Lednický skleník a Mikulčice – fotočlánek

Krásný den, 

kromě Valtic jsem byla samozřejmě i v Lednici, kde je kromě krásného zámku a nádherného parku i velmi pěkný skleník. Nejsem žádný biolog nebo nadšený florista, ale je to tam fakt pěkné. Druhý den jsme navštívili nedaleké Mikulčice, kde je slovanské hradiště.

Lednice – skleník

Lednice – zámek

Slovanské hradiště Mikulčice

Slovanské hradiště Mikulčice je nejen naše největší slovanské hradiště, ale i největší v Evropě. Jedná se o národní kulturní památku, která spadá už do 8. století. Najdete zde základy knížecího paláce, 12 kamenných kostelů a pohřebiště, kde je přes 2500 objevených hrobů. Mikulčice jsou kousíček za Hodonínem a návštěva opravdu stojí za to.

Celkově jsem byla s tímto víkendovým výletem hodně spokojená. Valtice jsem viděla poprvé, v Lednici jsem byla předtím v černu (na blogu už o tom článek je) a moc se mi tam líbilo. Mikulčice, to je opravdu genius loci, vřele ho všem doporučuji. Navštívili jste ho někdy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

Tagged on: ,

2 thoughts on “Lednický skleník a Mikulčice – fotočlánek

    1. ciculka Post author

      Ahoj,
      já taky Moravu nemám projetou, je to fakt ostuda. Teď pojedu v dubnu do Brna, protože táta tam přednáší na univerzitě a bude mít 60. narozeniny a s nimi tedy oslavu. Chtěla bych si vzít na to den dovolené a jet už ráno, abych se mohla ještě někam podívat, než půjdeme na tu oslavu. Tak uvidíme:-) Určitě taky otestuji nějaký místní hotel:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *