Mauricius 2023 – první část

Krásný den,

jestli jste už četli únorové shrnuté měsíce nebo jestli mě sledujete na FB, tak jste asi zaznamenali, že jsem vyrazila na jarní dovolenou. Naši žáci mají prázdniny, já jsem tedy mohla čerpat dovolenou a mamka zavelela, že pojedeme zase na Mauricius. Já jsem tam už byla v roce 2019 a děsivě jsem se spálila, takže jsem toho z ostrova moc neviděla. Tentokrát se to povedlo napravit, takže se můžete těšit na dva cestovatelské články z jižní polokoule:-)

pohled z našeho pokoje

Ještě než se vrhneme na nějaká zajímavá místa, ráda bych zmínila ubytování. Opět jsme s mamkou bydlely v hotelu Récif Attiutude, což byl tedy náš záměr. Hotel je menší, složený z několika bungalovů v zahradě. Je určený jen pro dospělé, je hodně ekologický a líbí se mi poloha u moře. S hotelem jsme byly moc spokojené, personál je neuvěřitelně milý a vstřícný, nic není problém a všichni jsou takoví pečující. Potěšilo mě, že opravdu všichni mluví aspoň trochu anglicky, takže jsem neměla žádné jazykové problémy. Měly jsme all inclusive, jídla bylo hodně, spíše místního charakteru, ale letos jsem byla odvážnější a více jsem vyzkoušela nějaká místní jídla. Mamka zkoušela skoro vše a byla moc spokojená.

Teď se vrhneme na cesty. My jsme tam jeli ještě s jedněmi známý, kteří bydleli jinde, ale na výlet jsme jeli společně. Vypravili jsme se přes celý ostrov směrem na jih. První zastávkou byla čajová plantáž a manufaktura Bois Chéri. ta vznikla už na konci 19. století a čajové lístky se zde trhají ručně. Je to poměrně veliký areál, kde najdete továrnu, plantáže, restauraci na ochutnávky a malý obchod. Je zde i možnost přespání, což nezní vůbec špatně, protože ta restaurace je na vrcholku menšího hřebenu a je odtamtud krásný výhled do krajiny.

Prohlídka byla přiměřeně dlouhá, cca 30 minut, což bohatě stačí. Poté nás řidič odvezl k restauraci. Jelo se tam několik kilometrů přes plantáže, které jsou tedy krásně zelené. Samotná restaurace je moc příjemné místo. K čaji jsme si mohli objednat i něco dobrého, já jsem měla palačinku s karamelem. Na každém stolku už byly připraveny krabičky s mnoha druhy jejich čaje, obsluha přinesla šálky a vodu a my jsme si sami připravily čaj podle chuti. V jejich krámku se pak dal sehnat, ale na rovinu vám řeknu, že v různých místních supermarketech ho pak koupíte podstatně levnější.

Dnes to bude již všechno, příště se můžete těšit na mnoho zajímavých přírodních krás:-) Jestli váháte nad nějakou jarní dovolenou, Mauricius vám určitě mohu doporučit!

Vaše Čičulka

Tagged on:

14 thoughts on “Mauricius 2023 – první část

 1. Helena

  Na tuhle reportáž jsem se moc těšila. Vyznívá pozitivně, myslím, že po té nevydařené letní dovolené sis pohodu opravdu zasloužila.
  Těším se na pokračování.
  Hani, měj příjemný den. Helena

 2. Stáňa

  Hani, výlet na čajové plantáže by se mi líbil 😀 a těším se i na pokračování s přírodními krásami. Byli jste na Mauritiu s cestovkou nebo jste si to zařizovaly samy?
  Hezký den

 3. Lucie

  Ahoj, já bych hned taky někam vyjela, ideálně někam do exotiky. Tak sis odpočinula a do léta a do prázdnin už ti to snad lépe uteče.

 4. Erika

  Hani, tak už vím, na co budu šetřit…😇🙃🙈👌. Až na tu cestu by mohla být ideální dovolená pro M., Klid, relax, soukromí, čaje on miluje, jejich přípravou dokáže trávit hodiny. Na tento článek jsem se neskutečně moc těšila a nadchnul mě. Už jdu plánovat, hodilo by se to. Čekají nás letos jedny kulatiny a za rok moje. ☺

  1. ciculka Post author

   Ahoj Eri,
   tady bste si to s M. fakt užili. Hotel je klidný a příjemný, ostrov nabízí hodně zajímavých míst a lidé jsou milí. Ta cesta se dala zvládnout, rozhodně doporučuji letět přes Dubaj, lepší než přes Amsterdam minule.

 5. WantbefitM

  Jéé, zrovna nedávno na mě na ig vybafl podmořský vodopád, který se nachází právě na Mauriciu. Muselo to tam být tak moc krásné. Rozhodně se těším na další články! Doufám, že tentokrát se vám dovolená vyvedla <3 A asi jako všechny by mě zajímala i finanční stránka takového výletu. Je to dostupné nebo je třeba šetřit nějakou dobu? 🙂

  WantBeFitM

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   finanční stránku jsem víc nerozebírala, ale letěli jsme s cestovkou a jeden zájezd stál cca 40 000 Kč. Na samotné dovolené jsem už moc neutrácela, měli jsme all inclusive, takže jsem platila už jen ten výlet.

 6. Babilenka

  Hani, to muselo být super ! Moc Ti to přeju, určitě jsis odpočinula a maminka taky. Úplně mě to láká, já jezdím na dovolenou nejraději na doporučení svých známých, když byli spokojeni. Dokonce už jsem jednou jela na dovču podle jedné blogerky, kde byla moc spokojená a bylo to bezva. S jakou ck jste jely , jestli se můžu zeptat ? Dlouho jsem na žádném blogu nebyla, zemřel nám Kumík. Ahoj Lenka
  http://www.babilenka.cz

  1. ciculka Post author

   Ahoj Leni,
   to je mi moc líto s Kumíkem… Letěly jsme s mamkou s Blue Sky, cena za jednoho byla cca 40 000 Kč. Náš hotel mohu určitě doporučit, byla jsem zde už podruhé a příští rok bychom chtěly s mamkou letět znovu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *