Nákupy do domácnosti

Krásný den,

v posledních týdnech (až skoro měsících) jsem si domů pořídila docela dost věcí, které jsem potřebovala. Něco málo jsem dostala jako dárek, jinak jsem většinu platila já.

z DM drogérie

V DM jsem si vzala tento difuzér s vůni magnolie. Mám ho doma už poněkolikáté a chci si ho dát do ložnice. Voní moc pěkně, jen není tak intenzivní jako třeba vosky YC, takže mě z něj nebolí hlava. Naopak tu vůni ale cítím, je jemná, sladší a pro mě velmi příjemná. V DM mají mnoho variant, mamka si brala grep a citron. Myslím, že jeden stojí cca 80 Kč a vydrží mi až několik měsíců. Ještě jsem si dokoupila tyto voňavé polštářky, které dávám do prádla a do krabic, kde skladuji šály a šátky. Mamka si taky nějaké vzala pro sebe a pár jich dáme i do skříně na chatě.

z Hradce

Kdo mě sleduje na facebooku, tak mohl zaregistrovat to, že jsem teprve na jaře jela za příbuznými do Hradce, kde jsme slavili opožděně Vánoce. Dostala jsem od tety (a samozřejmě od ostatních) boží kočičí povlečení, které se mi krásně hodí do mojí nové ložnice. Naši kromě jiného obdrželi tyto vánoční hrnečky a já si je zabrala. Jsou poněkud kýčovité, ale já to mám na Vánoce ráda:-)

z Kiku

V Kiku jsem si koupila jen jednu svíčku a jeden svícen, které jste už mohli vidět v posledních svíčkovém haulu. Větší sklenice ukrývá obyčejnou svíčku, která nemá parfemaci. To mi nijak nevadí, mám doma hafo vosků:-D Líbí se mi, že je zelená a má zlatý dekor lístku. Druhá menší sklenice je taky zelené a má jemný potisk listů, takže to jsem si musela koupit. Mimochodem, obě věci jsem  si vybrala v letáku a v prodejně je v pohodě měli. Konečně jsem si vzpomněla na to, že chci podpalovače. Za 25 Kč jsem si vzala hned dva.

z Pepca

V Pepcu jsem udělala nečekaně velký nákup. Chtěla jsem tam hlavně papírové krabice a tác. Krabice měli, vzala jsem šedo – bílé s květinovým dekorem a pak jedny kočičí:-) Tác s jemný potiskem květin jsem sehnala a jsem moc ráda, fakt se mi líbí. Také jsem si pořídila světle růžové prostírání, které bylo v sadě a stálo pár korun. Zaujal mě i lehký ubrus s přírodním motivem. Velkým překvapením bylo to, že jsem si tam konečně vybrala nové záclony do obýváku. Když jsem si před lety kupovala byt a zařizovala jsem ho, tak jsem si sehnala právě do této místnosti krásné záclony, které mi ale poničily kočky (když byly ještě malé, tak hlavně Shakespeare neustále šplhal nahoru). Mamka do mě už asi dva roky hučí, abych si konečně koupila nové, protože to už vypadá děsně. Mám s tím menší problém, mám totiž přesnou představu, jak by to mělo vypadat. A nikde jsem za přijatelnou cenu nemohla sehnat to, co jsem chtěla. Takže překvapivě jsem vybrala v Pepcu, jsou moc pěkné a nyní si je konečně budu moci pověsit:-) Nakonec jsem pořídila šedé prostírání, misku pod mýdlo a kartáč.

Zahradnictví/ květinářství

V klasickém zahradnictví jsme s mamkou byly pro věci, co by chtěla mít na chatě. Já jsem spíš ničitel – hubitel, než nějaký zahrádkář. Mamku to ale dost baví, takže si tam něco vybrala (ukážu vám to třeba v nějakém dalším fotočlánku z chaty). Mě tam zaujal fialový květník s fialovou kytkou (něco jako zvonky?). Bylo to docela drahé, stál 159 Kč, takže jsem ho už dneska byla jednou zalít:-)

Kytky nepřežily do focení, mamka si je odnesla k sobě, že je zkusí zachránit….

počítačový obchod

U nás v Příbrami máme obchod Asoft, kde seženete počítače a jejich příslušenství, mají tam i servis. Kupovala jsem si tam poslední notebook, obal, myš, myš pro mamku, sluchátka atd. Nyní jsem tam skočila pro čistič ve spreji na počítače. Měli ho v sadě i speciální utěrkou a jsem s ním opravdu spokojená.

z Jysku

V Jysku jsem chtěla nějaké další věci pro renovaci obýváku. Kočky mi poničily i gauč (očividně nejoblíbenější drbátko v bytě), tak jsem si tam vybrala nové přehozy. Měla jsem jiné, taky zelenkavé, ale zastřenější. Byly už docela jeté, tak jsem si vybrala tyto pěkné svěží zelené. K nim jsem zvolila dva chlupaté polštáře v bílé barvě (mám k nim ze stejného materiálu i deku). Za pár korun jsem si vzala i velké balení houbiček na nádobí a jednoho dekorativního ptáčka. Všimla jsem si, že mají i nové svíčky, které stály jen pár korun. Ty s potiskem květin voní po jasmínu a levanduli, větší s dřevěným víčkem jako mýdlo a čerstvě vyprané prádlo (neskutečně intenzivní vůně).

Se všemi věcmi jsem hodně spokojená, obzvlášť se mi líbí kombinace zelených přehozů s bílými polštáři, je to velmi jarní a šťavnaté. Mamka je samozřejmě nadšená ze záclon, pořád o nich mluví:-) Kde si kupujete doplňky do bytu Vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *