Knižní přírůstky: červen 2023

Krásný den,

jestli vám článek o nové kosmetice přišel dlouhý, nevím, co budete říkat na ten o nových knihách. A to tu nemám knižní dárky k narozeninám, o těch bude ještě další dlouhý samostatný článek:-) V dnešním shrnutí budou převažovat romance, ale to je tím, že detektivky a jiné žánry se objeví v tom narozeinovém.

z Kanzelsbergeru

V Kanzelsbergeru jsem tentokrát sama tolik nenakupovala, ale vybírali mi tam rodiče dárky k narozeninám. Zaujala mě novinka o bývalém princi Charlesovi Král Karel III. Vyšla i novinka od mé oblíbené R. L. Mathewson Pouta vášně. U Alessandry Torre měli zase poslední díl série Konec nevinnosti, tak jsem si ji také pořídila, abych věděla, jak to skončí.

spolupráce s Gradou

Grada mě zase dobře zásobila a většina knih přišla hned na začátku měsíce, takže jsem to stihla už téměř vše přečíst. Stacey Kennedy vydala hned dva díly ze své série o erotickém klubu Phoenix. Jmenují se Zachraň mě a Sleduj mě. Samozřejmě jsem si nemohla nechat ujít novinku od mé oblíbené Julie Caplinové Útěk na venkov. Anna Jacobsová napsala společenský román Údolí snů. Madeline Martinová je autorka historických příběhů z druhé světové války. Zrovna jí vyšla Špionka v knihovně. Je vám jasné, že už kvůli názvu jsem tomu nemohla odolat:-D Nakonec tu mám zase jednu českou autorku, jmenuje se Dana Šteflová a napsala román Ta z katovny.

Baronet

V Baronetu jsem dělala předobjednávku už před několika měsíci. Knihy mě pak vyšly mnohem levněji, rozhodně vám to doporučuji vyzkoušet. Vybrala jsem si pět knih, mám tu jen čtyři, protože Sparrow od L. J. Shen jsem už prodala. Vše jsem dělala hlavně kvůli romanci Láska s Liamem od mé oblíbené kanadské autorky Melanie Moreland. Stejně na tom byla i kniha Zmetek od Elle Kennedy. Jedná se o první díl nové série o exkluzivní internátní škole pro zlobivé mladé muže. Dále jsem si objednala novinku Zloděj osudu od Jude Deveraux. Ještě jsem nečetla nic od Kylie Scott, tak jsem se rozhodla vyzkoušet romanci Pauza.

z bazaru

V bazaru na stránkách databáze knih jsem konečně sehnala Píseň pro Viktorku od Jaroslava Seiferta. Je to poéma, kde básník pracuje s motivem Viktorky od Boženy Němcové. My ji máme v seznamu maturitní četby, ale mě doma dlouho chyběla. Vždy jsem si ji musela půjčovat v knihovně. Je to kniha ve stylu kolibřík, takže je opravdu malinká.

od Ivanky

Ivanka mi opět přinesla nějaké harlekýnky, respektive jednu harlekýnku a jedno nějaké letní čtení. Jedná se o Magické léto od Kate Nevinsové a dva příběhy ze sekce Sladký život – Robyn Donaldová – Ráj na Novém Zélandu a Helen Brooksová – Londýnský večírek.

Knihy Dobrovský poprvé

Na Dobrovském měli skvělé slevy, při nákupu nad 2000 Kč sleva 500 Kč. Docela dost knih bylo i v akci, tak jsem se rozhodla vyzkoušet spoustu nových autorek. První objednávka obsahuje dvojici románu od Sarah Hogle. Jedná se konkrétně o tituly S hlavou v oblacích a Pro sebe jako stvořeni. Zaujala mě i trilogie Sarah Sprinz Co když… Nakonec tu mám dvojici knížek od autorek, které vůbec neznám, ale anotace mě zaujaly. Propast mezi námi napsala Tess M. PuffrováDoktor Láska je z pera Leisy Rayvenové. Jako dárek k objednávce jsem dostala knihu Muž, který nezavolal od Rosie Walshové.

Knihy Dobrovský podruhé

Objevila jsem pro sebe novou autorku – Kristen Callihen. Zjistila jsem, že její romance Manažer je z poměrně velké série, takže jsem si objednala i další knihy od této autorky – Jax, Drahý nepřítel a Přiznání. Zaujala mě Ilsa Madden-Mills a její série, ze které tu mám romance Ty nejsi můj Romeo a Ty nejsi moje spřízněná duše. Za celkem směšných 79 Kč jsem se rozhodla vyzkoušet i dvojici knih Pěšec a Jezdec od Skye Warren. Kombinace šachů a romantiky se mi líbí. Za stejnou cenu tam byla i další knížka – Ochraň mě od dvojice autorek J. L. Beck a C. Hallman. Nakonec tu mám vtipnou romanci Ex v éteru, na kterou jsem viděla reklamu na FB a hodně mě to zaujalo. Autorkou je Rachel Lynn Solomon.

Dneska je to tedy vše, ale ještě mám pro vás pořádnou dávku dalších nových knih, které jsem dostala k narozeninám. Je vám jasné, že i já mám na léto naprosto vystaráno… Zajímalo by mě, jestli znáte nějakou z autorek, co mě zaujaly na eshopu Dobrovského. Mimochodem, ještě jeden balík od nich mám na cestě, přijde ale až v srpnu. Napište mi:-)

Vaše Čičulka

8 thoughts on “Knižní přírůstky: červen 2023

 1. Stáňa

  Hani, to tedy je kopec knih :). Jsi na prázdniny fakt zásobená. Já bych to měla na dlouho – čtu podstatně pomaleji než ty, většinou zvládnu tak 4 knížky do měsíce.
  Znám jen Útěk na venkov a Ta z katovny, oba tituly už mám přečtené a dávala jsem recenzi na blog.
  Hezký den

 2. Lucie

  Ahoj, ale to jsou velmi štědré přírůstky a jak se koukám po titulech, tak i zajímavé, vybrala bych si u tebe:-) Tak už se těším na recenze a na to, co bych si určitě měla pořídit:-)

 3. Helena

  Hani, rozhodně máš z čeho vybírat. Zaujala mě hned ta první, ale řekla bych, že taková kniha by si pevnou vazbu zasloužila.
  Přeji příjemný den. Helena

 4. Sabina

  Ahoj Haničko, Propast mezi námi mám také na seznamu. No je vidět, že budeš mít v létě co dělat a to už jsme skoro v půlce 😀 prázdnin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *