Knižní přírůstky: květen 2019

Krásný den, 

květen byl opravdu velmi bohatý na nové knihy, dost jsem nakupovala u nás v Kanzelsbergeru a taky mi přišel pěkně nadupaný balíček z Cosmopolisu v rámci spolupráce. Tou i dnešní článek začneme:-)

z Cosmopolisu v rámci spolupráce

S mojí oblíbenou Bárou jsme se domluvily hned na čtyřech titulech, na které jsem se dost těšila:-) Julie Caplinová napsala pokračování Kavárny v Kodani. Jmenuje se Pekárna v Brooklynu a je sladce nakažlivé:-) Další dva tituly jsou z žánru krimi a jsou opravdu dobré. Jedná se o Beze svědků od Lisy Jewell a Malé sladké lži od Caz Frearové. Nakonec je tu lehce nezařaditelná kniha A na nebi čekají hvězdy z pera Lori Nelson Spielmanové.

z Kanzelsberger Příbram

První hromádkou byly hned čtyři zajímavé tituly. Zero waste je velkým trendem a já jsem se rozhodla dozvědět se o něm více, a proto jsem si pořídila knihu Bez obalu od Barbory Tlusté. Katie Fforde znám spíše jako autorku předloh romantických německých filmů. Říkala jsem si, že bych mohla zkusit i její knihy a objednala jsem si Prázdniny na moři. Zaujal mě titul Prokurátor od polské autorky Pauliny Swist. Nakonec mi konečně vyšel nový román Lov od Elle Kennedy, kterým se vrací zase na univerzitu Briar.

Baronet se také činil, a proto mi přišly další knihy, které jsem si objednala. První z nich je Rebelské srdce od Penelope Ward a Vi Keelandové (pokračování Rebelského dědice). Rozhodla jsem se i vyzkoušet nového autora J. D. Hawkinse a jeho knihu Hvězdný šéf.

Nakonec mi dorazily i dvě osvědčené autorky romancí. První z nich je Julia Quinnová, která píše historické romance. Titul se jmenuje Falešná manželka a brzy se o ní dočtete v článku s přečtenými knihami. Druhou oblíbenkyní je Jennifer Probst, která zahájila novou sérii románem Miluj mě jakkoli. 

od kamarádky Jany

V květnu jsem byla i v Brně, kde jsem se mohla sejít po dlouhé době s kamarádkou Jančou. Znáte ji z článků o hudbě nebo o Irsku:-) Přinesla mi nečekaně knihu Černooké Zuzany od Julie Heaberlin, což jen ukazuje, jak moc dobře mě zná. Já jsem si tu knihu chtěla sama přečíst, ale v knihovně byla zrovna půjčená:-) Tak nyní mám vlastní a jsem na ni moc zvědavá:-)

Jak sami vidíte, knih je opravdu dost. Potěšující pro mě je, že kromě Bez obalu mám přečtené už vše:-) Chtěli byste na něco z toho speciální recenzi? Vše z Cosmopolisu samozřejmě recenzi mít bude:-) Jinak bych chtěla vaši radu. V červnu jsem měla narozeniny a dostala jsem několik poukazů do knihkupectví, takže by se mi hodily nějaké tipy na dobré knihy. Co mi doporučíte?

Vaše Čičulka 

2 thoughts on “Knižní přírůstky: květen 2019

 1. Stáňa

  To je dobrá hromada knih. Mne by asi nejvíc zajímala Zero waste – kupovat si ji nechce, ale přečetla bych si ji ráda. A pak nepřekvapivě kriminálky.
  Z knížek mne v poslední době nejvíc zaujaly Skála a Muž z ostrova Lewis od Petera Maye a Hana od Aleny Mornštajnové.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   Skálu jsem už zvládla přečíst a na další díl čekám v knihovně. Alenu Mornštajnovou má doma kompletně mamka, to si půjčím od ní. na Zero waste jsem také zvědavá, podle mě je třeba s tím něco dělat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *