Nečekané přiznání – recenze

Krásný den,

Lisa Regan je současná americká autorka, která se rychle uchytila na trhu s dramatickými thrillery. Její nejnovější román Nečekané přiznání spadá do série případů s detektivem Josie Quinnovou, je to konkrétně čtvrtý díl. Knihu vydalo nakladatelství Cosmopolis a já jsem ji získala v rámci spolupráce.

oficiální popis:

Když je na příjezdové cestě domu v Dentonu nalezeno tělo mladého studenta s fotografií připnutou na límci, je detektiv Josie Quinnová na místě činu jako první. Dům patří Gretchen Palmerové, obětavé člence Josiina týmu, která ale zmizela.

Josie ani na okamžik neuvěří, že by pachatelem mohla být Gretchen, a pracuje nejen na tom, aby vyřešila smrt mladíka, ale i na tom, aby našla svoji kolegyni. Jenže ta se o pár dní později sama přihlásí na policii a chce se nechat zatknout. Josie ví, že Gretchen v žádném případě vrahem být nemůže. Ale proč by se přiznávala k vraždě, kterou nespáchala?

Při pátrání v Gretchenině životě obestřeném spoustou záhad a bílých míst Josie odhalí souvislost mezi chlapcem, fotografií a zničujícím případem z Gretcheniny minulosti. Ale když už si Josie myslí, že začíná rozmotávat spletená vlákna případu, stane se ve městě další zločin – tentokrát brutální vražda mladého páru. Dokáže Josie zjistit pravdu včas, aby zachránila svou kamarádku před doživotním vězením, nebo jistou smrtí?

zdroj

moje hodnocení:

Josie je už zase řadová policistka, pomalu navazuje vztah s kolegou Noahem a seznamuje se s rodinou, kterou našla v minulém díle. Vše vypadá nadějně, když najednou zmizí její kolegyně Gretchen a vypadá to, že i někoho zabila. Josie tomu nemůže uvěřit a snaží se zjistit, co se vlastně stalo. Najednou se Gretchen vrací a přiznává se k vraždě. Josie ani Noah jí ale nevěří, vědí, že něco skrývá. Snaží se zjistit, o co jde, ale je to náročný závod s časem…

Tentokrát se příběh netočí kolem Josie a její minulosti, ale v centru dění je její kolegyně Gretchen. Část kapitol se odehrává v minulosti ve státu Washington a během nich dochází k sérii vražd, které spáchal tzv. škrtičový vrah. Josie se svým týmem pátrá v minulosti Gretchen a snaží se propojit všechna vodítka.

Dějová linka má od začátku spád. I když se tam zmiňuje Josiina minulost, není to nijak komplikované, a proto je tato kniha vhodná i na samostatné čtení, nemusíte bezpodmínečně nutně znát ty předchozí díly. Příběh je hodně napínavý, asi za polovinou knihy jsem začínala tušit, kam to bude směřovat, ale finále bylo rozhodně povedené, to by se mi líbilo ve filmu.

Řekla bych, že tato série je s každým dalším dílem lepší a lepší. Mně se tento rozhodně líbil nejvíce a opravdu vám ho doporučuji. Za zaslání knihy ještě jednou děkuji nakladatelství Cosmopolis a vy ji seženete na stránkách Grady.

Už jste zkoušeli tuto sérii? Jaký díl se vám líbil nejvíce? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

6 thoughts on “Nečekané přiznání – recenze

 1. Stáňa

  Hani, tak tuhle autorku taky ještě nemám objevenou. Já když jsem v knihovně, tak si nikdy nemůžu vzpomenout na žádnou knžku, na kterou se četla recenzi a kterou bych si chtěla přečíst. Jen teď naposledy jsem z hlavy vydolovala A. Marson, tak mám doma dva její tituly a doufám, že není třeba začínat od toho prvního, ale dají se číst samostatně 🙂
  Hezký den

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   Marsons je skvělá, ale je lepší číst ji postupně. Poslední kniha je první díl a pak to jde chrnologicky.

 2. Lucie

  Ahoj, autorku znám, četla jsem Mizející dívky a Dívku beze jména, tyhle poslední dva díly ještě ne, ale určitě to plánuji napravit:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *