Knižní přírůstky: únor 2022

Krásný den,

únor už byl podstatně bohatší na nové knihy, i když je to všechno jeden žánr – romance. Ale zase tu mám různé druhy – historické, erotické, moderní… Většinu knih jsem si pořídila sama a mám tu zastoupené hlavně mně známé autorky. Radost mi udělala i zásilka z mé oblíbené spolupráce s Gradou.

spolupráce s Gradou

Rovnou bych začala tím, o čem jsem už na blogu měla i samostatné recenze. Grada si pro nás připravila novou sérii historických romancí Rebelky z Oxfordu. První díl se jmenuje Jak svrhnout vévodu a stojí za ním Evie Dunmore. Jako další recenzní výtisk tu mám Čokoládový klub od Carole Matthewsové, který se odehrává v současném Londýně a je plný na čokoládě závislých hrdinek.

z knihkupectví Kanzelsberger Příbram

Knihy Emmy Hart jsem četla už před mnoha lety, ale myslím si, že v poslední době jí u nás nic nového nevyšlo. Až nyní Fragment představil Rande s knihomolkou, což vypadá jako začátek nějaké série. Samozřejmě mě nalákalo to, že hlavní hrdinka vlastní knihkupectví:-D Elle Kennedy a její Hříšná noc je jen taková jednohubka, moderní sexy romance v rozsahu harlekýnky (cca 150 stran).

Historické romance jsou zde zastoupeny ještě jednou knihou, a tou je Vévodův utajený syn od Sabriny Jeffries. I zde se snaží jedna pořádně rozvětvená rodina zjistit, kdo vraždil. Jelikož je pachatel na konci usvědčen, předpokládám, že se jedná o poslední díl. Oddanost je třetí díl současné romance od Helen Hardt. Pořád jsem se nerozhodla, jestli se mi ty knihy líbí nebo ne. Na třetí díl jsem každopádně zvědavá.

Hvězdou nakladatelství Jota je bezesporu Christina Lauren, jejíž knihy jsem měla dřív hodně ráda. Několik posledních počinů měl ale zklamalo. Současná romance Každá ráda kamaráda (ten název se mi moc líbí) má už o něco lepší kvality, více se rozepíšu v článku o přečtených knihách:-) Ďábel nosí černou od L. J. Shen spadá do stejného žánru jako nová Christina Lauren. Jedná se o příběh drsného bohatého majitele módní firmy a poněkud výstřední milé návrhářky.

Tentokrát jsou zastoupeny i dvě erotické romance, z nichž jsem zvládla přečíst zatím jen jednu, Na vrcholu od Laurelin Paige. Přiznám se, že jsem z knihy docela dost zklamaná. Příběh mi trochu připomněl kombinaci filmu Podnikavá dívka a Popelky. Tři drsné lekce od Nikki Sloane jsem ještě nečetla, ale na databázi to má docela dost dobré hodnocení, tak jsem zvědavá.

Liv Morris a Utajené noci jsou taková pohádka pro dospělé ženy o nevrlém milionáři a sympatické profesionální chůvě. Na Sandy od Melanie Moreland jsem se hodně těšila, protože knihy této autorky mám hodně ráda, obzvlášť právě tuto sérii Vested Interest. Sandy je posledním dílem a docela milým osvěžením je, že se jedná o romanci, kde hlavním hrdinům je už více než padesát let.

Nových knih mi přibylo dost, i když je mi jasné, že je to všechno na jedno brdo:-D Slibuji, že březen bude různorodější, čekám na nějaké detektivky, tak to bude zase příjemné osvěžení. Jakou knihu jste si naposledy pořídili vy? Máte rádi série? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

6 thoughts on “Knižní přírůstky: únor 2022

 1. Helena

  Hani, kam ty ty knihy dáváš? Já už opravdu zvažuji každý nákup… Naposledy jsem kupovala u nakladatelství Taschen encyklopedii o grafice pro Adama.
  Měj hezkou neděli, Helena

 2. Stáňa

  Hani, já na romance nejsem, takže tady bych si vybírala obtížně. Asi Čokoládový klub (protože čokoláda) a Rande s knihomolkou (protože knížky) :D.
  Hezký zbytek neděle.

 3. Lucie

  Ahoj, ty romance vypadají hodně dobře, už podle názvů a obálek, jsem zvědavá na tvé hodnocení:-) Já jsem si teď kupovala od Pauly Hawkins Pomalu hořící oheň, od Darcy Coates Hlasy v bouři a Zlomeného rytíře od L.J.Shen.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   toho Zlomeného rytíře neznám, musím se po té knize podívat. Většinu romancí jsem už přečetla a líbila se mi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *