Knižní přírůstky: červen 2019

Krásný den, 

červen je hodně bohatý na nové knihy, což je super, to mi vždy udělá radost:-) Mám tu nějaké dárky a taky samozřejmě moje vlastní nákupy.

narozeninové dárky

Moc knih jsem letos k narozeninám nedostala, ale to nevadí, mám toho na čtení doma dost. Od taťky jsem dostala klasiku Atala – René od Francoise Reného de Chateabrianda a pak jednu krásku, kterou jsem si přála. Tou je Shakespeare – 12 převyprávěných her v historických souvislostech. Je to první svazek z této edice a prý už vyšel druhý díl Moliere a plánují i třetí Čechov. Tak už vím, co budu chtít k Vánocům a k svátku:-) Moje kolegyně Ivanka mi koupila k narozeninám detektivku Sedm barev krve od německého spisovatele Uwe Wilhelma. Na tu jsem hodně zvědavá, určitě se na ni vrhnu hned po dovolené:-)

Kanzelsberger Příbram

V mém nejoblíbenějším knihkupectví jsem si koupila Můj příběh od Michelle Obama. Už jsem to přečetla a asi vám o tom napíšu samostatnou recenzi, chcete? Také vyšla nová Nora Roberts Okno do nebe. Je to pokračování románu Milovat Jackie. Pokračováním je současná romance Pravidla touhy od Rachel van Dyken. A konečně mi vydali novou Alice Clayton – Sexy mlékáře. Na tu jsem se už hodně dlouho těšila:-)

Od vedoucí prodejny jsem dostala tři jazykové sešity Lingea. Ona ví, že je táta jazykovědec a že hodně cestujeme, takže je využijeme. Mám tu Skandinávii (norština, švédština, dánština), Východní Středomoří (řečtina, turečtina, arabština) a Jadran (chorvatština, italština, němčina). Sešity obsahují základní fráze a obraty, které člověk při cestování potřebuje.

Ještě jsem si do práce pro ty miláčky koupila dva sešity z edice Umím češtinu? Chtěla jsem jich více, ale zatím mi přišly Slovotvorba a slovní zásoba a Tvarosloví. Jsou tam pěkné testové úlohy a já se už těším, až je v práci použiji:-)

Jak sami vidíte, červen byl dost úspěšný, co se týče nových knih. Jsem ráda, že jsem všechno kromě detektivky a těch cvičebnic už přečetla, takže si udržuji dobré skóre nepřečtených knih:-) Co jste si naposledy koupili za knihu Vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

2 thoughts on “Knižní přírůstky: červen 2019

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *