Knižní přírůstky: září 2020

Krásný den,

září nebylo bohaté jen na kosmetiku, ale přibylo mi doma opravdu veliké množství knih. Dost mě zásobovala Grada, se kterou dlouhodobě spolupracuji. Kromě toho byly Dny Marianne, kdy jsem sice byla nemocná, ale rodiče mi pro knihy došly. Kromě jiného jsem nakupovala i v bazaru.

Knihkupectví Kanzelsberger – Dny Marianne

L. J. Shen vydala novinku Bane, což je poslední (zatím) díl série. Ten sice na fotkách nyní neuvidíte, ale kupovali jsme ho také na DM. Dostanu ho od našich k Vánocům. Hodně jsem se těšila na dopředu avizovanou Cestu za svobodou od Omida Scobieho a Carolyn Durand. Je to příběh Harryho a Meghan a je to velmi zajímavé. River Wild je novinka z pera Samanthy Towle, která u nás už dlouho nic nevydala.

Historické romance mám moc ráda, tentokrát tu mám dvě novinky z 19. století. Suzanne Enoch si připravila novou sérii a první díl se jmenuje Všude samý Skot. Sabrina Jeffries už v sérii pokračuje, její romance nese jméno Tajemství lady Gwyn.

Hříšné dopisy od Vi Keeland měly moc pěknou anotaci, takže jsem se na ně dost těšila. Také vyšlo nečekaně další pokračování Saturnina, opět od Miroslava Macka. Jmenuje se Saturnin zasahuje.

z databazeknih.cz

Brooklyn je můj oblíbený film, a když jsem zjistila, že je natočený podle stejnojmenné knihy, neváhala jsem ani chvilku a našla jsem si ji v bazaru. Román napsal irský spisovatel Colm Tóibín.

spolupráce s Gradou

Září bylo opravdu plné recenzních výtisků a já si vůbec nestěžuji, protože jsem byla doma nemocná, nemohla jsem spát, jak mi bylo špatně, a tak jsem hodně četla. Na všechny uvedené knihy zde již byla samostatná recenze, tak pokud vás nějaká podle názvu zaujme, mrkněte na ni:-) Z romantických knih tu mám Neviděla jsem tě přicházet od Halyey Doyle a Pohlednici z Itálie od Alex Brownové.

Detektivky a thrillery mám v posledních letech obzvlášť ráda, a proto si je i často vybírám k recenzi. Sarah Pinborough napsala skvělý thriller Ať zemře, který je plný zvratů. Útočiště od Jeroma Loubryho je naprosto úžasný román, to si prostě musíte přečíst. Severskou krimi zde zastupuje Zlatá klec od Camilly LäckbergVěrný čtenář Maxe Seecka. Posledním recenzním výtiskem je komiks Hawking o geniálním fyzikovi, který napsal a nakreslil Jim Ottaviani a Leland Myrick.

Knižní klub

Z Knižního klubu jsem objednávala nějaké dárky pro rodiče a pro sebe jsem také vybrala dva tituly. Penelope Ward a její Láska mého života byla sázkou na jistotu. Rome od Jay Crownowner byla ve slevě a vzala jsem ji na zkoušku. Nevím, co od toho čekat, uvidíme. Buď objevím pro mě novou skvělou autorku, nebo knihu prostě pošlu dál.

výhra na blogu monnika.cz

Moc mile mě překvapila výhra na mém oblíbeném blogu. Vyhrála jsem knihu Stranger Things Temný experiment od Gwendy Bond. Já jsem ještě neviděla ani seriál, ale všichni to hodně chválí, tak si myslím, že bych se na to mohla vrhnout. Čeká mě teď týden povinné dovolené, který budu muset samozřejmě strávit doma.

dárek od kamarádky Luci

V srpnu jsem měla svátek, ale s kamarádkou Luci se nám podařilo sejít až v září (odstěhovala se do Kopřivnice, to je celkem štreka). Dostala jsem od ní dvě knihy a moc se na ně těším. Ona mi umí vybrat něco, po čem bych sama nesáhla, ale nakonec se mi to moc líbí. První knihou je Dcera Sherlocka Holmese od Leonarda Goldberga z nakaldatelství Edika. Já mám příběhy SH moc ráda, takže na tuto knihu se taky těším. Druhým románem je Slyším tě všude, což by měl sci-fi román pro ženy (velmi zvláštní kombinace, ale proč ne). Autorem je Connie Willisová a knihu vydala Metafora.

Těch knih je tolik, že jsem psaní pořád odkládala, až jsem se na to musela vrhnout nyní na poslední chvíli. Říjen bude asi o něco chudší, ale jen o trošku:-) Využili jste také akci na Dny Marianne? Jakou knihu jste si naposledy pořídili vy? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

12 thoughts on “Knižní přírůstky: září 2020

 1. Lucie

  Ahoj, samé zajímavé knihy, rozhodně bych si vybrala. Poslední koupená kniha byla od C.J. Tudor, četla jsem od ní Kříďáka, Jámu a tak jsem novinku Ti druzí taky musela mít.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   je toho opravdu hodně a taková dobrá všehochuť:-) C. J. Tudor je na mém seznamu autorů, od kterých bych si chtěla také něco přečíst:-)

 2. Stáňa

  Jak je u tebe obvyklé – slušná nálož :). Můj poslední přírůstek jsou výhry od tebe a předtím manžel koupil nového Forsytha (ještě jsem nečetla). My knihy kupujeme celkem málo – spíš si půjčuju v knihovně. Čtu nejvíc detektivky a thrillery a to jsou věci, ke kterým se člověk moc nevrací. Ale pravidleně si knížky dáváme jako dárky.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   je toho opravdu hodně. Včera jsem zoufale pobíhala po bytě a hledala jsem všechny ty knihy:-) Nového Forsytha jsem koupila pro mamku k Vánocům, je to její hodně oblíbený autor. Jinak já si taky dost půjčuji v knihovně. Teď mi přišel email, že naše knihovna nám půjčí knížky po domluvě (takto funguje i moje oblíbené knihkupectví, takže si teď pro čtivo chodím do Billy). Jinak máš pravdu, taky se k detektivkám a thrillerům moc nevracím, takže je mám hodně z knihovny, od známých nebo je pak posílám dál, protože můj byt bohužel není nafukovací.

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   září bylo v tomto ohledu opravdu bohaté a trochu bláznivé:-) Představ si, že včera večer před spaním jsem zjistila, že jsem na jednu knihu zapomněla, ale je fakt extrémně špatná, takže to nevadí:-)

  1. ciculka Post author

   Ahoj Sabi,
   Útočiště bylo vážně úžasné, pořád o něm všem vyprávím a chci, aby si to přečetli:-) Dceru Sherlocka Holmese jsem dneska začala číst a zatím se mi to dost líbí. Kamarádka měla očividně zase šťastnou ruku:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *