Knižní přírůstky: červenec 2020

Krásný den, 

ačkoliv jsem si myslela, že léto bude hodně bídné, co se týče nových knih, spletla jsem se. Docela šeredně, mám tu fakt balík knih. Dost jsem si toho koupila u nás v Kanzelsbergeru, udělala jsem nějaké objednávky na eshopu a taky mi přišel balíček z Grady.

Kanzelsberger Příbram

Vyšlo další pokračování Božského bastarda Božská potvora. Koupila jsem si ho, protože mám tuto sérii ráda, ale podle mě je Božská potvora a Božská mrcha hlavně marketingová záležitost, kdy natahují sérii o další dvě povídky (to fakt není plnohodnotný román) a snaží se především vydělat. Autorkou je Christina Lauren.

Rozhodla jsem se, že dočtu celou sérii Hříšníci od L. J. Shen. Před delší dobrou jsem četla první díl, který byl jen jako ekniha, další už vyšly klasicky. Jedná se romány Vicious, Ruckus a Scandalous. Zjistila jsem, že autorka má i knihu Ukradený polibek, a tak jsem si ji na zkoušku vzala také.

Objevila jsem pro sebe novou autorku Kathryn Taylor, která píše současné romance odehrávající se v Británii a v Irsku. Objednala jsem si k nám do knihkupectví tedy její starší román Příběh srdce a rovnou koupila i novinku Stopy minulosti.

V červenci vyšlo pokračování jedné kanadské série od Melanie Moreland. Druhý díl se jmenuje Aiden, což je hlavní postava příběhu. Kromě těchto knih jsem koupila i další jako dárek pro rodiče, takže už mám první vánoční dárky:-)

objednávka z Knižního klubu

V katalogu Knižního klubu jsme s mamkou vybraly nějaké dárky pro tátu, tak jsem při té příležitosti objednala i něco pro sebe. Neplánovala jsem to, ale měla jsem nakonec celkem šťastnou ruku:-) Hodně mě nadchla romance od Kelly Moran Osudové setkání – Štěstí má čtyři tlapky. Pak jsem si vybrala dva komplety – první z nich jsou dva romány od Penelope Douglas – Jiskření a Nádech.

Jiskření jsem už prodala, proto na fotce chybí.

Druhou sadou byl komplet detektivek od Angely Marsons. Tuto britskou autorku detektivek jsem si v poslední době hodně oblíbila, takže čtyři romány za super cenu 458 Kč jsem tam nemohla nechat. Jedná se o díly 6 – 9. Jmenují se Pohřbená pravda, Zlámané kosti, Skryté karty a Osudný slib. Už se moc těším, až se na ně vrhnu.

spolupráce s nakladatelstvím Grada

Z Grady jsem si na recenze vybrala hned tři detektivky, o kterých jsem vám už stihla napsat:-) Jedná se o pokračování série Policajtka a mystik Smrt na festivalu od Laurence Anholta. Druhým román je hodně povedený příběh První řez od Judy Melinekové a T. J. Mitchella. Třetí kriminálkou je Přej si opatrně z pera Hallie Ephronové.

Je toho docela dost, co? To jsem se ještě celkem pilně otáčela v knihovně a nosila si domů detektivky od nich:-) Na některé knihy se zde už objevily recenze, většinu jsem už během července a srpna přečetla, takže se o nich brzy dozvíte více. Jinak srpen bude ještě bohatší, protože jsem měla svátek:-) Už nyní mám doma asi 25 nových knih, takže mám fakt o čem číst:-) Pořídili jste si nějakou novou knihu na léto? Objednáváte také z Knižního klubu? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

8 thoughts on “Knižní přírůstky: červenec 2020

 1. Stáňa

  Já jednak čtu výrazně méně než ty a jednak knížky kupujeme poměrně málo (vlastně jen jako dárky), spíš si půjčuji v knihovně. Na tu Angelu Marsons musím někde mrknout, když ji tak chválíš 🙂

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni, já jsem extrém a vím o tom:-) Ale do knihovny taky hodně chodím, především pro detektivky, protože ty málokdy čtu vícekrát. Angela Marsons je fakt dobrá, půlku série jsem měla z knihovny, druhou jsem si tedy teď koupila, ale prodám ji, protože na ni doma nemám místo. Ale zatím se mi všechny díly líbily. Jinak se její knihy hodně objevují na databazeknih.cz, kdybys ji chtěla kupovat.

 2. Helena

  Hani, už jsem se zmínila – knihy kupuji už zcela vyjímečně, beletrii vůbec ne. Dům prostě není nafukovací :o)
  Děkuji za tu přehlídku a přeji hezký den, Helena

  1. ciculka Post author

   Ahoj Helenko,
   to máš pravdu, já dost knih taky prodávám. Když vím, že je znovu číst nebudu nebo už mě tento typ literatury tolik nebaví, tak to prostě prodám, aspoň to udělá radost někomu jinému:-) Taky chodím dost do knihovny, dneska mi z ní táta zrovna přinesl dvě detektivky:-)

 3. Zuzka

  Ahoj, to sú parádne prírastky 😉 páčia sa mi hlavne kolekcia Hriešnici, séria od Melanie Moreland a Angely Marsonsovej a ešte aj ta dobrá cena!
  Ja som si toto leto tiež užívala čítaním a tiež mi pribudlo niekoľko kníh, no nie toľko, čo tebe 😀 teším sa aj na tvoje augustové knižky 🙂

  1. ciculka Post author

   Ahoj Zuzi,
   jsou to samé pěkné knihy. No, srpne bude hodně nadupaný, protože mi přišlo dost recenzních výtisků, sama jsem si toho hodně koupila a ještě jsem měla svátek… A to vůbec netušíš, kolik jsem toho přečetla.-D

 4. Lucie

  Ahoj, znám a vřele schvaluji knihy od A. Marsons. Příběh srdce jsem si teď půjčovala u nás v knihovně, autorku neznám, nic jsem od ní nečetla. A zaujala mě série Hříšnici, už podle těch obalů:-)

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   Angela Marsons je momentálně moje veliká oblíbenkyně, v srpnu jsem přečetla hodně jejích knih:-) Já jsem na Kathryn Taylor přišla úplně náhodou, nalákala mě totiž obálka a Irsko:-) Příběh srdce se mi líbil. Hříšníkům by teď měl vyjít další díl Bane, tak se na něj těším:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *