Knižní přírůstky: červenec 2022

Krásný den,

ani jsem si nemyslela, kolik nových knih tu budu v červenci mít. V létě je vždy taková okurková sezóna, ale letos se to nějak vyvedlo. Mám tu velký balíček z Grady, dárek a moje vlastní nákupy z našeho příbramského Kanzelsbergeru a pak z Prahy.

od Luci

Moje kamarádka Luci mi ráda dává jako dárek knihy. Vždy vybere něco zajímavého, co bych třeba sama nenašla. Tentokrát jsem dostala román Prach, který se snáší ze snů. Autorem je Louis de Berniéres a knihu vydalo nakladatelství Plus. Podle anotace se to odehrává v Anglii během druhé světové války, což zní zajímavě.

z Grady

Nakladatelství Grada mě laskavě zásobuje novými knihami, toto je fakt skvělá spolupráce:-) Vybrala jsem si samé letní novinky, které se perfektně hodí na dovolenou. Vyzkoušela jsem nějaké nové autorky – Dylan Newton a její Královnu šťastných katastrof, JoAnn Ross se Sestrami na vinici. Mám tu i dvě romance, kde moře hraje důležitou roli – Holka přes palubu od Tessy Bailey a Francouzskou lekci od Tashy Boyd. Samozřejmě jsem si nemohla nechat ujít i další díl kriminálky z německého Kolína Vražda s nápovědou od Catherine Shepherd.

resty z minula

Omlouvám se, ale minule jsem nějak zapomněla na dvě současné romance, takže vám je představím dneska. Rozzlobený bůh od L. J. Shen je třetí díl série. To jsem tedy zjistila při čtení, takže další dva díly dostanu k svátku:-) Britainny C. Cherry je u mě celkem nová autorka, ale její předchozí kniha se mi moc líbila, takže jsem si objednala i Oheň mezi námi.

Kanzelsberger Příbram

V mém nejmilejším knihkupectví jsem si koupila nové romány od mých oblíbených autorek. Christina Lauren vydala moderní romanci Dvakrát za uherský rok, která se odehrává během natáčení hollywoodského filmu. Marianě Zapatě sem úplně propadla, takže jsem si samozřejmě objednala i její další román Kulti. Je z prostředí americké ženské ligy ve fotbale (v kopané), a i když fotbal nesnáším, tak mě to opravdu bavilo.

Knihy Dobrovský

Poslední červencový den jsem jela do Prahy na velké nákupy. Stavovala jsem se i u Dobrovského, kam jsem měla ještě od dětí poukázku na 1500 Kč. Sehnala jsem tam hromadu dárků, něco si vybrala mamka a samozřejmě jsem tam utratila mnohem více než 1500 Kč:-D Jelikož celý srpen doučuji jednoho chlapce kvůli reparátu, vybrala jsem si tam nějaké pracovní sešity na mluvnici. Jsou určení pro 8. a 9. třídu. Na fotce mám tedy jen ty devítkové, další dva má půjčené právě Jindra.

Ve slevách za 199 Kč tam měli i knihy, které mě trochu zaujaly, tak jsem se je rozhodla vyzkoušet. První z nich je soubor povídek od současných polských autorek. Jmenuje se Žhavé léto, nalákalo mě především jméno Pauliny Swist, ale kniha je celkem děsná… Na jedné hromadě jsem potkala ještě romanci Můj klenot od Lauren Blakely, tak uvidíme, jaká bude.

Červenec byl tedy velmi úspěšný na nové knihy. Část z nich mám už přečtenou, tak se brzy můžete těšit na recenze. Srpen bude taky hodně bohatý, už doma něco mám a hlavně mám zítra svátek, takže dostanu dárky od rodičů a tam bude fakt veliká knižní várka.

Znáte některé z knih, o kterých jsem dneska psala? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

10 thoughts on “Knižní přírůstky: červenec 2022

  1. Stáňa

    Hani, slušná knižní nálož. Já mám teď něco naházeného v košíku u Dobrovského, ale ještě jsem to neoklikla. Rozhodnu se večer.
    A dopředu všechno nejlepší k svátku. Já bych určitě zítra zapomněla :).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *