Mrkvovocelerová pomazánka – recept

Krásný den,

dnešní recept je taková rychlovka, která se hodí třeba k večeři nebo když si chystáte občerstvení na nějaký menší večírek. Je to jednoduchá pomazánka, složená jen z několika surovin.

co budeme potřebovat:

 • mrkev
 • celer
 • citron
 • tatarka

Postup je úplně jednoduchý. Nastrouháme si celer a mrkvičku. Zeleninu zakápneme citronovou šťávou a vše promícháme s asi lžící tatarky. Pokud to chcete ještě více odlehčit, můžete místo tatarky použít zakysanou smetanu, s kterou to chutná taky skvěle.

Já si tuto pomazánku nejraději mažu na rohlíkové jednohubky, už je ani dál nezdobím, je prostě moc dobrá i jen tak samostatně.

Znáte tuto pomazánku? Máte rádi zeleninové pomazánky nebo dáváte přednost jiným (sýrovým, salámovým apod.)? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on: ,

10 thoughts on “Mrkvovocelerová pomazánka – recept

 1. Helena

  Hani, znám, jen nepoužívám tu tatarku. Většinou to je pořádný jogurt (žádný light) a lžíce čisté majonézy. A čerstvě umletý pepř.
  Měj hezkou neděli, Helena

 2. Stáňa

  Hani, tuhle pomazánku mám taky ráda, ale dělám ji jen občas – jednak mám na syrový celer trochu alergii, tak s ním musím opatrně, a navíc manžel jí zrovna nemiluje ;-). Stejně jako Helenka dávám místo tatarky bílý jogurt (většinou Hollandii, ta je hodně hustá) + majonézu. Někdy ještě přidávám kousek drobně pokrájeného vařeného rybího filé, ale s tím už jsem to nedělala hodně dlouho – vlastně asi od té doby, co s námi nebydlí syn, protože manžel filé nejí, tak ho nekupuju.
  Hezkou neděli

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *