Leden 2024

Krásný den,

leden utekl, ani nevím jak. Pro mě je to vždy hodně náročný měsíc, protože se uzavírá klasifikace, v práci je toho hodně a zároveň mám pocit, že se dětem už učit moc nechce. Já jsem zahájila leden ale koncertem, na který jsme původně měli jít před Vánoci, jenže byl vyhlášen státní smutek. Jednalo se o Vánoční koncert příbramského Big bandu. Koncert byl skvělý, jako vždy jsme si to užili. Tradičně jsem tam byla s našima a se strejdou. Doma jsem nechala přítele, který měl stejně šachový trénink. Když jsem dorazila, čekala na mě skvělá večeře v podobě špaget carbonar. To bych si tedy nechala líbit:-)

O víkendu jsme byli s Martinem v kině na filmu Jeden gól. Nebylo to špatné, mně se to asi líbilo více než jemu. Trochu mi to zápletkou připomínalo Kokosy na sněhu. Mělo to dobré herecké obsazení.

lakovací okénko: tmavá červená od Yves Rocher, světle růžová Nailberry, zastřená růžová z Avonu, zastřená vínová Alterra

V pondělí 8. 1. jsem byla u kadeřnice Terky, která je moc šikovná. Užila jsem si to tam a mám zase pořádnou barvu.

O víkendu jsme byli s Martinem na obědě v restauraci Plzeňka. Já měla jejich svíčkovou a přišla mi hodně průměrná. Martin si dal burger a to bylo v pohodě. Večer jsme zašli do kina na nového Aquamana a já jsem k tomu ladila i líčení:-)

Ve středu jsme byli s kolegou Milanem na lovu jeho nových bot na ples. Bylo to náročné, nakonec jsme jedny sehnali. Za odměnu jsme se stavili v Atollu na pozdní oběd. Já jsem měla řízečky s bramborovou kaší.

Ve čtvrtek 18. ledna měla u nás v kině premiéru Aristokratka ve varu, na kterou jsme si s mamkou koupily lístky. Ještě předtím jsme byli na pozdním obědě. Píši byli, protože s námi byl ještě taťka a spolužák mých rodičů z matfyzu Mirek. Ten přijel na nějaký fyzikální projekt našeho gymplu, takže to naši využili na příjemné setkání. My jsme se s mamkou pak odpojily a šly do toho kina. Za mě to byl nejlepší film ze všech tří, které jsem tento měsíc v kině viděla. Na jídle jsme byli v restauraci Belvedere, kde to bylo dobré, cenově velmi přístupné, ale špatně se mi tam sedělo. Měla jsem nějakou kapsu a hranolky. Na víkend jsme měli s Martinem velké plány, rezervaci v Praze v restauraci, lístky do divadla Ungelt, jenže já jsem asi něco špatného snědla a celý páteční večer a sobotu jsem prozvracela. Trochu jsem se sebrala v neděli večer a mohli jsme jít na koncert klasické hudby, kterou nám představilo Dvořákovo kvarteto. To bylo tedy skvělé, koncert byl při svíčkách ve foyer našeho divadla. Atmosféra byla moc příjemná a hudebníci výteční.

V úterý mě čekalo zase divadlo. Tentokrát jsme byli na představení Caveman, které jsem viděla už asi popáté. Tentokrát jsem šla s Martinem, který to ode mě dostal jako dárek k svátku, s mamkou a Martinovým bratrem Tomem. Ten byl náhradník, protože strejda musel jít na operaci. Myslím, že se to líbilo všem a já vám to mohu vřele doporučit. Po představení jsme si zajeli s Martinem a Tomem na večeři do Atolla. Já měla pizzu La Crema, která je podle mě nejlepší. Snědla jsem jen kousek, ale asi to bylo brzy. V noci mi bylo zase špatně a ve středu jsem musela zůstat doma.

Ve čtvrtek jsem byla na dietě a hodně se mi pak ulevilo a v pátek už mi bylo dobře. Po práci jsem šla ke kadeřnici, která mě česala na ples. Po česání jsem stihla rychlou zastávku v Time Café, kde jsem si dala vajíčka s toustíkem. Bylo to skvělé. Odpoledne přijela už Terka a společně s Martinem jsme vyrazili na maturitní ples jedné mé třídy. Já jsem pomáhala i u šerpování, pak jsme tančili a domů dorazili asi v jednu v noci. Na ples jsem si mimochodem koupila nové šaty u Ulla Popken a jsem s nimi moc spokojená.

V sobotu ráno mě teda neskutečně bolely nohy. Měli jsme všichni tři poklidné ráno. Dali jsme si menší snídani a pak jsme jeli do Prahy. My jsme s Martinem měli rezervaci v restauraci Omnibus, kam jsme měli jít už týden předtím. Terku jsme vysadili u metra. Jídlo bylo takové průměrné, obsluha moc milá a prostředí v pohodě. Měli jsme tříchodové menu, což pro mě bylo už moc a kus předkrmu snědl Martin a pizzu jsem nedokázala celou dojíst.

V neděli měl Martin zase šachový turnaj, takže ráno odjížděl. Já jsem dělala úkol na němčinu, kterou jsem měla od půl druhé. Po ní jsme s našima jeli k jedněm známým, s kterými pojedeme v létě do Irska. Chystali jsme právě tu dovolenou, kterou celou plánuji já a budu fungovat jako takový osobní průvodce. Vyzkoušela jsem na to líčení s novými stíny Paese.

Poslední lednové dny byly náročné. V úterý mě čekalo hodně administrativy a odpoledne jsme měli ještě provozní a pedagogickou poradu, protože je konec pololetí. Ve středu jsem musela ještě se žáky do divadla na představení Figaro.

Fotek z ledna moc nemám, nějak na to nebyl čas. S čím jsem ale spokojená, je kulturní vyžití. Byla jsem na dvou koncertech, třikrát v kině, dvakrát v divadle a dokonce i na plese. To je podle mě celkem slušné skóre. Dokonce toho divadla mohlo být více, ale na jedno představení jsem nemohla ze zdravotních důvodů. Doufám, že únor bude trochu klidnější. Čeká mě plánování letních cest, ale už mám koupené i lístky do kina. Já si úplně předsevzetí nedávám, ale ráda bych tento rok chodila více do divadla a do kina a všeobecně za kulturou. Mám to ráda, skvěle mi to dobíjí baterky. Jak to máte vy? Také si někam rádi zajdete? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

10 thoughts on “Leden 2024

 1. Lucie

  Ahoj, já už jsem z těch fotek viděla, že leden jsi měla dost o kultuře. A taky o dobrém jídle:-) Mě dobíjí baterky příroda, sport, kolo a tak. Včera jsem si koupila nové tenisky na jaro, tak už se těším, až se venku rozjaří.:-)

 2. Siraelxy

  Můj leden byl o vnoučatech 🙂 A asi to tak bude celý rok…..ne, ne bude to i o kultuře, knihách a cestování.
  Ke kadeřnici potřebuji jako sůl….

 3. Helena

  Tedy, Hani, to je hotová kulturní smršť a přehlídka restaurací.
  Kulturu k životu potřebuji, mám celkem dost příjemných akcí před sebou.
  Měj se moc hezky a ať všechno vyjde! Pa, Helena

 4. Stáňa

  Hani, měla jsi docela pestrý leden :). Já kulturně moc nežiju, baterky dobíjím víc v pohorách než ve společenských střevíčcích ;-). Ale zrovna dneska jdu do divadla (na Baladu pro banditu v podání vašeho příbramského divadla, které občas hraje i v Praze – mám lístky od kamarádky, která v něm pracuje).
  Hezký víkend

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *