Knižní přírůstky: říjen 2018

Krásný den,

zjistila jsem, že Vám dlužím ještě knižní přírůstky za říjen:-) To jsem ale ostuda… Rychle se na to vrhneme. V říjnu jsem byla skoro půlku měsíce pryč, ale i tam jsem ulovila docela dost knih:-)

z databazeknih.cz

Na bazaru jsem tam ulovila knihu Všechno jen ne hrdina od Rudolfa Lorenzena. Je to pořádný macek, myslím, že číst ho budu nejdřív o Vánocích…

detektivky z Kanzelsbergeru

Určitě jsem už zjistili, že velmi ráda čtu různé detektivky a teď na podzim jich vyšlo hned několik. Objevil se můj miláček Lars Kepler a jeho nová kniha Lazar. Podle anotace by se měl vrátit detektiv Joona Linna, tak jsem moc nadšená. Vyšel i druhý díl skotské kriminálky od Helen Fieldsové Dokonalá kořist. Už jsem ji přečetla a musím říct, že HF patří do mojí top pětky autorů detektivek (Kepler, Bryndza, Fieldsová, S. J. Bolton, Nesbo).

historické romance z Kanzelsbergeru

Lisa Kleypas je už několik let jedna z mých nejoblíbenějších autorek a k jejím knihám se pravidelně vracím. V říjnu jí vyšla tenká publikace Slib. Další mojí srdeční záležitostí je Sabrina Jeffries, která vydala knihu Ve vichru.

 romány ze současnosti z Kanzelsbergeru

Linda Howard se pohybuje většinou někde na rozmezí thrilleru, detektivky a romance, přičemž té jemnosti je tam mnohem méně. Nezvěstná je toho zářným příkladem. Anotace mě tolik nezaujala, ale knihu jsem zhltla za jediný večer:-D Lehce erotickou romancí ze současnosti je velmi podařená kniha Milá Bridget, chci tě od dua autorek Penelope Ward a Vi Keelandové.

Podzim mi opravdu dělá radost, vždy přinese mnoho skvělých knížek a taky dobré nákupní akce. V říjnu jsem hodně knih koupila i při Nákupech s Ona Dnes, ale ty Vám zde neukážu, jelikož jsou to dárky:-) Co pěkného jste si pořídili v říjnu Vy? Využili jste také na něco Nákupy s Ona Dnes? napište mi:-)

Vaše Čičulka

 

 

 

2 thoughts on “Knižní přírůstky: říjen 2018

  1. Stáňa

    Já jsem taky detektivková, ale musím se přiznat, že od Keplera ani od Fieldsové jsem nic nečetla. Budu tedy zvědavá na případnou recenzi. Stejně jako u knížky Nezvěstná. Romance nějak extra v oblibě nemám, takže ty mne tak nezaujaly.
    Já si knížky moc nekupuju, spíš půjčuji nebo dostávám jako dárky. Teď ke konci roku ani nestíhám moc číst. V listopadu jsem přečetla dvě knížky (a ještě o nich na blog nenapsala).

    1. ciculka Post author

      Ahoj, Kepler je bůh na poli detektivek. U jedné (Stalkera) jsem se doma tak bála, že jsem chtěla jít spát k rodičům do bytu o patro výš. Jenže to bych musela vylézt z pod peřiny a z ložnice a jít přes celý byt ven na chodbu paneláku a pak nahoru… Brrrrr… Fieldsová se mi moc líbí a už se těším na další knihu. Nezvěstná byla taky super, tak na to všechno recenzi napíšu, když je o to zájem:-) Jinak taky chodím dost do knihovny, hlavně tak testuji nové autory. Teď jsem zrovna dočetla jednu romanci z knihovny a jsem ráda, že ji doma mít nebudu, jen ji vrátím. Je to kniha na jedno přečtení max:-) Těším se na psaní o knihách, které jsi přečtla:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *