Knižní přírůstky: březen 2022

Krásný den,

březen byl na knihy hodně bohatý. Mám tu skvělý balíček z Grady v rámci spolupráce, běžné nákupy v mém oblíbeném knihkupectví a pak velikou a opravdu výhodnou objednávku na eshopu Knih Dobrovský. Tentokrát to bude taková směsice žánrů, takže si tu vybere asi většina:-)

Grada

Grada mě zásobuje skvělými novinkami, tentokrát tu mám dva romány pro ženy. První z nich se jmenuje Slunečné dny a mořský vánek a je od autorky Čokoládového klubu Carole Matthewsové. Druhým románem je Pekárna plná života, pokračování skvělé Pekárny plné skořice. Autorkou tohoto díla je švédská spisovatelka Ruth Kvarnström – Jonesová.

Kanzelsberger

V mém oblíbeném knihkupectví jsem si pořídila především romance od osvědčených autorek. Historické romance jsou zastoupeny hned dvakrát. Lisa Kleypas se svým Ďáblem v přestrojení vrací k sérii Čekanek. Janna MacGregor nepatří mezi moje úplné favoritky, přesto jsem se rozhodla dát šanci romanci Vévoda v pravý čas. Mona Kasten si pro nás připravila třetí díl trilogie Maxton Hall, který se jmenuje Zachraň nás. Moderní romance mě hodně baví, je to takový příjemný relax. Proto jsem si nenechala ani ujít novinku z pera dua Penelope Ward a Vi Keeland Už žádné předstírání.

Rozhodla jsem se zkusit i novou autorku Kylie Scott. Její současná romance Šíleně bohatý představuje moderní variaci na popelkovské téma. Meghan March má novou trilogii, jež se opět odehrává v New Orleans. První díl se jmenuje Divoký princ. Nakonec tu mám i jednu detektivku – pořídila jsem si nejnovější díl s inspektorem Fawleym – Celá pravda. Tuto sérii píše Cara Hunter a odehrává se v Anglii.

Knihy Dobrovský

Na eshopu tohoto knihkupectví probíhaly zajímavé akce – 1 + 7 knih zdarma, 1 + 2 knihy zdarma a 1 + 1 kniha od Penelope Bloom. Já jsem omrkla nabídku a udělala jsem pořádnou objednávku, která mě vyšla na velmi dobré peníze. K tmu všemu měla moje banka odstávku, takže to musela zaplatit moje mamka svojí kartou:-) Minule se mi moc líbil román od Roberta Harrise, a proto jsem do košíku hodila rovnou dvě jeho knihy – Mnichov a Diktátor. Z ženské literatury tu mám také nějaké zástupce. Poppy J. Anderson znám, četla jsem její první knihu. Druhý díl se jmenuje Polibek jako dezert. Podle anotace mě zaujala ještě kniha Milá paní Birdová od A. J. Pearcové.

Cecelia Ahern je irská autorka, která se proslavila románem PS: Miluji tě (možná znáte dojemný romantický film) a z nabídky mě zaujala její kniha pro mládež s názvem Dokonalá. Nemám velká očekávání, jsem jen zvědavá. P. Z. Reizin je pro mě neznámou autorkou, ale zaujala mě anotace knihy Štěstí pro lidi.

Na zkoušku jsem si vybrala i nějaké thrillery. Charlotte Duckworthová napsala román Rivalka, který se odehrává v Anglii. Niko Tackian a jeho román Někde před peklem by měl pracovat s motivem zážitku blízké smrti. Skryté okno od Rachel Abbotové představuje pro změnu psychologický thriller. Kniha o matematice je pro syna kolegyně, ale nevím, jestli mi zrovna poděkuje:-)

Ještě jeden thriller tu mám, jedná se o knihu Vážka od francouzského spisovatele Michela Bussiho. Rozhodla jsem se vyzkoušet i nějaké fantasy, a proto jsem si zkusila objednat první díl Divergence, kterou napsala Veronica Rothová.

Nakonec jsem využila akci na knihy Penelope Bloom. Já jsem z její série četla zatím první dva díly (Jeho banán a Její třešničky), a tak jsem si objednala ještě ty zbývající – Jeho zákusek, Jeho balík a Její tajemství. Kromě toho tu mám ještě jednou Její třešničky, ty jsem dostala tedy zdarma v rámci akce.

I když mám knihy moc ráda, určitě si po přečtení všechny výše zmíněné romány nenechám. I v dubnu si určitě něco nového koupím, budou Dny Marianne, které plánuji využít. Vyzkoušeli jste také nějakou slevovou akci? Znáte někoho z výše uvedených autorů? Napište mi:-)

Vaše Čičulka

16 thoughts on “Knižní přírůstky: březen 2022

 1. Helena

  Hani, rozhodně máš co číst!
  Shodou okolností jsem včera objednávala knihu, jen jednu, ale prý váží 5,5 kg – přehled architektury 50. – 90. let minulého století. Dárek pro Adama…
  Měj klidné pondělí, Helena

 2. Stáňa

  Hani, já se snažím knihy moc nekupovat. Nejvíc čtu detektivky a to je taková obrátková záležitost, k níž se člověk moc nevrací (jedinou výjimkou je u mne A.Christie a D. Francis, k nimž občas jsem schopná vrátit – třeba na neschopence). Ale zrovna včera jsem nějaké koupila – dárek pro mámu a pro manžela, jednu jsem vzala pro sebe (aby mi to nebylo líto :D) a jednu jsem dostala k nákupu zdarma. Navíc u nás měli happy hours, takže na ty tři, co jsem kupovala, jsem měla 20% slevu :).
  Hezký de

  1. ciculka Post author

   Ahoj Stáni,
   já si taky detektivky často půjčuji, popřípadě je pak posílám dál, protože byt prostě není nafukovací…

 3. WantbefitM

  Akci jsem zaznamenala, ale většinou tam nejsou tituly, které bych si vybrala i samovolně 🙂 Navíc teď skrz školu nemám na čtení moc čas. Stačí, že pořád čtu dokola svou diplomovou práci… 😀

  WantBeFitM

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   psaní diplomky si moc dobře pamatuji. Učila jsem na dvou školách, rekonstruovala byt a dělala manažerku u Avonu. Docela si říkám, jak jsem to všechno stíhala…

 4. Sabina

  Ahoj Haničko, já v poslední době nic knižního nepořizovala a v akcích většinou bývají knížky, které bych si úplně nevybrala, takže jsem jich ještě nikdy nevyužila 🙂 Spíš jedu slevové kódy, když nějaké jsou. Na Knihy Dobrovský je KNIHANKOV na 10 nebo 15%.

 5. Lucia

  Zo všetkých kníh poznám len Cecelia Ahern – Dooonalá. Je to pokračovanie, prvá kniha sa volala Chybná. Mne sa obidve knihy veľmi páčili, hoci boli určené pre trochu mladších čitateľov 😁 A Divergenciu som videla film, ten bol fajn.

 6. Lucie

  Ahoj, ale to je pořádný balík knih, budeš mít rozhodně co číst. Líbí se mi žánry a autoři, které čteš, protože hodně z nich máme společných. Hodněkrát se právě od tebe nechám inspirovat co číst, tak jsem třeba poznala Monu Kasten.

  1. ciculka Post author

   Ahoj,
   to jsem ráda, že jsi našla někoho zajímavého:-) Na nové knihy jsem se už vrhla a pár jsem jich už přečetla:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *