koncertu Glen Miller Orchestra. Obecní dům je vystaven v secesním slohu, což je můj nejoblíbenější architektonický styl. Ty interiéry jsou opravdu nádherné. Projeli jsme se nečekaně i speciálním výtahem pro premiéry (ten prezidentský od jistých voleb prý nefunguje a dokud nebude na Hradě někdo, kdo se výtahu bude líbit, ani fungovat nebude:-) a měli jsme úžasnou přednášku od místního hlídače, který tam dříve pracoval jako ředitel/správce. Úžasný pán:-)

Po jídle jsme zašli na krásnou výstavu Zdeňka Buriana Širým světem. Já ho mám moc ráda a mám doma několik knih, které ilustroval. Jedná se především o dobrodružné romány, ale taky nějaké ‚foglarovky‘. Byl to pro mě úplně návrat do dětství. Samozřejmě jsem si musela koupit několik pohledů a táta dokonce i knížku:-)

Navečer nás pak čekal úžasný koncert W. A. Mozarta a Vivaldiho. Nejdříve zazněla Malá noční hudba od Mozarta a potom moje milované Čtvero ročních období od Vivaldiho. Právě tato skladba od Vivaldiho je moje asi nejoblíbenější z klasické hudby.

můj OOTD na koncert:-)

koncertní síň

koncertní síň

Myslím, že se nám den v Praze opravdu vydařil a všichni jsme byli moc spokojení. Já jsem nadšená z toho koncertu a z lístků, které jsme měli, protože ta cena byla super. Určitě budu zase hlídat nějaké podobné akce. Nakupujete na slevomatu? Jaká je Vaše oblíbená skladba z klasiky? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

PS: Omlouvám se za ty fotky, ale nikde se tam nesmělo fotit, takže to bylo vše takové pokoutní:-)

Tagged on:

4 thoughts on “Obecní dům – kavárna, výstava a koncert

 1. Stáňa

  Na výstavu ZdeňKa Buriana do Obecního domu jsem se chystala tak dlouho, až jsem ji propásla :-(. Ale naštěstí jsme byli v jeho muzeu ve Štramberku, tak mne to až tolik mrzet nemusí.

  1. ciculka Post author

   Ahojky,
   to je škoda, že jsi to nestihla, byla fakt povedená. Štramberk vůbec neznám, ale třeba se tam někdy dostanu:-)

 2. Lenka

  Já mám zážitek z kubistické kavárny Grand Cafe Orient – sídlí v domě U Černé Matky boží v Praze – a ty interiéry! Jak moc neholduju kubismu, tak tady se mi fakt líbilo. Prostory, nádobí, nádhera 🙂

  1. ciculka Post author

   Ahoj Leni,
   já jsem byla asi jen jednou v tomto domě, a to je už fakt hodně let. Je to super tip, určitě si tam někdy zajdu a kavárnu vyzkouším:-) Mně se kubismus taky moc nelíbí, ale určitým způsobem mě fascinuje:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *