Narozeninové knižní přírůstky

Krásný den,

tento článek je takový červnový restík:-D Už jsou to dva měsíce, co jsem měla narozeniny, ale k sepsání knižních dárků jsem se dostala až nyní. Je toho poměrně hodně a dokonce jsem už něco stihla přečíst:-D Také budou detektivky.

od kamarádky Luci

S Luci jsme se viděly na konci června, kdy přijela s manželem a chlapečkem na dovolenou do Příbrami. Dostala jsem od ní mnoho krásných dárků a kromě jiného i román Poslední léto od Karen Swan z nakladatelství Motto. Příběh je o mladé ženě žijící na severu Skotska. Vše se odehrává v roce 1930. Anotace vypadá zajímavě, už se na to těším:-)

od kolegyně Ivanky

Ivanka mi vždy dává nějaké knižní dárky. Letos jsem dostala Zákon přitažlivosti od Susie Tate. Podle anotace by to měla být lehce ztřeštěná komedie o sucharském britském ministrovi a poněkud prostořeké lékařce. Hodnocení na databázi knih je celkem vysoké a pozitivní, tak se na ni moc těším. Druhou knihou je Půlnoční knihovna od Matta Haiga, která je hodně propagovaná…

od našich

Největší várku knih jsem dostala od rodičů, což je takové klasické. Vybírala jsem si to sama a je to taková směsice různých typů literatury. Jako první tu mám dvě knihy o britské královské rodině. První je Pomsta: Meghan, Harry a válka mezi Windsory od Toma Bowera, která mapuje současné problémy ohledně rozkolu mezi princi. Druhou publikací je živitopis Královna od Matthewa Dennisona.

Neodolala jsem novince z nakladatelství CooBoo. Jmenuje se to Průvodce literární hysterií 19. století. Autorkou je Karolína Zoe Meixnerová. Má to hodně originální ilustrace, tak jsem zvědavá.

Samozřejmě se tu musí objevit i nějaké romance. První je první díl série o bratrech Larsenových (omylem jsem přečetla už ten druhý) Znovu od začátku. Je to zajímavý příběh bývalého páru, kde žena při nehodě ztratila paměť a nepamatuje si, jak svých odchodem ublížila Edovi. Autorkou je Kylie Scott. Zaujala mě i prvotina Svět se zbláznil, když nás dva dal dohromady od české autorky Denisy Hofferové z prostředí střední školy, kde se do sebe zakoukají učitelka a nový ředitel. Jenže mezi nimi to nejiskří jen romanticky, ale i se dost hádají.

Poslední knihy s romantickou zápletkou jsou od autorek, které už znám. Procitnutí od Nory Roberts má zase fantasy charakter, což mě tedy u ní moc nebere, ale zkusím to. Ona je dobrý vypravěč, ale jsem raději, když je vše reálné. Zamilovaný muž od Laurelin Paige je druhým dílem a je zde završen příběh Scotta a Tess, které známe z knihy Na vrcholu.

Poslední sekce se věnuje detektivkám, kde jsou osvědčená jména, ale i nějací nováčci u mě v knihovně. Když jsem se ptala na tipy na české autory detektivek, hodně jste mi doporučovali Kristýnu Trpkovou. Koupila jsem si tedy román Stvůra a jsem velmi zvědavá. Pořídila jsem si i druhý díl severské detektivky z pera Anderse de la Motte a Manse Nilssona Smrt číhá na jarmarku. Zrovna to čtu a baví mě to:-)

Sharon J. Bolton jsem objevila před lety a její detektivní příběhy s Lacey Flintovou mě hodně bavily. Jsem tedy ráda, že se vrátila s Hloubkou nenávisti. Cara Hunterová má pro změnu detektiva Adama Fawleyho a Vytoužená smrt představuje jeho šestý případ.

Nakonec jsem si nechala to nejlepší. Mezi moje momentálně nejoblíbenější autorky detektivek patří dvě ženy. Helen Filedsová má skvělé případy ze Skotska, které vyšetřují Luc Callanach a Ava Turnerová. Dokonalá lítost je zatím asi nejlepší díl, ale brečela jsem skoro celou knihu. Angela Marsons má zase Kim Stoneovou a její tým. Smrtící volání si drží stejně vysokou úroveň jako předchozí případy.

Momentálně mám tedy velmi slušné zásoby a moc se těším, až se k všem knihám dostanu. Znáte něco z mého dnešního přehledu? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

8 thoughts on “Narozeninové knižní přírůstky

 1. Stáňa

  Hani, slušná nálož přírůstků do knihovny. Mne samozřejmě nejvíc zaujala detektivní sekce – samozřejmě Marsons a Fields, ale ostatní čtyři vypadají zajímavě. Z tvých novinek jsem nečetla ani jednu, jen od Angely Marsons a Helen Fields jsem četla některé jejich předchozí knížky (ale nemám ještě dočtené celé řady) a patří taky k mým oblíbencům. A od autorské dvojice Motte, Nilsson jsem četla jejich předchozí knihu Smrt přichází na prohlídku a docela se mi líbila, takže po dalším příběhu z této řady bych klidně sáhla.
  Taky přeju všechno nejlepší k svátku.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   Angel i Helen jsou skvělé, tato Helen byla úplně famózní. Už mám přečteno i Smrt číhá na jarmarku a taky mě to bavilo.

 2. Lucie

  Ahoj, znám novou Angelu a pak Stvůru. Moc hezké a početné přírůstky, určitě bych si vybrala. Tolik knih jsem k narozeninám nikdy nedostala, ale ač čtu ráda, tak kosmetika mě potěší přece jen ještě o něco víc:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *