Duben 2022

Krásný den,

momentálně je moje nejnáročnější období v práci, které skončí až v červnu. Duben jsem zahájila na nemocenské, protože jsem si pořídila covid. V sobotu jsem už byla uschopněná a statečně jsem vyrazila na nákup do Kauflandu a vezla jsem s mamkou věci do centrálního skladu humanitární pomoci, který je určen na pomoc Ukrajině. Doma jsem naplnila spoustu tašek a pytlů, což se tedy na množství věcí v mém bytě zrovna neprojevilo. Odpoledne jsem byla už úplně hotová a ulehla jsem s teplotou… Nečekala jsem to, ale ten covid mě docela dostal a pořád bývám dost unavená.

lakovací okénko: vínová Catrice, nude z Avonu, béžovo-šedivá z Avonu, zastřená vínová z Avonu, opět béžovo-šedivá z Avonu

V práci si někdy připadám spíše jako administrativní síla než jako učitelka. Neustále jsem zavalená nějakými papíry, které musím pořád vyplňovat. Tohle vám na fakultě nikdo neřekne…

můj stůl ve sborovně…

Druhý dubnový pátek se nesl ve znamení náhradního maturitního plesu mé třídy. Byl menší, jen 110 lidí, nakonec tam bohužel nebyli všichni žáci ze třídy, ale moc se povedl a všichni jsme si to užili. Česala jsem se sama, podle toho také vypadalo:-) Fialové šaty se mi líbí, šperky jsem měla od Pierre Lang a z Avonu.

Moje kamarádka Oldřiška od února učí u nás ve škole a má zrovna moji třídu. Na plese mi pomáhala u šerpování a je to moc fajn, když vaše nová kolegyně je zároveň vaší dlouholetou dobrou kamarádkou:-) Na plese jsme si pořádně zatančili. I když jsem celý večer pila jen malinovku, druhý den mi bylo fakt špatně. Hrozně mě bolela hlava a dokonce jsem kvůli tomu poněkud pozvracela kruhový objezd u nás v Příbrami. Děti se mi pak ve škole smály, protože já byla jediná bez alkoholu a taky jsem jako jediná zvracela…

V neděli jsme byli na obědě s babičkou. Ta tedy neměla úplně svůj den, nějak se nám horší. Dala jsem si dezert a babičku zaujal, tak o něj požádala také. Moc jí chutnal, to mi udělalo radost.

Táta si na Velikonoce přál štólu, takže jsem samozřejmě pekla:-)

Před svátky se u nás psaly maturitní slohové práce. Já vedu hned dvě třídy, takže jsem měla Velikonoce v duchu náročného opravování. Hromady hodin jsem se nad tím hrbila, ale miláčkové už výsledky znají a jsou spokojení:-)

Zelený čtvrtek začal náročnou návštěvou veteriny, kde proběhlo očkování všech šelem. Hned jsem byla chudší o několik tisíc a kočky měly solidní hysterický záchvat.

Z ordinace jsme jeli domů, kde jsme vypustili kočičáky. Další cesta směřovala na poštu a pak jsem si dala pozdní brunch v mé oblíbené kavárně Smoo, kde mě zlákala pomazánka z nivy a punčák. V kavárně je to moc pěkné, na toaletách byla obrovská kytice lilií, obsluha je fakt milá.

Odtamtud jsme jely s mamkou ještě na nějaké nákupy a na sídlišti na náměstí takto krásně kvetly stromy. To jsem prostě musela vyfotit:-)

V sobotu jsme byli s našima na výletě v jižních Čechách, o kterém jsem vám psala už dříve. Článek najdete zde. Doma jsem dostala výslužku od rodičů:-)

Shakespeare strašně žárlí na to, když si čtu a neustále se mi snaží vlézt před knihu. Taky usnul uprostřed nepořádku na stole:-D

V úterý po Velikonocích jsem se dostala konečně po dvou měsících ke kadeřnici a už zase vypadám jako člověk:-)

Zvládla jsem vyfotit i jednu snídani u nás ve škole. Je ze čtvrtka a tak rýžová kaše mi vůbec nechutnala.

Poslední dubnový týden byl hodně náročný. V úterý byla porada a poté rodičovské sdružení. Domů jsem dorazila po šesté večer a měla jsem toho za celý den plné kecky.

Ve čtvrtek jsem byla dlouho v práci, poté mě čekal divadlo, opět je to Klub mladého diváka. Sice divadlo miluji, na hru jsem se těšila, ale raději chodím do divadla v termínech, které si sama vyberu. Každopádně před hrou jsem měla ještě hodinku čas, tak jsem se stavila v mé oblíbené kavárně Café Smoo, kde jsem si dala ovocný koláč. Tentokrát mi jídlo přišlo takové průměrné, snad to bude příště lepší. V divadle jsme byli na hře Soudné sestry, která je podle skvělé knihy od Terryho Pratchetta. Hra byla perfektní, nasmála jsem se a myslím, že i dětem se to líbilo (potlesk ve stoje o tom svědčí:-D).

Pátek se nesl ve znamení posledního zvonění mojí třídy. To se tedy zásadně nepovedlo a celkově bych si poslední den s mojí třídou před maturitami představovala jinak. Každopádně jsem od dětí dostala spoustu čokolády, nádherné kytice růží a dokonce i nějakou kosmetiku a svíčky. Domů jsem musela jet taxíkem, byla jsem pořádně obložená:-D

V sobotu přijela na návštěvu jedna rodinná známá, tak jsme si dali brunch v Café Smoo, zajeli do Bohutína, kde jsou zvířátka a rozhledna a pak zašli na oběd do mé oblíbené restaurace. Odpoledne jsem pak už jen pracovala a přečetla jsem knihu. Myslela jsem si, že bez problémů dopíšu tento článek, aby mohl vyjít hned dneska po půlnoci jako vždy, ale tak mě rozbolela hlava, že jsem musela jít spát a vše dopisuji až nyní:-)

Doufám, že jste si užili duben a že vás čeká pohodová neděle. Byli jste někde slavit čarodějnice? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

14 thoughts on “Duben 2022

 1. Stáňa

  Hani, já měla duben taky docela pestrý i pracovně náročný. Covid jsem si odbyla na na konci února, tak jsem si aspoň na Velikonoce pořídila nějakou virózu…
  Sakury už u nás pomalu začínají kvést taky, ale ještě jsem nestihla žádnou vyfotit .
  Přeju hezký květen

 2. Sabina

  Ahoj Haničko, mně nejvíc co covid vzal byly doléčený oči a pizza, od covidu jsem zase na brýlích po dlouhé době a všechny pizzy mi chutnají jenom jako těsto s kečupem. 110 lidí to byl opravdu menší ples, já si pamatuju, že mi jsme měli snad kolem 900 a to celková kapacita pronajímaných prostor byla snad 1000 nebo dokonce 1100. Fialová ti náramně lichotí <3 Ta kavárna vypadá vážně nádherně a ten krásný zelený talířek no ten je! Já včera sondovala nějaké nádobí na Sinsay, ale bojím se objednat, aby mi to po cestě někde neroztřískali. Shakespeare je teda úplně k pomazlení <3 Čarodějnice jsme oslavili s přítelem akorát sekanou v housce a pak jsme oba unavení jeli domů si lehnout.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   díky moc! Já mám malou třídu a na plese ani všichni nebyli, takže pro 12 dětí nám 110 míst stačilo. Původně jsme měli sál v Sokolovně, ale z toho nakonec sešlo. Já si už žádné nádobí kupovat nesmím, ale někdy mě lákají novinky třeba v Pepcu. Věř mi, že Shake si taky myslí, že je pomazlení a vlastně to od všech čeká:-)

 3. Lucie

  Ahoj, můj duben stál dost za houby, skoro celý jsem v pracovní neschopnosti, až teď na konci se to lepší. Ubylo i návštěv drogerie a celkově mě nic nebavilo, ale když má člověk teploty a bolesti (měla jsem zánět ledvin), tak prostě na nic nemá náladu. Moc se mi líbí Tvůj účes na ples, podle mě jsi učesaná hezky a i od kadeřnice ti to moc sluší.-)

 4. Helena

  Hani, duben je ve škole hodně náročný a do konce června se to nijak nezlepší… Covid hladkému průběhu určitě nepomohl, dobře si pamatuji, jak to se mnou zamávalo.
  Drž se a vydrž!
  Pa, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   musím přiznat, že jsem rychle unavená a taky mě někdy bolí koleno… Už se těším, až budu mít všechno to maturitní šílenství za sebou, je to vždy náročné, ale letos jsem ještě třídní, to je horší…

 5. Sabina

  Koukám, že můj „nabitý“ duben byl proti tobě těžká pohoda. Já zahajují nemoci květen. Doufám, že brzy budu dobrá. Nesnáším, když jsem lazar a nemůžu pořádně nic dělat.
  Měj krásný květen, Sabča

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   taky jsem nerada nemocná, měla jsem to stejně minulý měsíc, kdy jsem měla covid. Doufám, že budeš brzy v pořádku!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *