Muzeum lega v Táboře – fotočlánek

Krásný den,

při našem víkendovém pobytu v hotelu Gold v Chotovinách jsme si udělali v sobotu výlet do Tábora. Zde jsme nejdříve navštívili Muzeum lega. Trochu jsem se bála, aby to nebylo jen pro malé děti, ale je to v pohodě, oba dva jsme si to užili.

V první části muzea najdete modely známých architektonických staveb. Asi všichni poznáme Sochu svobody v New Yorku, Taj Mahal v Indii nebo třeba pařížskou Eiffelovu věž. Mně se ale hodně líbila vila Savoy, opera v Sydney nebo Tower Bridge.

V další místnosti bychom našli hodně modelů dopravnách prostředků a pirátské lodě. Těch je tu hned několik a rozhodně stojí za to. Jsou tu také různé figurky apod.

Ve třetí místnosti bychom našli velký model města, kde najdete různé obchody, nádraží, vlaky, postavičky, restaurace, prostě celé městečko. Na zdi pak visí lego repliky slavných obrazů. V jedné vitríně jsou modely věnované slavným komiksovým postavám z Marvelu a DC.

Nejlepší je ale čtvrtá místnost, která je zaslíbená Star Wars. Uvidíte zde všechny postavy, masku Dart Vadera, hned několik fakt povedených modelů Hvězdy smrti a všechno další, co by vás ve spojitosti se Star Wars mohlo napadnout. K tomu všemu zde hraje ikonická hudba, to je prostě paráda!

V muzeu jsou samozřejmě i toalety a taky tam byla nějaká pohádková soutěž pro děti, ale to jsme tedy nedělali. Můžete si zde koupit hodně suvenýrů a taky mají obrovský výběr lega a modelů z lega. Parkovali jsme hned u muzea a cena za dospělého byla 170 Kč.

Máte rádi lego? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on:

10 thoughts on “Muzeum lega v Táboře – fotočlánek

 1. Helena

  Lego, ach spoustu let jsem se bosa plížila zkontrolovat spící děti a i přes mé neustálé prosby jsem tu a tam na nějakou kostičku šlápla a to fakt bolí… lego baví děti, baví i dospělé…
  Máme ho doma pořád, i když uklizené pro další generace :o)
  Hani, měj příjemný den. Helena

 2. Stáňa

  Hani, stejně jako Helena mám lego doma nechané pro další generaci :). Do muzea bych se šla taky klidně kouknout – jsem hračika, takžee jsem už byla na výstavě figurek z Kinder vajíček, v muzeu papírových modelů a v muzeu modelů autíček…
  Hezký den

 3. Lucie

  Ahoj, lego si pamatuji víceméně z dětství, mám na něj pěkné vzpomínky, takže bych se do muzea podívat klidně šla, už třeba jen tak, z nostalgie:-)

 4. Sabina Nováková

  Ahoj Haničko, já osobně Legu nějak zvlášť nefandím, ale brácha ho zbožňuje a má jich vážně spousty. Čas od času mu kupuju k narozeninám a Vánocům. Škoda, že Legoland je tak proklatě daleko.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *