Na život a na smrt – recenze

Krásný den,

před rokem se ke mně dostala kniha Laury Griffinové Oko za oko a její styl psaní mi hodně připomíná moji oblíbenou Lindu Howard. Docela netrpělivě jsem čekala na její další knihu, a když mi dorazila novinka Na život a na smrt, tak jsem se na ní ihned vrhla, i když jsem měla v plánu číst něco jiného:-D Knihu vydalo opět nakladatelství Metafora a já jsem ji získala v rámci spolupráce.

oficiální popis:

Soukromé „očko“ Kira Vanceová tráví své dny sháněním důkazů pro své klienty – obžalované i žalující strany v soudních procesech – a skvěle se vyzná ve složitém labyrintu právního světa v Houstonu.

Zrovna se rozhodla zastavit za svým starším „parťákem“ a mentorem Olliem, který u svého top klienta Brocka Logana, bohatého majitele právnické firmy, probírá novinky k poslednímu případu. Jenže všechno se zvrtne, do domu krátce po Kiře dorazí i převlečený zabiják – a výsledkem je mrtvý Ollie a postřelený právník.

Kira, nezávislá mladá žena, toho času úplně bez peněz, které jí měl vyplatit zemřelý parťák, dostává od Brocka Logana nabídku práce, která se neodmítá. Jednak jde o velkou finanční částku a pak to znamená pokračovat v práci, kterou započal její milovaný Ollie. Evidentně smrtelně nebezpečné. Brock Logan najme bezpečnostní agenturu, tu nejlepší v oboru, a Kira musí přijmout skutečnost, že bude mít ve dne v noci po boku ochranku. Na starost ji dostane Jeremy, bývalý mariňák, co toho moc nenamluví, ale který z duše nenávidí nespravedlnost a bezpráví.

Přestože se Kiře vůbec nehodí, aby se jí někdo při jejím soukromém pátrání neustále pletl pod nohy, přítomnost Jeremyho je jí víc než příjemná. A Jeremy z ní nemůže spustit oči. Mezi oběma to jiskří, ale když zemře další nevinný člověk, je jasné, že vše musí stranou a začíná boj. Na život a na smrt…

zdroj

moje hodnocení:

Kira Vanceová pracuje jako soukromý detektiv a spolupracuje často na velkých případech i s jinými vyšetřovateli. Momentálně pomáhá Olliemu, který byl pro ni něco jako mentor. Jejich případ obhajoby z vraždy obviněného manžela je velikou a mediálně dost sledovanou kauzou. Během předávání informací v domě advokáta Brocka Logana je ale Ollie zastřelen, Logan zraněn, ale Kira to nečekaně přežije. Začne spolupracovat s Brockem, který jí přidělí ochranku od soukromé firmy, kterou si na to najal. Jejím bodyguardem je mlčenlivý Jeremy. I když je zpočátku proti, nakonec je za ochranu ráda a oblíbí si i Jeremyho. Jenže je tu pořád ještě ten vrah…

Na život a na smrt spadá do stejné série jako první díl Oko za oko, ale to propojení je opravdu minimální a je vlastně jen přes tu bezpečnostní agenturu. To mi nijak nevadilo a, upřímně řečeno, je tam ještě dost sympatických ochránců, kteří si zaslouží svůj vlastní příběh:-) Tento thriller můžete tedy bez problémů číst, i když neznáte okolnosti předchozí knihy autorky.

I když byste si mohli myslet, že příběh bude především romantický, nenechte se zmýlit. Je to parádní akční thriller, který má lehkou romantickou linku, což mám moc ráda. Působí to vyváženě, romantika nikoho neobtěžuje a vše jen příjemně okoření. Děj se odehrává v texaském městě Houston a dost mě zaujal popis jeho podzemní části.

Kira je moc sympatická postava. Je chytrá, ničeho se nebojí, ale nijak neztrácí svoji ženskou stránku (ale taky nebrečí kvůli ulomenému nehtu). Jeremy je hodně tichý, drsný, ale pořád dost mužný, aby mohl imponovat o Kiře (a to platí samozřejmě i  opačně). Detektivní pátrání tu hraje prim a běží všemi směry. Vše samozřejmě směřuje k velkolepému finále.

Jestli máte také rádi drsné thrillery s kapkou romantiky, tak určitě musíte knihy Laury Griffinové vyzkoušet. Za zaslání výtisku ještě jednou děkuji nakladatelství Metafora a vy ji seženete na stránkách Grady.

Máte rádi tento typ thrillerů? Četli jste už předchozí knihu autorky? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

6 thoughts on “Na život a na smrt – recenze

 1. Lucie

  Ahoj, autorku neznám, ale romantika mi nikdy nevadí, i u thrillerů nebo detektivek, když na začátku čtu o postavách muže a ženy, tak si říkám, že by bylo fajn, kdyby se v průběhu dávali dohromady:-)

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já mám právě ráda, když je to nějaká povedená detektivka nebo thriller a zároveň je tam trocha romantiky. To je za mě asi nejlepší kombinace. Tady je to opravdu vyvážené a ten romantický příběh nijak nenarušuje samotný děj.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   je to opravdu povedená kniha, líbila se mi i ta předchozí od této autorky, tak ji doporučuji:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *