Moje večerní rutina – podzim 2019

Krásný den,

byl tu už článek o mé ranní rutině, takže je logické, že přichází i čas i na tu večerní. Ta je v mém podání mnohem delší a používám více produktů, protože tady se už budou objevovat nejrůznější masky.

Odličování

Ještě než vlezu do vany, přichází čas na odličování. Používám na oči milovaný odličovač s chrpou od Yves Rocher. Klasicky ho nanáším na velké tamponky od značky Bevola. Pleť čistím nejvíce nějakou micelární vodou, třeba touto od Mixy.

Tonizace

Pravidelně si doma mechanicky čistím pleť a trhám si sama obočí. Vždy to dělám po odlíčení, ale ještě před sprchou. Po takovém zákroku je třeba si pleť vyčistit nějaký tonikem nebo pleťovou vodou s alkoholem. Tu nanáším jen lokálně, pouze na postižená místa. Pomáhá to v předcházení pupínkům a dalším zánětům. Výborným pomocníkem v tomto ohledu je Salicylový líh Antakne od Bione. Pokud není třeba alkohol, vystačím si s nějakým tonikem nebo pleťovou vodou. Momentálně je to gelové tonikum Elixir Jeunnesse od Yves Rocher.

Čištění ve sprše

Vždy ve sprše používám peeling, gel a nějakou specialitku navíc. Peelingy mám moc ráda, zrovna používám takový hrubší z řady Sebo Vegetal od Yves Rocher. Čistící gely mám ráda trochu jiné, ale doma jsem našla už jen protipupínkový Cleaskin z Avonu. Trochu pleť stahuje, je určen pro mladší ročníky, ale tolik mi to nevadí, protože stejně používám krém. Občas si dopřeji něco navíc, třeba nějakou pěnu, ty mám hodně ráda. Doma mám jen jednu, tu od Clarins, o které jsem vám už psala při ranní rutině.

Sérum

Po sprše si nanáším sérum. To přijde nejen na obličej, ale i na pokožku krku a dekoltu. Produkty střídám podle potřeby, záleží na tom, co je třeba podpořit v péči. Mám tu lehké protivráskové z Oriflame a pak takové hodně aktivní Kiehls (to dávám jen na obličej).

Noční krém

Sérum nechám nějakou dobu vstřebat, takže si mezitím třeba vyčistím zuby nebo vyfénuji vlasy. Večerní krém by neměl mít gelovou konzistenci, to nemám ráda. Chci něco krémového, co se dobře vstřebá, hezky vyhlazuje a hydratuje. Momentálně je mým pomocníkem novinka od Vichy.

Oční okolí

Očnímu okolí je třeba věnovat dostatečnou pozornost, takže ani já ho nezanedbávám. Mám ho hodně citlivé, potřebuji tedy dostatek hydratace, která bude pomáhat i v boji proti prvním vráskám. Nyní používám legendární avokádový krém od Kiehls, který ale tolik nemiluji jako jiní.

Krk a dekolt

Večer rozhodně nezapomínám na tyto části těla. Většinou jim dopřávám sérum z Oriflame a vždy je mažu nějakým krémem. Momentálně je to heřmánkový krém z Yves Rocher, který je hodně hydratační a hutný.

Pravidelně používám samozřejmě i masky. Mám ráda ty plátýnkové i klasické smývací, ale s těmi slupovacími si moc nerozumím. Každopádně masky by vystačily na samostatný článek, tak mi třeba napište, jestli byste nějaký maskovací chtěli:-) Jaké jsou Vaše kroky u večerní péče o pleť? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

4 thoughts on “Moje večerní rutina – podzim 2019

 1. Lucie

  Ahoj, u mně je večerní rutina vesměs stejná jako ta ranní, čistící gel, micelárka, tonikum, sérum a krém. Jako krok navíc je odličovač, oční krém a protože večer mám víc času, tak používám i masky, někdy plátýnkovou, někdy slupovací, mám doma i nějaké od Avonu z řady Planet Spa.
  Salicylový líh od Bione je výborný, i když při prvním použití jsem myslela, že mi vypálí pleť, a s celou tou řadou Antakne mám skvělé zkušenosti. Díky za tipy, co musím vyzkoušet:)

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   taky rán krém na oči nedávám, pokud se jdu pak hned malovat. Masky jsou pro mě také večerní specialitou, vždy nějakou nanesu (popřípadě přiložím plátýnkovou) a u toho nejčastěji pracuji, občas usnu:-) S tím lihem od Bione máš pravdu, je to neskutečná síla, ale fakt pomáhá. Taky mám řadu Antakne moc ráda. Měla jsem několikrát jejich peeling je hodně dobrý.

 2. Stáňa

  U mne je to stejně jako ráno hodně jednoduché – na odlíčení očí momentálně používám dvoufázový odličovač YR, pleť si odličuju nějakým pleťový mlékem. Po sprše používám tělové mléko – od od krku až po paty .-). A na obličej noční krém. S gely, séry, maskami, peelingy ap. se zatím moc nekamarádím ;-). Asi bych mohla tu péči ale rozšířit o krém na oční okolí…

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   já jsem lempl zase na to mazání těla, ale budu s tím muset začít něco dělat, protože pokožka si to žádá:-) Krém na oči je pro mě nutnost, mám hodně citlivé a vysušené okolí očí. Peelingy miluji, ale to je z mých článku očividně znát. Masky jsou pro mě příjemný relax, který opravdu vyhledávám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *